Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (204)


Recommended Posts

Multumim de informatiile de mers in Sud, noi cum urmarim sa stim cand sunt oferte? E mai bine de cumparat last minute, sau cu cat timp inainte trebuie cumparat ca sa obtii un pret mai bun? Internet sau agentii? Scuzati de intrebari dar e prima data cand planificam o iesire in Sud si n-as vrea sa o dau in bara. In legatura cu copiii hiper activi, din experienta mea de mama de copilcare vrea sa fie mama zmeilor si le vrea pe toate odata, eu ii cumpar jucarii pentru varsta lui, ca se plictiseste repede de ele, le mai ascund, i le dau iar peste 2,3 luni. Jocuri interactive cu alfabet, cantecele pentru copii, shapes, culori, invatam diferenta intre mic si mare, alb si negru, adevar si minciuna, chestii din astea. Ultimul gadget, eu sunt cu gadgeturile, e ipadul touch, pe care i-l dau cu conditia sa stea pe pat (mi-e teama sa nu-l scape jos) Are povesti, poate alege daca ii citeste cineva, sau citeste el (asta pentru mai tarziu) joculete cu personaje din desene animate, Caillou, poate chiar si sa inregistreze, poate sa faca puzzle. Sunt intrebari, el raspunde sau apasa pe ecran pe raspunsul potrivit, trage forma in formatul potrivit (shapes) ba intra chiar si pe youtube unde i-am pus eu ceva filmulete. Va jur ca e cel mai cuminte copil cu ipadul in mana, pe internet il supraveghez, poate unele mame nu permit inca la 3ani copiilor, insa l-am urmarit si il urmaresc mereu si nu il las nici prea mult. Ma uitam odata ca de obicei ii scriu eu in bara de cautare pe youtube, ii caut ce vrea el, si vad ca el se uita la Caillou la doctor, m-a uimit, am crezut ca a scris el caillou, insa el daduse la history si uite asa manuieste gadgetul de nu se vede. Va las, o seara buna tuturor Carmencita Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mQQm
Diana, cand intru pe usa e direct la bub. Si se mai urca din cand in cand. Seara adoarme tot la bub. Noaptea pe la 3 si inainte sa plec. Dar, sunt de acord cu pediatrul, la varsta asta e mult o nevoie emotionala.
[url="http://www.refresheverything.com/curecdkl5"]Help find a cure for CDKL5[/url] [url="http://pepitzel.blogspot.com/2010/12/un-inceput-de-poveste.html"]for pepit's friend[/url]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Multumesc , m-am mai linistit [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mimitete Oana, pe unde esti? La multi ani tuturor sarbatoritilor de Sf Ion[flo]. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Multumesc de intrebare [pup]...Sint pe aici, dar mai tacuta, din lipsa acuta de timp [:D]...De cind am venit din mimi-vacanta de Revelion sint super ocupata la servici si acasa...Dar macar duminica am fost la ski...a fost cam frig, dar am rezista eroic... Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Na ca nu ati scris chiar asa mult cum ma temeam eu! (Delphin [flo]) DANA - ce am ras, ca te-au sunat pe tine pentru referinte, la acea ora! [:D] A propos de scapari - asa m-am trezit eu sa urez joyeux Noel unor persoane care erau in mod evident ne-crestine, ca sa zic asa... Din viteza, cum ar zice sotul meu. Inca nu m-am trezit sa intind eu prima mana, dar o sa fiu atenta, in orice caz, ca nu se stie cand imi poate scapa, "din viteza" A propos de interviuri, da, am avut ceva deja, dar imi dau seama ca sunt destule joburi cu program lung, si daca mai sunt si departisor, n-as ajunge nici macar la 6 sa iau copiii, ori eu trebuie sa ajung cel tarziu la 5 jumate, ca sa le pot lua pe amandoua pe rand. In al doilea rand, programul sotului meu s-a modificat si el, iar joia s-a nimerit sa avem amandoi curs seara, si nu putem nici unul sa renuntam, sau sa modificam, pentru ca e singura varianta. Deci sunt in impas. Oricum as intoarce lucrurile si pe orice tip de program as incerca sa ma pliez, da cu virgula! Si din toata schema asta, cel mai greu mi se pare sa trezesc fetele la 6 si sa ies cu ele pe usa la 7 fara un sfert, ca sa ajung la gradi cand se descuie, apoi la scoala, si apoi la metrou ca sa ajung la un eventual job la 8.30, de unde sa plec in cel mai fericit caz la 4.30, ca sa apuc sa pescuiesc copiii inainte de a incuia aia usile. Deci mie imi da cu virgula! AILED - eu nu am cautat in mod special ceva, ci doar m-am nimerit langa Eaton si langa Ailes de la Mode, si am plecat dintr-un magazin cu doua sacouri si un pantalon asortat si am platit 57 de bucsi pe toate. Ma intreb ce pateam daca imi trebuia ceva anume, daca aveam timp si bani la dispozitie [:D] Anyway, ma duc sa trag pe dreapta, ca pic de oboseala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai Ankalaura, eu te incurajez, cauta sa gasesti ceva sa iti convina si ce faci si sa fie relativ aproape, eventual daca gasesti ceva super convenabil demenajezi dupa, in functie de locatie. Nu mai tin minte, una din fetele tale parca e la scoala si una la gradi, nu? E destul de greu, vino aici la mine, gradi in bloc si macar te-ar salva de ceva timp. Cu trenul ajungi in 5 minute la metrou Vendome pe linia portocalie. Pentru mine demenajatul in blocul cu pricina a insemnat un pas reusit, depaneurul din bloc ma salveaza, eu cumpar f. mult lapte si de multe ori ieseam la cumparaturi pt. ca imi trebuia lapte si cumparam multe alte pe langa. Depaneurul e ceea ce imi lipsea din decor, in comparatie cu Ro, acolo aveam magazin la iesirea din bloc, aici trebuia sa merg cu masina. Acuma sunt multumita, na' ca v-am zis, sper sa nu ma certati sau sa ma contraziceti. Am uitat, voiam sa va intreb daca e adevarat ca biletele in Sud sunt mai scumpe in saptamana de relaj si daca voi ati patit ca si mine cu cookies, ca daca ai cautat deja bilete de pe un ordinateur, prin intermediul cookies-urilor astora, cum sa le spun in romana, a doua oara cand cauti pe acelasi site, iti recunoaste IP-ul si iti da un pret mai mare numai ca sa cumperi la pretul gasit anterior. WTF? Si daca tot veni vorba, mie mi-au placut iile voastre, de unde le-ati procurat? Diana si Nelia? Ca am ajuns ca in epoca lui nefericitu' sa intreb, parca e marfa pe sub mana, marfa de contrabanda, de unde le-ati luat si cat v-au costat? Scuze si o zi buna Carmencita Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult fetelor de raspunsuri [flo][flo], nu ma asteptam sa primesc raspunsuri, adica doar m-am descarcat aici ca sa ma calmez.Intre timp, mi-a picat in manute o carte absolut superba despre disciplina la copii, plina de idei si usor de aplicat (mai vorbim peste vreo luna [:D]), care respecta atat copilul cat si parintele....super-truper. Se numeste The non-cry discipline solution (Elisabeth Pantley) si o am in format pdf, daca intereseaza pe cineva [:I]. Nelia, te asteptam cu vesti de la doctor, trebuie sa gasesti cauza durerilor, atat pt tine cat si pt Tudora. Pe mine ma ingrozeste chestia asta cu migrenele, prietena mea poloneza are migrene de mai bine de 10 ani, in fiecare luna si a facut toate testele posibile si nimeni nu gaseste cauza. O alta colega a avut migrene 15 ani, a fost in imposibilitatea de a lucra pt ca avea migrene la 2 saptamani si durau cam o saptamana de fiecare data. Insa au trecut ca prin minune cand a ajuns la menopauza, deci s-a tras concluzia ca era o problema hormonala, dar ea a suferit ani de zile! Acum, cand aud ca un copil are dureri de cap ma ia cu palpitatii....cum sa aiba dureri de cap? Eu cred ca traim intr-o societate in care doar profitul marilor companii conteaza, calitatea produselor lasa mult de dorit si toate chimicalele care ne invadeaza viata ne strica si sanatatea. uf :( Doloress, cand spuneai ca are unda verde Kevin sa vina pe lume? [pup] Ce carti mai citesti? Mqqm si Diana, si Soimita e lipita de tzitzi cum intra pe usa, nu ne putem intelege fara un pic de contact si are cam acelasi traseu (seara la culcare, pe la 11, pe la 3 si pe la 5 dimineata)....cam mult, dar lucram si la asta. Carmecita, eu am fost doar in cuba, in Cayo-coco (hotel Emperor parca, de 4,5 stele) si mi-a placut foarte mult, plaja, mancarea, curatenia, atmosfera distractiva...tot. Anka, si eu ma lupt cu interviuri in perioada asta, e extenuant...dar necesar. Din pacate, asa e, da cu virgula. Trebuie multa coordonare si putin noroc sa gasesti un post bun care sa aiba si orarul care iti convine si care sa fie si aproape....misiune aproape imposibila. Succes, cu siguranta nu e usor pt tine [pup] Si ziceti ca sunt reduceri, hai? tentant [8D] Va salut fetelor, ma duc la haosul meu Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2651846420104955882KlwiOi"]Photos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, Dana, Simonna. Mai vad eu, prevad ca pana la urma aleg intre punta cana, la romana si varadero. Macar stiu cum e apa si plaja acolo. De 3 ani ma pregatesc de mexic, de fiecare data chicken out. delphin, ba mi-e dor de Carcassone, cum sa nu, dar air transat nu mai zboara la nisa, asa ca nu mi-e in drum. Dar am auzit ca-i cafea buna si la barcelona, poate ti-e tie in drum. Daca nu, toronto e doar la 5 ore de montreal, si intre ultimul si niagara, asa ca stau la cotitura, apari tu! [:D] Va rog si eu ceva... o prietena draga are o fetita de 6 luni diagnosticata cu o modificare genetica cu efecte foarte grave(mersi de idee, S, si mersi Rox ca ai intrebat cum putem ajuta). Boala e atat de rara, incat nu sunt diagnosticate decat vreo 200 de cazuri si ca atare este foarte dificil sa se ajunga la fonduri pentru cercetare. Din nefericire i se poate intampla oricui, mutatiile sunt de novo aproape toate si sunt afectate fetele. Pepsi ofera lunar bani pentru diverse cauze, insa se dau in baza voturilor de la public, iar publicul trebuie sa fie in USA. In noiembrie si decembrie au terminat pe locul 11 in cursa pt 50k, numai primele 10 proiecte sunt finantate. DACA stiti pe cineva in US, va rog sa propagati: 1. Text a vote: Send 102973 to Pepsi (73774) 2. Vote on Facebook: www.cdkl5.com/pepsi-refresh using the Pepsi Voting App 3. Vote on the Pepsi Refresh site: www.refresheverything.com/curecdkl5 Sper sa nu aiba adminii ceva impotriva mesajului meu. Multumesc!
[url="http://www.refresheverything.com/curecdkl5"]Help find a cure for CDKL5[/url] [url="http://pepitzel.blogspot.com/2010/12/un-inceput-de-poveste.html"]for pepit's friend[/url]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mQQm
Mersi, Dana, Simonna. Mai vad eu, prevad ca pana la urma aleg intre punta cana, la romana si varadero. Macar stiu cum e apa si plaja acolo. De 3 ani ma pregatesc de mexic, de fiecare data chicken out. delphin, ba mi-e dor de Carcassone, cum sa nu, dar air transat nu mai zboara la nisa, asa ca nu mi-e in drum. Dar am auzit ca-i cafea buna si la barcelona, poate ti-e tie in drum. Daca nu, toronto e doar la 5 ore de montreal, si intre ultimul si niagara, asa ca stau la cotitura, apari tu! [:D] Va rog si eu ceva... o prietena draga are o fetita de 6 luni diagnosticata cu o modificare genetica cu efecte foarte grave(mersi de idee, S, si mersi Rox ca ai intrebat cum putem ajuta). Boala e atat de rara, incat nu sunt diagnosticate decat vreo 200 de cazuri si ca atare este foarte dificil sa se ajunga la fonduri pentru cercetare. Din nefericire i se poate intampla oricui, mutatiile sunt de novo aproape toate si sunt afectate fetele. Pepsi ofera lunar bani pentru diverse cauze, insa se dau in baza voturilor de la public, iar publicul trebuie sa fie in USA. In noiembrie si decembrie au terminat pe locul 11 in cursa pt 50k, numai primele 10 proiecte sunt finantate. DACA stiti pe cineva in US, va rog sa propagati: 1. Text a vote: Send 102973 to Pepsi (73774) 2. Vote on Facebook: www.cdkl5.com/pepsi-refresh using the Pepsi Voting App 3. Vote on the Pepsi Refresh site: www.refresheverything.com/curecdkl5 Sper sa nu aiba adminii ceva impotriva mesajului meu. Multumesc!
[url="http://www.refresheverything.com/curecdkl5"]Help find a cure for CDKL5[/url] [url="http://pepitzel.blogspot.com/2010/12/un-inceput-de-poveste.html"]for pepit's friend[/url]
Common sense is not so common...[Voltaire]
mQQm, eu am preluat mesajul tau si l-am trimis prietenilor si rudelor din State, in speranta ca or sa voteze si ei. Ce ma enerveaza ca nu pot sa votez si eu de aici! Ladies, daca aveti prieteni in State poate ar nputea sa voteze si ei? Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mQQm
Mersi, Dana, Simonna. Mai vad eu, prevad ca pana la urma aleg intre punta cana, la romana si varadero. Macar stiu cum e apa si plaja acolo. De 3 ani ma pregatesc de mexic, de fiecare data chicken out. delphin, ba mi-e dor de Carcassone, cum sa nu, dar air transat nu mai zboara la nisa, asa ca nu mi-e in drum. Dar am auzit ca-i cafea buna si la barcelona, poate ti-e tie in drum. Daca nu, toronto e doar la 5 ore de montreal, si intre ultimul si niagara, asa ca stau la cotitura, apari tu! [:D] Va rog si eu ceva... o prietena draga are o fetita de 6 luni diagnosticata cu o modificare genetica cu efecte foarte grave(mersi de idee, S, si mersi Rox ca ai intrebat cum putem ajuta). Boala e atat de rara, incat nu sunt diagnosticate decat vreo 200 de cazuri si ca atare este foarte dificil sa se ajunga la fonduri pentru cercetare. Din nefericire i se poate intampla oricui, mutatiile sunt de novo aproape toate si sunt afectate fetele. Pepsi ofera lunar bani pentru diverse cauze, insa se dau in baza voturilor de la public, iar publicul trebuie sa fie in USA. In noiembrie si decembrie au terminat pe locul 11 in cursa pt 50k, numai primele 10 proiecte sunt finantate. DACA stiti pe cineva in US, va rog sa propagati: 1. Text a vote: Send 102973 to Pepsi (73774) 2. Vote on Facebook: www.cdkl5.com/pepsi-refresh using the Pepsi Voting App 3. Vote on the Pepsi Refresh site: www.refresheverything.com/curecdkl5 Sper sa nu aiba adminii ceva impotriva mesajului meu. Multumesc!
[url="http://www.refresheverything.com/curecdkl5"]Help find a cure for CDKL5[/url] [url="http://pepitzel.blogspot.com/2010/12/un-inceput-de-poveste.html"]for pepit's friend[/url]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Si eu am trimis in State prietenilor. Sanatate va doresc![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencita - de demenajat, nu demenajam. Noi stam "strategic?, sa spun asa... Pot sa ajung la 3 statii de metrou in timp scurt, portocalie si doua albastre, magazine la doi pasi, deschise pana noaptea, ori mai rar asa ceva. Insa ce e cel mai important, sunt fetele, ca atatia se lupta ani de zile sa prinda CPE si scoala internationala, deci eu as fi total nebuna sa le las pentru un job. Cred ca plusul de la tine e piscina [:D] Ma duc sa pescuiesc fetele si revin. Lorelai - iti trimit email cand revin.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...