Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu -96


Recommended Posts

Laura daca vrei sa incerci uleiul de masline pune max 2 picaturi pe deget si distribuie-le pe frunte, obraji, barbie, nas apoi uda-ti degetele si maseaza usor sa intre in piele. Am uitat sa iti spun: cand aveam fata uscata de nu mai stiam ce sa ii fac mi-am dres-o in cele din urma cu crema Doina (pe atunci nu stiam de uleiul de masline). Pt o hidratare cat mai buna este bine ca, uleiul de masline, cremele sa intre in piele cu cativa stropi de apa. Laura eu in fiecare seara ma demachiez cu ulei de masline. Il pun pe o discheta. Dimineata folosesc o lotiune tonica cu laptisor de matca apoi ma dau cu ulei. Se pare ca cremele din afara sunt testate pe tenurile femeilor de acolo si adaptate lor. Monica ma bucur ca esti mai bine. Lidia [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lyly, chiar ca te pretuieste mult sotzu tau!![pk] Sa fiu in locul tau imediat m-as pune pe tratamente cu pachetul ala plin de minunatii!![:D] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Ema isi face somnul de frumusete si mami are un pic de timp pt forumeala.[pk] Interesanta discutia cu cremele. Cred ca ar trebui sa acord si eu o mai mare atentie si sa fiu mai eco...Legat de asta eu am o obsesie: ma demachez seara si dimineata. Niciodata nu am avut probleme cu cosurile sau chestii d'astea dar in tineretile mele [:D] faceam mereu masti(cu ce aveam prin frigider ) si bine mai era. Zilele trecute am facut o masca cu argila si a fost demential rezultatul. Mama facea o cura cu argila din aia de la Mircea Bocan, si cum avea un kg am folosit un bulgaras pt fata. Doar am amestecat-o cu apa. Cum zice si Lidia ,uleiul de masline e f bun pt ten. Oricum si chestia asta cu tenul e clar ca vine din interior si alimentatia conteaza f mult. Monisule, avem o rutina cu nani-nani asta.[:)] De adormit o adorm in brate...in 5-10 minute e gata. Dar nu stiu de ce se frichine asa noaptea. O fi de la cele 2 masele care ies? Oricum avem 3 zile de cand am venit de la parintii mei si poate are nevoie de ceva timp sa se adapteze. Cu ofertele, nu va uit[:D] Acum bagam de zor pe site dar fara tarife ca inca nu avem licenta. Doar informatie. E grele.[alcool] Site-ul facut cu bani putini...ca de, avem imprumutata o suma fixa si nu trebuie sa ne intindem mai mult decat ne e plapuma. Acum cautam spatiu de inchiriat si gasim ba scump ba la mama naibii[alcool]Nu va mai plictisesc cu detalii d'astea...tre sa fie bine[pup] Aaaa [s][s] LA MULTI ANI PT IOANE SI IONI!!! Am si eu 2:tata si sotul. [cheers] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va intreb, voi le dati alimente care contin sare iodata sau le puneti in mancare sare iodata? Pe mine ma sperie ideea de sare iodata la copil. De unde stiu eu daca are nevoie de iod? Daca ii fac mai mult rau? [:-@] painea are sare iodata, in toate este sare iodata. M-am gandit la sare marina, dar si aia are iod. Ce sa fac? [:-@] Va rog sa va dati cu parerea. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani IOANE si IONI [cheers] licu - nush ce sa iti recomand, nu-s experta in creme, vad ca ti-au spus fetele destule. eu momentan ma dau cu Mustela bebe [:D] dankuta - vad ca pe net zice de bine despre sarea iodata. insa mai bine intrebi si un medic. [flo] ref. la "nervii intinsi la maxim" [:D] tind si eu sa cred ca e mai mult problema noastra decat a lor. daca s-ar gasi de cumparat undeva rabdare, as lua si eu cateva kile... [:D] vorba lui many - dac-am facut tarziu copilul... [:-@] si cica mai vreau unul... [:-@] nu stiu cum am putea sa ne autoeducam sa nu mai fim atat de afectate de matzaiala copilului. si pe mine ma dispera cand o aud ca se matzaieste si nu-i convine nimic, scanceste, parca "de-aiurea" (cel puin asa imi pare mie ca ar fi de-aiurea). am si eu uneori tendinta sa ridic tonul la ea... [alcool]insa in general incerc sa ma controlez, cand simt ca ma infuriez trag aer in piept, numai pana la 5 (sau 10 [:D]) si incerc sa ma calmez. uneori merge, alteori nu... [:-@] cel mai bine e sa te ajute cineva, e mult mai usor cand iei o pauza sa-ti revii. din punctul asta de vedere am noroc cu sotul ca are program scurtutz si sta destul timp pe acasa. mai facem cu schimbul. ieri am fost 2 ore la plimbare la cumparaturi si mi-am luat niste tzoale de la SH [:I] cu 50 lei o bluza, niste blugi pana la genunchi si 2 pulovere. arata destul de bine. [:)]m-am simtit super bine dupa ce m-am rasfatat putin, am venit cu alt tonus acasa. [8D]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dankutza, cuiul asta cu sarea iodata il am si eu; mai precis cu iodul. Cand au fost ai mei la mine m-au tot batut la cap ca daca nu ii dau lui Timi sa manance cu sare (iodata), va avea probleme mai tarziu cu gusha. [:-@] Mi-au reamintit cum de mici ni se dadeau la scoala ceva pastilute cu iod, tocmai pentru a evita aceste probleme mai tarziu... Tot am zis ca voi face sapaturi sa vad ce si cum cu iodul asta, in ce cantitate trebuie sa il avem in organism, cum sa vedem nivelul lui, si apoi sa stiu daca sa iau masuri sau nu. Insa, nu am reusit pana acum sa fac nimic. [:I] Sunt in criza de timp, ca am o traducere mare si lata care trebuie terminata pana in 20 Ianuarie, asa ca astept si eu mura-n gura info de la fetele-enciclopedii. [:I] [pup] PS; MAny, nu m-am suparat deloc de intrebare; mi-era teama sa nu supar eu pe careva cu raspunsul. [:-@]
Mami de [copil] Timi nazdravan si [gravi] 10+ cu Fantomas [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Vreau sa va intreb, voi le dati alimente care contin sare iodata sau le puneti in mancare sare iodata? Pe mine ma sperie ideea de sare iodata la copil. De unde stiu eu daca are nevoie de iod? Daca ii fac mai mult rau? [:-@] painea are sare iodata, in toate este sare iodata. M-am gandit la sare marina, dar si aia are iod. Ce sa fac? [:-@] Va rog sa va dati cu parerea. [flo]
Dankutza, nu stiu cat iod e bun si cat iod e rau pt copii. Dar daca decizi ca vrei sa ii dai lui Pinky sare fara iod, atunci sarea de Himalaya cred ca e ok. Nu are iod, nici nu a fost procesata industrial. Asa se lauda ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza eu am citit un ghid emis de ministerul sanatatii(si asta chiar de curand) despre faptul ca Romania are un sol sarac in iod si de asta pentru populatia tarii noastre este recomandata sarea iodata intrucat cam 30% din populatie sufera de probleme ale tiroidei legate de lipsa de iod. Problema e ca nu am avut timp sa studiez mai amanuntit problema ca sa ma lamuresc pe deplin ce si cum asa ca astept si eu opinii ale fetelor mai citite. Eu lui Danut ii dau sare iodata dar ff putina. Mama mea insa stiu ca a avut probleme si lua niste pastilute cu iod... Mai studiez... mami fericit de [baietel] Dan Mihail 28.10.2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Dymomo77?locked=true#5464544822500056690"]Danut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cu scuzele de rigoare(scleroza e in floare [:D]) La multi ani tuturor Ionilor si Ioanelor si mai ales Ionelei noastre de la Iasi. Pe viitoarea mea finuta care se va naste ls sfarsitul lui martie inceputul lui aprilie o va chema Ioana(asta daca nu se razgandesc parintii...). mami fericit de [baietel] Dan Mihail 28.10.2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Dymomo77?locked=true#5464544822500056690"]Danut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...