Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (204)


Recommended Posts

Hi, si eu is scurta azi ca azi servesc job, asa vinerea ca nu putea nenea sa imi dea 5 zile. Ei, pana la urma e de treaba, am mai stat eu acasa vreo 4 zile, cand am schimbat job si aveam niste medicale pe care nu as fi vrut sa le pierd ( medicalele nu ni le platea ca zilele de vacanta neluate). M-am dus la el, i-am zis ca eu nu-s bolnava dar a fost copilul bolnav si a trebuit sa stau acasa, a scos hartia aia sa o completeze, m-a intrebat cate zile am stat acasa, si gata. Voiam sa zic de scoli, sunt si primara si secundara internationala. Pentru cine vrea in perspectiva. Chiar asa ankalaura, da-i la sot, macar ce-i dupa virgula. Acuma ziceam si eu, cu demenajatul, doar nu-mi iese nimic, incercam sa impartasesc cu voi, cum se zice, nu numai necazurile ci si lucrurile bune. N-ai pus sauna la plusuri si trenul, e super bine de ajuns in centru. Nelia, eu credeam ca esti la urgente, de aia nu scrii, chiar ma gandeam, cine stie cat stai acolo, dar o sa scrii tu cand te intorci acasa. Bafta la job, daca nu te suna, ziceai ca mergi la urgente? Carmencita Cristian si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Raluca, scrie-mi pe email da. AnkaLaura, la noi sotul se ocupa de copii dimineata si eu seara. Acum imi dau seama ca el e mai castigat, ca inainte de scoala e mai putin timp decat seara. Poate va organizati si voi cumva asa. O zi buna, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGAICA - rabdare multa cu diversificarea, bine ca papa, cum zicea si RALU - al meu ne scoate din minti cu nemancatul. Adica m-am educat si nu ma mai scoate, dar era sa dau in depresie din cauza asta. Nu stiu cat mai am, dar eu sper ca inca 2 saptamani. Vine sora-mea saptamana viitoare si nu vreau sa nasc, ca sa pot sa stau si eu cu ea linistita de vorba. Asa ca stau inca in pat si saptamana viitoare (36) si dupa 23 incolo o iau la goana. (o sa am 37). In plus, sotul a comandat un Varsator ca el, asa ca astept sa treaca Capricornul...[:D] Ne-am luat-o in cap, facem nazuri la zodie, si acum cateva spatamani ne rugam pentru cate o saptamana in plus. RALU - deci ai doua mofturoase, of, greu, eu tot sper ca al doilea sa fie OK cu mancatul, desi stiu ca nu e bine sa proiectez tot felul de dorinte asupra lui, si sa-l las sa fie el insusi. Dar tare mi-as dori macar unul sa manance normal. DELIA79- nu mai citesc nimic, lancezesc pe internet, pe bloguri, pe forumuri, nu mai am nici un fel de rabdare pentru nimic. [bang] Am inceputa Robin Norwood - Femei care iubesc prea mult, foarte interesanta. Daca vrei, ti-o trimit, vreau si eu cartea aia, am vrut si eu s-o comand, ca vine sora-mea si am incarcat-o cu o multime de carti, pe Amazonul ei cartile sunt la jumate de pret fata de Amazonul nostru. Cred ca are o valiza numai pentru noi. Fetelor, eu am putut sa votez la linkul dat de MQQM prin intermediul Facebook, voi n-ati reusit? Sau am vazut eu gresit? NELIA - la Juif n-am fost niciodata, eu sunt cu Royal Victoria. Mie mi-a placut arhitectura, de asta l-am ales la prima sarcina. [:D] Voiam un spital anglofon in centru si am ramas la Juif si Royal Vic. Si Juif ma depresa cu arhitectura lui comunista. M-a intrebat o colega de salon de ce am ales Royal Vic si i-am zis ca din cauza arhitecturii, m-a intrebat de doua ori, nu-i venea sa creada. Dar asa sunt eu. Si uite ca am avut intuitie buna ca au unul din cele mai bune centre de prematuri din Quebec. Eu am fost super-multumita de urgentele lor, la prima sarcina cu Patrick m-am dus sangerand in saptamana a 6-a, m-au luat in 10 minute.
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] 35+ [baietel] Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am reusit sa votez pe: www.cdkl5.com/pepsi-refresh si am vazut ca sunt ranked #25 momentan. Poate daca intra mai multa lume reusesc sa ajunga mai in fata! [pup]
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc sa votez, nici nu incercasem, desi mi-am pus intrebarea la un moment dat cind am vazut FB... Doloress, excelenta cartea Femei care iubesc prea mult, sa o termini, mie mi-a placut tare mult. Mi-a explicat multeee lucruri...[:)] La Royal Victoria voi merge, dar nu stiu cind... ca astazi iar m-au chemat, trebuie sa completez niste formulare, desi ieri mi-au spus ca le-am facut pe toate. Dar asta e de bine, asta inseamna ca am trecut la urmatoarea etapa, care e mai grea si decisiva. Mi se pare si aiurea sa ma duc cind ma simt bine, saptamina trecuta trebuia sa ma scol din pat si sa cad acolo, in usa spitalului.[bang] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitilache, Doloress ori nu m-am prins eu, ori am apasat gresit. Cind ati votat, v-a cerut permisiunea de a avea acces la informatiile contului? Adica: Acces la informatiile mele de baza.Sunt incluse numele, poza de profil, sexul, retelele, ID-ul de utilizator, lista de prieteni si orice alte informatie pe care o distribui tuturor. E bine? Nu ma gindesc neaparat la mine, ca nu am cine stie ce pe FB, dar am o lista de prieteni... CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NELIA - da, m-au intrebat, am dat allow. Dar eu sunt mai permisiva asa cu datele mele, cred ca pana ma ard odata. Bafta la interviu! Daca nu vrei la urgente neaparat, poate cauti un doctor roman, am auzit ca sunt mai maleabili, sa-ti dea trimitere la spital la CT scan sau la RMN. Desi nu cunosc personal nici un doctor roman...
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] 35+ [baietel] Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun ieri, am votat si ieri si azi ca Roxana. Nelia, eu zic sa iti faci un bilan de santé complet. Toate sunt legate in organism, si va iesi un indice modificat pe undeva daca ceva nu e in regula. Weekend placut, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge, da, asta voi face.[flo] Eu ascult: [tube]http://www.youtube.com/watch?v=0xBcpq2Dn3g&feature=fvst[/tube] Ce muzica, dom'le, ce timpuri![:)] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...