Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (204)


Recommended Posts

Si eu! Din pacate, nu am chiar atit de multi, dar vor trimite si ei mai departe... Sper sa fie bine![flo] Adica si eu am trimis prietenilor si cunoscutilor din State, ca nu se intelegea ce si eu... Nu am vesti de la doctor, in ziua in care ma imbracasem si ma pregateam sa ies din casa hotarita sa ma duc la urgenta (la sfaturile voastre si, de ce sa nu spun, de rusine ca ma tot trimiteti si eu tot nu ma duc...), m-au sunat pentru un post la care aplicasem prin septembrie. Si de atunci tot in interviuri si evaluari ma tin si inca nu am terminat... Daca nu ma suna miine pentru nimic, ma duc la Urgente, promit, desi... ma simt bine.[:I] Mi-a trecut tot, si ameteala, si tulburarile de vedere... parca nici n-a fost nimic. Dar, daca vreau sa ma duc, unde e mai bine? La ce spital din Montreal? Eu voiam sa ma duc acolo unde am nascut, la Hôpital général juif, dar o cunostinta mi-a spus ca mai bine ar fi sa ma duc la Royal Victoria Hospital... voi ce spuneti? Nu apucasem sa va mai intreb... Discutie interesanta cind iti iei copiii de la scoala![q] Un tinar in jur de 20 de ani a fost impuscat mortal in fata scolii Agatei aseara pe la 11. Ce poti sa-i raspunzi unor copii de 9 ani (erau toti adunati in cerc si discutau aprins) la intrebarea de ce s-a intimplat asta, de unde avea arma cel care a tras, si noua ni se poate intimpla la fel etc.??? In buricul tirgului, in Westmount...[bang] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aoleu si mie mi se face parul maciuca cand aud de impuscaturi la o scoala. Nelia, eu m-as duce la Royal Victoria. Ultia oara cand m-am dus la spitalul evreiesc amd stat vreo 4 ore, si am plecat fara sa vad pe nimeni. Cred ca acolo avansezi doar daca ainume de evreu!!!![bang] BTW, succes cu postul. Numai bine Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna si de la noi. Un An Nou plin de bucurie, sanatate si noroc !!!! cam tarziu dar asta e ....[:I] La noi in apartament e santier, au demolat baia pana la structura de rezistenta, de 4 zile stau la o vecina ca sa nu se sperie copii de bocaneli. Casa arata ca naiba, copii au inceput sa se intoarca, tarasca, nu mai stiu la care sa alerg mai intai. Peste toate astea am inceput si marea diversificare, imi vina sa fug de acasa. Imi ia o ora sa-i hranesc, apoi tre sa-i spal, sa-i schimb complet, sa ma schimb eu de haine (se mai intampla sa stranute cu gura plina de piure )[bang]. Uite asa am inceput anu cu vaicareli [:-@]. Nelia vorba mamei "mergi si te cauta" ca nu e de gluma si da tre sa exagerezi muuult [:I]. Dollores cat mai e pana vine bebelinu ? Delia79draga nu stiu ce zici tu acolo da Soimita nu-i intrece pe ai mei. Facem schimb, ti-l dau pe Felix o saptamana, ce zici? [:D] Cautam deja bilete pentru plecat in tara in iulie/august, mai merge cineva? [:D] Gata ma duc sa culc plozi [flo] http://community.webshots.com/user/Dragaica Mamica fericita[mamica] de leuti minunati [copil]Tudor Sébastian si [copil] Félix Alexandru 10.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor [flo] N-am mai scris de mult, caci am fost busy la joburi, but being busy is good! [:D] V-am citit pe toate, dar I'm going to be short din lipsa de timp: ankalaura, trebuie sa emiti confidenta, degajare,ca esti o persoana onesta si pe care ei se pot baza. Deci zambeste (fiecaruia ii place sa aiba o viitoare colega care e optimista si aduce energie pozitiva in grup), fii confidenta (ce stii si cine esti-personalitatea ta), fii onesta (despre cunostiintele tale, experienta ta = ce le poti oferi prin prezenta ta) si da-le o idee ca esti o persoana de incredere (fiecare are nevoie de un team-player, o persoana pe care se pot baza). O data am fost angajata la un job la care au fost mai multe persone compatibile si la urma mi-au spus de ce m-au ales tocmai pe mine (desi toti aveam acelasi strong background si experienta): tu ai fost singura care ai zambit pe toata durata interviului si buna-dispozitia ta e contagioasa; fiecaruia ii place sa vina la lucru intr-o atmosfera in care sa se simta bine, in care lumea e bine-dispusa. Nu stiu daca e adevarat sau a fost o lingusire, dar pe pilea mea am observat ca in general prefer sa stau deoparte de persoanele incruntate sau pesoanele care fac comentarii negative. Nobody needs anybody's bad karma - life is too short, so let's enjoy! _________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos![pup] Denisa, mersi ca l-ai pus si dincolo, eu n-am mai avut timp dimineata.[flo] Ina/Anca, azi dimineata a trebuit sa scurtez transmisiunea... Pai si eu ti-am trimis mesaj inainte de craciun, insa dup-aia am plecat la ski ([:D]) intre craciun si revelion si a ramas mama cu baietul mare si cu laptopul acasa. Poate au vazut ei si au uitat sa-mi zica.[pup] ankalaura, dar sotul tau nu se poate ocupa de fete daca tu esti mai emploiabila? Asa ai scapa de virgula, poate. nelia, bafta! As mai intreba si io de-un playground prin TO, da' n-am pe cine...[:(] Tomorov e vinerea!!!
[url="http://www.refresheverything.com/curecdkl5"]Help find a cure for CDKL5[/url]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, vreau si eu pdf-ul daca se poate. Iti trimit pe pm adresa mea. Eu nu am copii cataratori, doar nemancaciosi[bang]. Anka, cum ati reusiti sa intrati la internationala? Daca ai scris in capitolele anterioare, spune-mi si caut. Bafta multa la interviuri, sa gasesti job-ul care sa-ti fie pe plac. Dragaica, daca stau o ora si mananca nu-i bai, sa vezi ce minunat e cand stai tot atata si abia baga ceva in gura...asta e marele meu of, cu mancare..si nu-mi era de ajuns o mofturoasa, acum am doua. Sa-mi traiasca. carmencita, ceva scoli primare bune sunt pe langa voi? Cristina(cge), pot sa te mai stresez un pic pe mail? Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...