Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nu imi place sa gatesc!


Recommended Posts

imi place sa gatesc!gatesc zilnic bun si cit de curat (fara chimicale)fara tocaturi.darrr cind vin baietii mei la masa si incep sa manince...ma simt un om rau care face bunatati care le face burtoace fiintelor cele mai dragi.ai mei maninca tot se depune tot!!!nu sunt grasani inca darrr ma lupt cu frigiderul cred ca pun lacat pin la urma!dar nu imi place sa matur aspir geamuri(mai bine le sparg)despre prafff am facut mobila pe camanda gindita ca sa nu existe loc unde sa se depuna[:)]am inteles cam pe la 30 ani cind sotul meu a facut hepatita a de la o mincare de la serviciu,alimentatia este un medicament!cine vrea o familie pe cit posibil sanatoasa trebuie sa acorde doar putina atentie apoi stie exact ce sa aleaga.si doar un mic sfat ca gospodine,mincarea buna iese facuta cu focul dat mic.ea are timp de intepatrundere si ceilalti de ...ce doresc[flo][flo][flo]pt ca va ginditi si la cratita[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Poate un curs de gatit ca sa prinzi incredere in tine! O mancare se face cu muuulta dragoste, asta este incredientul secret!! Eu la inceputuri am gatit dupa Stere Stavrositul, Meniul de la A la z, am comandat-o de pe internet , este de pe vremuri dar explica pas cu pas, iti da cantitatile de ingrediente, nu am gresit nici o reteta. Apoi am trecut la Silvia Jurcovan Internetul si revistele nu mi-au ajutat la nimic! Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, si eu [:D] Stiu sa gatesc, sau macar ma descurc, retete de baza stiu, iar ce nu stiu ma inspir de pe net sau din reviste. Ba chiar am avut o perioada in care eram la mama acasa, deci relaxata si fara responsabilitati, in care cumparam cu regularitate revista "Secretele Bucatariei" si in fiecare week-end incercam o reteta noua [:D] Dupa care m-am maritat si m-am mutat la casa mea, iar gatitul a devenit o obligatie, nu o distractie ... Si am descoperit ca nu-mi place sa-mi pierd timpul prin bucatarie 2-3 ore, pt o mancare care se termina in 5 minute si a doua zi trebuie s-o iau de la capat ... Apoi au aparut copiii ... Deci, nu-mi place sa gatesc, prefer ca in timpul ala sa fac ceva ce-mi face cu adevarat placere ... Solutii: - mananc ce-mi gateste soacra - mancam masa de pranz la servici, seara un sandvis - comandam la catering [:D] - cand n-am incotro si trebuie sa gatesc, fac o friptura sau imi pregatesc cantitati mai mari de legume (cu robotul) pe care le bag la congelator si le am pregatite pt cate o ciorba; sau fac un orez, sau un sufleu de legume gratinate la cuptor ... Ceva rapid si simplu. ***************************** Irina (2006) si Miruna (2011) [url="http://www.goblenpartner.webs.com"]mai coase cineva goblen ?[/url] [url="http://www.dealemele.webs.com"]cartile copilariei mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...