Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (204)


Recommended Posts

Nelia, sanatate multa !! Mihaela / mimitete, ma bucur sa te citesc !! Noi am venit din vacanta din Cuba/ Santa Clara, a fost tare bine:26 grade[:D] Pacat ca s-a terminat. Mihaela/Mikion, daca vrei detalii, intreaba-ma. O zi buna in continuare, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua Doamnelor, La multi Ani si toate cele bune va doresc. am tot incercat sa-mi fac timp sa intervin si eu putin in grupul vostru frumos, dar n-a fost sa fie pana acum, poate reusesc totusi. sunt prietena Simonnei care a aparut la intalnirea voastra de craciun cu un baietel , si ati fost toate atat de dragute si ne-ati primit [flo] sa-l intalnim pe mos Craciun pt prima data. nu prea sunt la curent cu dialogul deschis , dar promit ca ma documentez si devin activa (pe cat se poate de la servici ).......si nici nu prea sunt familiara cu procedura de pe forumuri ..deci scuzati gafele..... [:D] salutari tuturor si mai vorbim... delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia (frimousse) bine ai venit la noi. Esti prima de pe sezatoare pe care o cunosc in ordine inversa...in carne si oase inainte de virtual[pk]Eu sunt Dana,singura care a iesit cu voi la o tigare. Iselin, nu plec in nici o vacanta pina in vara. Cristina (mqqm)Varadero.Iti recomand cu incredere Iberostar Tucan/Quetzal unde am fost deja vreo 3 de pe aici. Superb, decor de jungla cu maimute ,pauni etc. Plaja cu nisip fin, larga (refacuta anul trecut) mincare buna, apa oceanului in spe culori de tucoaz si bleumarin, servicii excelente. Singura chestie e ca atunci cind bate vintul sunt valuri cam maricele.Pe contul comun gasesti cu siguranta emailul meu cu poze de anul trecut. E in Riviera Maya, la 5 minute (si $5 cu taxiul) de 5th Avenue. Nelia, deja ma ingrijorezi si pe mine.Cu ani in urma mie mi-au dat trimitere la CT si RMN dupa ce imi amortea mina stinga si am ajuns la Royal Victoria la urgente. Delia, plina de energie soimita ta.Poate nu si-o consuma indeajuns la gradi? Ptr mine deja sunt capitole uitate[:D] Cristina poze impresii? Ce resort, cumva Melia Las Dunas? Lorelaim merci de info, o sa o comand in seara asta. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nelia mQQm, de vreo citiva ani buni cer trimitere sa-mi scanez si eu creierul asta si inca nu am primit. Pe 18 am RV din nou la medicul de familie, ma sfatuieste cineva ce sa fac, ce sa spun, cum sa o conving sa-mi dea una??[q] Mi-a dat analize, cica sa vedem, analizele au iesit bune... si mi-a zis ca n-am nimic, deci nu am de ce sa-mi mai dea alte trimiteri. Dar durerile mele de cap continua, mai rare ce-i drept, dar care dureaza mai mult si sint mai crunte. Si pe 25 februarie am la pediatru, tot pentru scan, pentru Tudora, se pare ca m-a mostenit, o doare incontinuu capul... si la mine a inceput tot pe la 5-6 ani. Cred ca e a patra oara cind voi cere trimitere, in afara de bani, ca nici la privat nu poti sa faci daca nu ai trimitere... stie cineva de ce se aia pe ei pina dau o trimitere la analize de genul acesta??? Va spun ce am facut... CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Buna nelia, Multa sanatate si sper sa nu ai nimic la cap, dar trebuie neaparat sa ceri un RMN. Eu cand am avut ametelile alea in decembrie am fost la clinica fara RV si i-am spus doctorului ca vreau sa fiu sigura ca nu am nimic la cap si sa-mi dea un RMN. I-am spus ca ma duc in privat si ca nu ma intereseaza cat costa, asa ca mi-a dat. E adevarat ca m-a costat 900$ si ca l-am facut degeaba(adica nu au gasit nimic- Thank GOD!!!) dar cel putin m-am linistit eu. Apropo de fetita ta, nu e normal sa aiba dureri de cap la 5 ani. Si baietelul meu a avut dureri de cap pe la 4 ani si cand i-am zis doctorului mi-a dat RMN. E adevarat ca l-am cam fortat eu sa mi-l dea, dar,...INceraca sa-ti convingi doctorii pentru RMN, o sa fii si tu mai linistita daca stii sigur ca nu e nimic. Numai bine, Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romania 2010-2011 “De o luna, doua, mananci numai oua, dar dupa un an, ciorba de curcan”. Ileana Ciuculete (aparent canta muzica populara traditionala...) [bang] Cui ii mai este dor de intoarcere? Cui? [:D][:D] Frimousse, Delia, sigur ca-mi aduc aminte...Bine ai venit si An bun sa ai! Cred ca ai preparat ceva bun la intalnirea nostra, nu-i asa? Si noi tot intrebam reteta pe aici [flo] Tot jurnalist?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleo ca-mi prind degetele prin procedurile astea!! nu stiu daca scriu unde trebuie dar vad eu urmarea! e tot prietena roza a tuturor . cred ca sunt jurnaliera daca stiu ce inseamna[bang]!....ceva in leg cu fumatul pe alocuri? . .si da am adus ceva rulada clasica pe care o fac tot timpul si ma scoate de cele mai multe ori. reteta o scriu din memorie si daca se baga roza scleroza...corectez pe urma. deci 125g margarina sau unt, se topesc in oala,pe foc, se face un mic "rantas" - ardelencele stiu de ce - cu 100g faina, nu trebuie sa se coloreze, doar sa se ingroase, se adauga 500ml lapte , se amesteca cu telul pana e mai gros cam ca o smantana. se ia de pe foc. se adauga 3 galbenuse, si cele 3 albuse spuma , se pune in tava cu hartie parchemin. la cuptor 30 min la 300F si apoi inca 20 la 325F, sau cum crede fiecare doamna. se rastoarna obligatoriu pe o carpa de vase umeda. se unge cu 1 lingura smantana, se pune umplututra - branza de oricare sau ciuperci sau orice - se ruleaza cu carpa ca altfel se rupe. cand e rece se da jos carpa, se unge rulada cu smantana , se rade cas si se da la cuptor 15 m, sau pana se topeste casul de deasupra si e pufoasa tare. pofta buna. timpul de executie inainte de cuptor e de 10 min. super usor de facut si buna si te salveaza oricand. pofta buna. [pk] nu stiu daca am reusit sa inserez raspunsul unde vreau, dara data viitoare poate servuliusuri ..tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Domne, astia spun asa - unii, ca sa nu dai mana cu persoana cu care te intalnesti, ca nu le place si asta nu se face la canada. Altii spun ca musai sa dai mana, ca e de bun simt, doar daca persoana e ortodoxa din aceea, sa nu faci pasul. Unii zic sa simplifici maximum cv-ul, si sa faci scrisoare de intentioe personalizati, si ca vorbesti tu mai pe larg la interviu. Altii zic ca orice ai scrie, sa nu fie foarte diferit de la un job la altul, daca atributiunile au fost similare. Si in nici un caz sa nu pari prea calificat pentru respectivul post. Deci deja eu am un cv de rad si curcile, apai nu m-ar cheama nici naiba daca as scrie in el de-adevaratelea ce am facut eu pana acum, ca nu ma crede nimeni (ca cica e prea mult, si ca n-am o formatiune specifica pe acele aspecte). Anyway, am facut un cv absolut ridicol, si sar dintr-un interviu in altul, de am obosit deja - zau, azi am avut 3, maine am alte 3! [bang] Nu e clar daca vor fi urmari, dar macar misc in front. Am obosit, zau, imi iau o pauza [:D] Deja maine seara avem nevoie de gardiana, ca eu am ultimul interviu la 4, iar barbatu-miu tre' sa fie la 6 la scoala, am innebunit! Gardiana nu mai cautasem [alcool] Azi am plecat la 8 jumate, m-am intors la 5 jumate seara, doar 10 minute am trecut pe acasa, in jurul pranzului, in rest am fost calare pe situatie. Mi-era foame, eram obosita, asa ca am baut un pahar cu vin si acum m-am imbatat. Ori eu aveam de pregatit un mic portofoliu pentru unul din interviurile de maine... Dimineata nu voi avea cand, ca iarasi plec la 8 jumate si nu stiu cand revin.... Va mai pove' io in curand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mimitete
DanaP, sintem toti bine, merci de intrebare[pup]. Nelia, nu iesi din cabinet fara trimitere la CT sau MRI, mai mult ca sigur te trimite la CT ca e si coada mai mica si costa mai putin. Exagereaza si tu putin, spune-le ca ai antecedente in familie...spune-le ca te-a durut capul groaznic ceea ce e adevarat si ca ai vomitat si ca ai tulburari de vedere. In mod normal ar trebui sa te trimeata la urgenta pt CT scan in urgenta. Multa sanatate si ai grija de tine ca prea ai tu grija de toti si te pui pe tine pe ultimul loc. Si daca tot nu poti sa te pui pe tine in cap de lista, gindeste-te ca toti depind de tine asa ca pt binele lor as trebui sa ai grija de tine[pup]. Social worker trebuia sa ma fac, am niste texte...ride ciob de oala sparta. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Da, daca ai sti cit de bine stiu toate textele astea si sint sigura ca pentru altii chiar stiu sa-i ajut sa le pun in practica sau sa-i fac pe ei sa le puna. Dar nu cind e vorba de mine... Adevarul este ca nu am mai avut in ultimele luni si am uitat de durerea mea de cap... dar uite ca a aparut si e din ce in ce mai nasol. Pai, nu trebuie sa exagereaz nimic, am si vomitat, am si ameteli si astazi toata ziua am avut tulburari de vedere. Si se clatina ceva in cap... zici ca am baut toata vacanta si pe cuvint daca am baut un pahar de gin si vreo doua de bere. Am observat ca de vreo citiva ani, alcoolul imi face rau si imi provoaca dureri de cap, asa ca il evit. M-am gindit si eu ca nu plec din cabinet pina nu-mi da trimitere. 900 de dolari nu a de unde sa dau, dar ii dau de oriunde daca nu-mi da trimitere la stat, ii cer la privat. Sau ii cer, cum spunea Iselin, o idee foarte buna, la neurolog. Oricum, promit ca de data asta chiar nu plec fara trimitere... cind vreau sa fiu rea, sint. Si nici de la pediatra! Octav ne spune ca gindim prea mult de asta ne doare, ca uite, pe ei, ceilalti, nici capul nu-i doare...[:D] Rinjesc eu, dar de fapt sint chiar ingrijorata, abia astept data de 18 si oricum mi-am promis ca daca ma mai doare pina atunci, ma duc direct la urgente si cad jos, asa mi-a spus cineva sa fac. Cica s-a dus cu durere de spate si cind s-a ridicat de pe scaun ca sa se duca la triaj a cazut intre scaune pentru ca ii intepenise spatele... in jumatate de ora avea toate analizele facute.[:)] Eu maninc rar ciocolata, rar de tot alune, nu-mi prea plac... dar beau cafea, o cana dimineata, cu lapte. Cacao putin, doar daca fac ceva, altfel nu prea maninc dulciuri cu cacao. Multumesc pentru raspunsuri, va tin la curent.[pup] Anka bafta multa cu interviurile, Zavalita cu scoala! Stiti colierele alea magice, cu delfinasi? Minuni au facut, fetele mele se joaca impreuna, se inteleg... ca doua surori adevarate ce sint! Merg si de mina pe strada... Sa dea Domnu' sa le tina! CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...