Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Recommended Posts

M-am uitat la pozele Corinei si m-a apucat brusc invidia...wow, ai niste fete absolut superbe...si imi pare mie, sau Raluca s-a schimbat putintel? Pare mai "grown-up"...are niste trasaturi fine si delicate. Nu discut obrajii Francescai [pup] Ramona, pai da...se explica durerile de spate... Are Sylvie niste picioare lungi, mai frate, ca nu se termina!!!! Buflea, nu ride de teatrul meu radiofonic ca e mai adinca problema...n-am facut o marturisire super-rusinoasa cu privire la CD...sa o spun, sa nu o spun...hmmm (este mega-embarassing)... Sinzi, las' ca trece...si daca ramine cicatrice (ceea ce nu se intimpla) nu-i nimic...(vezi Harrison Ford cu cicatricea-n barba[olala]) Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui pumba buflea- Shirin.... nu a avut inspiratie deloc ,aseara.
Oh ! Shirin era pustoaica aia draguta, mica de statura, bruneta si cu un zambet fermecator ? Care a "scornit" o rochie oribila neagra cu niste volane albe pe verticala ? ...daca e aia, nici mie nu mi-a placut ... desi imi pare rau de ea ca era tare simpatica. Dar cine a castigat ? ... P.S. Aham, deci si tu te uiti ... [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine Buflea, nu ride de teatrul meu radiofonic ca e mai adinca problema...n-am facut o marturisire super-rusinoasa cu privire la CD...sa o spun, sa nu o spun...hmmm (este mega-embarassing)...
Oh ! Nu-mi pune imaginatia la incercare ca eu am sensibilitate cu ochelari (adica de contabil) ... limitata cum sunt, nu ma pot gandi decat sex, sexi, hot si horny [:D] ... dar cu privire la un CD [:-@][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, din ce mi-a spus soacra-mea e diferita de celelalte scoli.Accentul se pune pe critical thinking si nu pe teste standardizate, elevii din diferite clase pot comunica intre ei in legatura cu proiecte, cei mari ii pot ajuta pe cei mici.De fapt asta a fost interviul, sa faca o prezentare in care sa prezinte metode high tech de invatare si comunicare intre elevi si intre elevi si profesori si acolo a intervenit sotul cu idei ale viitorului! :)) Din tot ce mi-a povestit pare un fel de homeschooling la scoala, cam ca si in Scandinavia(ma rog, din ce am auzit de pe acolo).Ea a fost tare incantata si spunea ca in zona Houston-ului nu mai exista asa o scoala publica...eu nu ma pronunt pana nu ma duc sa vad dar am mare incredere in ce spune ea, mai ales ca a fost profersoara atata timp si e si ea descurajata in general de sistemul scolar public. Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Citat:
citat din mesajul lui ocebine Buflea, nu ride de teatrul meu radiofonic ca e mai adinca problema...n-am facut o marturisire super-rusinoasa cu privire la CD...sa o spun, sa nu o spun...hmmm (este mega-embarassing)...
Oh ! Nu-mi pune imaginatia la incercare ca eu am sensibilitate cu ochelari (adica de contabil) ... limitata cum sunt, nu ma pot gandi decat sex, sexi, hot si horny [:D] ... dar cu privire la un CD [:-@][flo]
Deci...eu am indeminari tehnice super limitate...nu stiu cum sa "lipesc" clipuri audio asa incit sa apara ca un discurs lung. Povestea trebuia spusa intr-un singur "take"...deci copilul vorbea, eu eram pe post de "sound effects". La prinz am avut o groaza de conopida plus sfecla (stiu, ca tu nu servesti gol...eu sint mai "naughty")...in timpul evolutiei mele am scapat un fisssss subtirel [:I][:I][:I] Copilul a inghetat si mi-a aruncat o privire ucigatoare...eu am dat salbatic din miini (adica: "Nu te opri, da-i mai departe"...La sfirsit (dupa ce am apasat butonul "Stop Recording")...copilul meu gingas a explodat: "MOM, YOU FARTED! The whole class will hear your fart!!!"....a dat rewind si a ascultat foarte atent inregistrarea, nu cumva ca fisssssul sa fie auzibil. Am scapat, ca laptopu' nu fu' chiar asa de high tech... Na...[alcool][alcool][alcool] Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Nu vrea sa vina directoare la scoala noastra? Ca eu incerc s-o pun de o mica revolutie.[:D] Lume multa, oameni putini
:) nu mai vrea directoare, vrea sa fie ori administrator ori profa de liceu :). De fapt ar vrea mai mult profa ca sa aiba 3 luni de vacanta, pana acum nu a avut niciodata ca s-a oferit mereu la summer school dar nu mai vrea.Sota-miu o tot bate la cap sa predea la univ. dar nu ii trebuie inca. Inca esti in lupte cu sistemul? Incearca sa rascoli parintii ca ai mai multe sanse decat singura. Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Ramona, pai da...se explica durerile de spate... Are Sylvie niste picioare lungi, mai frate, ca nu se termina!!!! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Asa e, uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=FHbU5zjUbYw&feature=PlayList&p=C1EDD890DFC99FA1 Hai sa-mi laud feciorul. Am fost la parent-teacher conference, i-am luat si rezultatele la MAP tests. E bine la toate, dar la Language Use e off the charts, mai un pic e la nivel de college. Chiar scrie foarte frumos. Eu pina acum n-am dat mare atentie la chestia asta, poate merita sa-l incurajez putin in directia asta. L-am tot chinuit cu mate, unde e OK dar nu-i genial. Aveti ceva idei? Ce pot sa fac cu talentul asta al lui? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...