Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu -96


Recommended Posts

ma duc si eu la nani,mucosii i-am adormit,eu mai raman dimi va dau iar cafea,nu-i nicio problema pt mine,ora aia de la 7 (cand pleaca tati la serv) pana la 8 (cand ii canta cocosullui Dragos) e a mea, imi beau cafeaua,citesc mailuri,forum,etc...asa ca daca tot gasesc cafeaua facuta de sot,de ce nu v-as invita si pe voi? mai bag un ochi si pe la dovlecei... noroc ca a mai scris laura-andreea cam ce papa la cina bebe,ca eu nu ma gandisem la cartof aburit/copt cu BV si unt , iar pastele cu sos....o reteta se poate? [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Licurici, ce ma alinti tu cu "burtica". [:D] Spune direct: burtoiul!!! [:I] Si asta nu pentru ca ar fi Fantomas vreun urias care creste intr-o luna cat altii-n zece [:D], ci pentru ca ma-sa e HAPLEA! [grasa][xdulci] Tot am zis ca la sarcina asta voi avea mai mare grija sa nu mai pun atatea kg, dar efectiv mi se face rau daca nu mananc seara....si nu ma tin cu fructe si din astea...ci cu felii prajite, branza si rosii (traditionalul meniu anti - [vom] din sarcina trecuta [pofta]). Sper ca nu ti-am facut pofta. [:I] Oricum, am niste colacei de toata frumusetea deja. [bang] PAi vreo 2-3 kile am pus sigur doar in saptamana in care am fost la socri, ca toata lumea ma imbia cu mancare si "porcarii", stiind ca is borti. [bang] Ba inca mai venisera si vecinele cu fel si fel... "de-ale gurii", numai sa gust "putin", sa nu cumva sa-mi fie pofta... [bang] Iar una dintre asemanarile intre bulgari si romani este prostul obicei al insistatului: [bang] "dar ia, te rog, numai o bucatica, cum sa nu iei, dar nu se poate asa....numai asta si gata, doar putin, de pofta, etc, etc..." [bruta] So, pe mine scrie deja "gabarit depasit". [:I] Laura, fff faina ideea ta. [flo] Si ca sa vedeti ce habarnista sunt, eu nu stiu ce sunt celebrii "aerosoli" despre care tot vorbiti, [:I] deci nici nu stiu cum s-ar traduce/explica in bulgara in caz de ceva... [alcool] Niste explicitatii ceva ca la prosti? [:I] Niste scheme, desene? [:I] [asia] Si acum o intrebare: Cele care ati dat Fe la copilasi, cum l-ati dat? Amestecat cu ceva, sau asa, ca atare? I-am facut analizele lui Timi si i-a iesit cam mica hemoglobina, iar pediatra a zis ca e anemic. Deci, trebuie sa-i dam 20 de zile Fe. Ea mi-a zis sa i-l dau cu sucurile pe care le bea, si a facut niste ochi cat cepele cand i-am spus ca bea doar apa. [:D] Realmente nu putea sa creada. Dupa ce si-a revenit cat de cat, uitandu-se inca ciudat la mine, mi-a spus sa cumpar ceva suc de coacaze sau fructe de padure de la Hipp si sa-i dau cu ala. [:-@] Alte idei? [:D] [asia] [pup]
Mami de [copil] Timi nazdravan si [gravi] 10+ cu Fantomas [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fete[flo] Raportez lipsa din cauza de "Patrick Demsey" [:I]....mai am vreo 2 ep. si sunt la zi.... Sunt cam off...cu starea de spirit...nu prea m-am imaginat cum o sa fiu la 33 de ani...in orice caz, e destul de ciudat... Pana una alta, toate bune si frumoase de la noi din ograda....activitati conform varstei de 1 an si 2 luni (la copil..printre care si o maseluta)....si cei 33 de ani (la mine [:-)))]) Va las pentru maine, o cinste demna de 33 de primaveri, un gand bun si cate o imbratisare pentru fiecare. Sanatate tuturor! [pup] all! Pe maine, promit sa intru la pupat [:I] Edit: daca m-ar citi profa de romana din liceu, mi-ar spune ca am folosit cifra 33 mult prea obsesiv si sigur m-ar taxa la nota [:D] _________________________________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [copil] (05.11.2009) [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Smara, ne luam de o mana[:D]..si eu am neste colaci de dupa sarbatorile astea...sa te tii nu gluma[bang]In sarcina trecuta aveam 52kg la inceput, acum cred ca am 57[q]..si inca cate urmeaza[alcool] Fierul il bea simplu din seringa, lingea la el[8D] Kreliutz ai pup iu inainte de ora doispi, da sa intri si maine sa vezi urari de la feti, da?[pup] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Sunt si eu pe aici... dupa doua ore de incercare adormire copil fara stare.[bang] Monis, voi cum mai dormiti noaptea? La noi cam de doua saptamani este mai bine, avem una sau doua treziri. in schimb e rupere la adormire...indiferent de ora la care mergem la culcare, adormirea dureaza cam doua ore. Il vad obosit, mergem in camera, ne pregatim, isi ia baiatul portia de tzitzi, da sa adoarma si deodata parca are o revelatie...se ridica in fund si vrea jos din pat. Complicata treaba ca are sacul de dormit pe el...trebuie sa il dau jos, coboara, se plimba in jurul patului, povesteste, urca iar in pat si tot asa... [alcool] Interesante discutiile de la dovlecei. Ce nu imi place mie in comportamentul lui David (si am citit si acolo fete cu problema asta) este ca s-a invatat sa ma loveasca. Se uita in ochii mei si imi da palme. Nu stiu daca fac bine, dar eu ma prefac ca plang...probabil i se face mila, ca apoi ma mangaie. Laura_andreea nici eu nu il iau pe David imediat in brate dupa o "discutie serioasa", incerc sa ii evit privirea, in schimb el vine si se agata de piciorul meu.[:D] Licurici, superbe martisoarele[olala] Monica, nastere usoara prietenei. Ce frumos ca veti boteza. Si noua ne-au propus zilele astea una dintre prietenele mele impreuna cu logodnicul ei sa le fim nasi. Deocamdata vor face doar cununia civila (ea trebuie sa nasca la sf lui aprilie). Ramona, Dominic este papicos ca al meu...pe mine ma dispera cateodata cand incepe sa ceara asa des...dar ce sa fac, sa il las sa planga? Si dolofan nu este. Dymomo, multumesc ptr raspuns[flo]. Deci este in regula sa bea apa multa...al meu depaseste cei 500 ml in 24 de ore.
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea
eu ma retrag glorios ca maine iar o luam de la capat insa nu inainte de a va spune o faza super funny: am comandat un frigider prin octombrie. Dupa multe telefoane primite, ca dureaza pana il primesc, , ca meri crizmas, ca bla-bla, vine azi nenea cu livrarea si eu super fericita zic sa-l bage in casa. Zice nu pot ca sunt singur si fac livrarea pana la intrare, in conditiile in care platisem 100 euro in plus ca sa mi-l aduca in casa. Nu mai zic de telefoane cu firma de livrare, firma de la care am cumparat, cred ca mi s-a imbogatit substantial vocabularul in germana (am invatat pe putin 20 cuvinte noi azi, parol[olala]. Drept urmare, l-au luat inapoi si il aduc vineri[alcool]. Doamnelor si domnilor, mai bine ne rearanjam posteriorul[:D] decat sa cumparam online (nu ca ar fi fost alta optiune pt marca asta de frigider) in Germanica! Off-topic fuse si se duse si noapte buna! [pup] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/LauraAndreea?locked=true#"]poze[/url] Europe is the best!
Laura, imi pare rau ca nu ati avut o experienta placuta...dar nu este mereu asa. Noi comandam aproape totul online si nu am avut probleme pana acum.
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SAlutare asa pe fuga, Smara si noi am fost pe fier 2 luni 20 zile /luna. Administrarea am inceput sa o facem treptat, adica am inceput cu 2 pic. apoi 5 pic pana am ajuns la 10 pic. Eu puneam in lingurita cu cupa de silicon, sa alunece usor, el in scaunul de masa si cu gurita mare imediat il inghitea. Am si eu o curiozitate, in ce limba vorbesti cu Timi?[pup] Dana si eu am problema asta cu lovitul. Cam de o saptamana ma ciupeste de fata, gat si cand ma feresc imi da cu palma. Sunt in faza de documentare, citesc Supernani si am mai comandat si "Parintele perfect, 1000 de trucuri si solutii" 2 volume. Nu prea stiu cum sa ma stapanesc mai ales cand ma ia pe nepusa masa.[pup] Fug la [nani] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Smaranditza, asa este la a doua sarcina...burtica se vede mai repede. Imi amintesc cand eram insarcinata in 3 luni cand am fost in vizita la prietena mea si era si ea tot in 3 luni insarcinata (la a doua sarcina). eu muream de ciuda ca la mine de abia se vedea iar ea avea o burtica burtoaie[:D] Lasa kg in plus...voi sa fiti sanatosi[pup]
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de raspunsuri. [pup] [asia] Eu azi am inceput sa-i dau Fe. Drept e ca trebuia sa-l gust inainte, sa vad daca e chiar asa oribil cum spunea pediatra, de nu poate fi inghitit ca atare. [:-@] Insa, cum mi-a fost toata ziua greata, inclusiv de la pireul ce trebuia sa i-l dau lui Timi, [bang], nu am mai bagat in gura si Fe, ca si asa aveam un gust metalic, apoi amar de tot... [bang] Deci, daca altii n-au murit, nici al meu n-o sa moara. [:D] De maine i-l voi servi cu lingurita, gol, ca atare. Azi i l-am amestecat cu putin piure de piersici, si a fost un circ intreg pana sa-l ia. [alcool] dana, si Timi bea fooooarte multa apa. Asa a baut de mic. Doar ca acum, cred ca depaseste si el 500 ml/zi. Il voi urmari zilele astea sa vad exact. Pana acum, apa i-o dadeam dintr-o sticluta din aia de 125 ml de la Avent. Ei, dar de vreo 2-3 saptamani, spre dimineata trebuie sa ma duc sa reumplu sticla la bucatarie, ca donsorul bea apa ca ratzoiul, toata noaptea. [alcool] many, cu Timi vorbim amandoi in romana deocamdata, la sfatul cumnatului doctorand in pisicologie [:D] si in urma unor sapaturi facute de mine inca de pe vremea gravidoseniei. [:-@] Pe la 3-4 ani vom incepe si cu limba 2, apoi 3, apoi cate-or mai fi, si-a mai vrea si-a mai putea. [:D] Hai, va pup [pup] si ma bag la somnic, ca anul asta mi-a cam luminat Timi noptile. [alcool] [nani] PS; dana, mersi de incurajari, dar la mine e chiar slanina, nu altceva... [:I] Insa, ai dreptate: bebe sa fie sanatos si noi pe langa el, c-apoi ne-om apuca si de slabit. [hop][greutati]
Mami de [copil] Timi nazdravan si [gravi] 10+ cu Fantomas [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fete dragi! Ce-mi vazura ochii, gravidutze foarte active! Pup burticile dragi si tare imi place sa citesc noutati despre samburei! Smara, subscriu si eu la intrebarea ta cu aerosolii.[:I] Cu toata jena din lume, cersesc si eu ceva info despre ce inseamna treaba asta. Si ma mai macina o intrebare, din categoria [batcap]: fetele care folositi branzica/perlute de branza la cutie, cat timp serviti copilasii din cutia desfacuta si tinuta la frigider? Monica, si eu am finuta gravi, are 38+, tare imi sare inima cand ma suna . Asteptam o finuta mica pe care o va chema Daria Elena. Pup toate fetele. Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...