Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fetelor va intreb pe voi poate careva ati avut experienta cu asa ceva. Daca aveti doua asigurari medicale, una privata si una de grup oferita de angajator cum functioneaza impreuna? exista vreo regula care e prima, care e a doua in acoperirea cheltuielilor? Trebuie sa spun la dr. ca am doua asigurari si se descurca ei unde trimit bill-urile sau cum se procedeaza? ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Adriana (panteruta) poti sa imi dai inca o data numele site-ului cu costume pt halloween, am uitat sa-l salvez. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
buycostumes.com :) Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la mancare stam binisor, nu super dar ok.Tactica mea e sa ii spun tot exact asa cum este: - "daca mananci iaurt se intaresc oasele si dintii ca e foarte bogat in calciu si intr-o zi vei fi puternic ca tati", - "daca nu mamanci fructe si legume vei fi balnavicios toata viata si nu vei putea sa participi la sporturi ca sa nu mai vorbim de matusa ta care nu a mancat in viata ei o leguma sau o fructa si are la 22 de ani 200lbs." Jur ca functioneaza. Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, eu aleg pe care sa o folosesc pt un anumit bill? Scuze dar nu am inteles. De ex. daca la una din asigurari am copay de 20% in loc sa-l platesc eu, vreau sa-l plateasca a doua asigurare. Va trebui sa trimit eu claim la cea de a doua asigurare sau exista o procedura deja definita? Din cate stiu eu exista ceva reguli in cazul persoanelor cu primary si secondary health insurances ca sa previna "double recovery". dar nu stiu detalii si intrebam daca vreuna din voi ati avut asa ceva. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana am comandat si noi costum de pe site-ul ala [:D] asta l-a vrut Bianca. Sunt seriosi ? acum sper sa ne si ajunga pina la Halloween :) http://www.buycostumes.com/Gangster-Girl-Child-Costume/33883/ProductDetail.aspx In alta ordine de idei am o alta intrebare la voi :) I-a venit prastia de Ipod comandata la scholastic si nu merge [alcool] oare de ce nu ma mir [:-@][:D] acum intrebarea e daca ati avut vreodata probleme cu ceva comandat la ei si ce politica de returnare are? eu m-am uitat pe site-ul lor dar nu zic absolut nimic de asta. M-am gindit ca daca nu ma duc la teacher si o intreb pe ea ce sa fac poate are mai multa istorie cu ei ... dar m-am gindit sa va intreb si pe voi poate stiti ceva. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moaaah, Vio! Bianca a ales sa se faca ganster-ita!!! [:D][:D] Andrada, merci frumos. Am inceput sa sap si am aflat ca exista Coordination of Benefits (COB) pt. fiecare policy si asta defineste ce si cat plateste fiecare din cele doua. Si ca exista National Association of Insurance Commissioners care a facut intelegeri intre asiguratori, care intelegeri determina care-i primul si care-i al doilea responsabil. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea: aceeasi problema u micnarea o am si eu. cu santajul imi merge rar de tot. in ultimul timp nici asta. tot imi cere alta mincare: hot dog ( la noi is crenvursti) , ou, piine cu unt si dulceata si... atit! cereale cu lapte doar cu cacao si extrem de dulci. mi-a mers cu vitamine lichide ( la inceut ursuleti gumati cu vitamine de la Costco) de la Hi Helth 15 usd, puse in suc dar is bune la gust. nu vezi rezultatele imediat dat parca totusi mai cere de mincare. ce e rau ca tot ce vrea el, numai carne cu piine. nu mai cumpar deloc mcnuggets, tot le cauta prin congelator dar nik. cica or sa manince la adolescenta si urechile. valeu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cool costume Vio![:D] Musai sa ne pui poze cu gangsterita ta! Alina, daca ai lamurit care-i primary insurance la aia trebuie sa submit mai intii, abia apoi submit la cealalta sa vezi daca mai acopera ceva. Cele doua insurance trebuie sa stie una de alta, altfel se tem ca faci frauda si le pui pe ambele sa plateasca. Noi avem practic trei asigurari (separat dental, separat vision) si cica tot trebuie sa submit intii la asigurarea obisnuita (care bineinteles ca nu acopera nimic din dental sau vision). Toate astea imi intirzie plata. It sucks! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...