Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (204)


Recommended Posts

Nelia, felicitari[flo]! Te mai felicit si dupa 27[:D]. Mult succes celor care fac interviuri. anka, nu inteleg, in ce sens se sacrifica sotul daca accepti tu jobul? Nu ii place nimanui sa-si scoale copiii cu noaptea in cap dar este in general realitatea cuplurilor in care amindoi lucreaza in afara casei[bang] si n-au bunica sau nanny. Fiecare cu alegerea care se potriveste familiei. Doloress, mai tine-l pe bebe un pic in burtica ca nu-i strica. Cine a fost la ski la "La reserve" sau "mont garceau"? Un weekend placut, Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai Mihaela, eu am si doua cursuri serioase la universitate, si, pe langa faptul ca lunea si joia as veni acasa la 9 seara, in restul zilelor probabil ca as citi si as scrie, ca am o tona de scris pentru cursurile astea (si inainte de a scrie, trebuie sa si gandesc ce naiba scriu). Ori, sotul meu are si el cursuri. Intai, vad sacrificiu in a trezi copiii atat de devreme, ar fi primele la service de garde, si ultimele la plecat acasa. Am trait asta cu Eliza, in romania, timp de 4 ani, si nu as vrea sa repet. Totusi, in romania, nu o trezeam la 6 dimineata. Apoi, vad sacrificiu in sotul meu, pentru ca cineva trebuie sa se ocupe de lectii seara (deci el in general), si de casa, dar are si el cursuri, si de citit si de invatat. Si atunci, cine face restul lucrurilor? Sa nu ma intelegeti gresit, nu sunt impotriva unui job in general, insa nu as vrea unul unde sa fac o ora la dus si o ora la intors, cel putin, cum e cazul jobului de fata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmençita
Si daca tot veni vorba, mie mi-au placut iile voastre, de unde le-ati procurat? Diana si Nelia? Ca am ajuns ca in epoca lui nefericitu' sa intreb, parca e marfa pe sub mana, marfa de contrabanda, de unde le-ati luat si cat v-au costat? Scuze si o zi buna Carmencita Cristian si Alex
Eu o am de la mama, ea a primit-o cadou la 18 ani. Am mai gasit frumoase in Romania cand am fost la Arta Populara dar era una 6 milioane (lei vechi) deci cam 200 $, nu m-am indurat sa dau atat, mai ales ca o am pe asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica Cautam deja bilete pentru plecat in tara in iulie/august, mai merge cineva? [:D] Gata ma duc sa culc plozi [flo] http://community.webshots.com/user/Dragaica Mamica fericita[mamica] de leuti minunati [copil]Tudor Sébastian si [copil] Félix Alexandru 10.08.2010
Vezi ca au bagat reduceri pe KLM (scuze daca a mai scris cineva pana la sfarsitul subiectului, raspund pe masura ce citesc), in high season Montreal Amsterdam Bucuresti si retur in jur de 1170 CAD de adult + 105 CAD de infant. Mie mi se pare super pret, avand in vedere ca in mod normal un pret normal pentru Bucuresti in sezon e la 1500 CAD. Eu am gasit pretul asta direct pe site la KLM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o am de la prietena mea si tin la ea ca la ochii din cap, desi nu e este 'de la mama ei' ca cea a Dianei, dupa care mi s-au scurs ochii toata seara (dupa ie, mai). Dar este de la una dintre cele mai dragi prietene (despre care v-am mai spus eu, cea bolnavioara, desi acum ar trebui sa spun cea-care-a-invins-trei-forme-de-cancer[asia]) si mi-a daruit-o in ziua in care am plecat din Romania. Una din achizitiile pe care vrem sa le facem sint costume populare romanesti pentru toti, daca sint din lada de zestre a bunicii cu atit mai bine... numai ca ne trebuie bani, sint foarte scumpe, asa ca e pusa pe lista de dorinte deocamdata. Eu am avut patru ii superbe in tineretile mele zbuciumate... le-am purtat pina au curs atele din ele. Diana, acum citeva minute Octav mi-a spus despre reduceri, m-a sunat special de la servici, ceea ce inseamna ca tare ar vrea sa plece... si asa l-as lasa[:)]... cu tot cu copii.[:D] Le-as lua biletele cu minuta mea, daca s-ar putea... macar lui si fetelor. Dar el mi-a spus parca si mai putin, 946 sau ceva de genul acesta. CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Am trecut de primele interviuri, m-au acceptat in formation![pk] Si asta e cu cintec, pe psihologi nu prea ai cum sa-i duci, esti ceea ce cauta sau nu... CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Bravo Nelia !!! Nu conteaza ce cauta ei, te au pe tine, nu mai au nevoie de nimic altceva [flo] Nu lasa balta faza cu migrenele ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura
Pai Mihaela, eu am si doua cursuri serioase la universitate, si, pe langa faptul ca lunea si joia as veni acasa la 9 seara, in restul zilelor probabil ca as citi si as scrie, ca am o tona de scris pentru cursurile astea (si inainte de a scrie, trebuie sa si gandesc ce naiba scriu). Ori, sotul meu are si el cursuri. Intai, vad sacrificiu in a trezi copiii atat de devreme, ar fi primele la service de garde, si ultimele la plecat acasa. Am trait asta cu Eliza, in romania, timp de 4 ani, si nu as vrea sa repet. Totusi, in romania, nu o trezeam la 6 dimineata. Apoi, vad sacrificiu in sotul meu, pentru ca cineva trebuie sa se ocupe de lectii seara (deci el in general), si de casa, dar are si el cursuri, si de citit si de invatat. Si atunci, cine face restul lucrurilor? Sa nu ma intelegeti gresit, nu sunt impotriva unui job in general, insa nu as vrea unul unde sa fac o ora la dus si o ora la intors, cel putin, cum e cazul jobului de fata.
Dar eu n-am inteles pana la urma de ce vrei neaparat job ? Cu doua cursuri esti considerata full time la scoala, nu ? Ai cautat si ceva part time ? Eu mi-am aruncat un ochi pe piata part-time-urilor si am vazut ca e destul de vasta. Azi chiar am fost la un interviu pentru un job de animatoare (nu e ce credeti [:I]) activitati parascolare in cadrul programelor de service de garde, zile pedagogice, etc. Dupa o prezentare de 30 de minute a companiei si a ce ai de facut in principiu am avut parte de un interviu mai neobisnuit. In echipa de doi sau singuri trebuia sa facem animatie pe o tema aleasa de noi (sport, bucatarie, bricolaj, etc), ceilalti candidati constituind publicul/copiii. Eu si cu o algerianca am fost singurele care nu aveam experienta in animatie (dar singurele cu copii), restul, numai travailleuses sociales, enseignantes, sau cu studii in domenii din astea. Mie nu-mi venea sa cred ca oamenii astia cauta astfel de job (care dupa mine e chiar job de student, sa mai bagi si tu un ban in buzunar si sa zici ca ai si tu servici) asa ca la pauza am intrebat-o pe una de langa mine de ce vrea job-ul asta. Mi-a zis ca are deja un part time platit foarte bine (2 ore pe zi timp de cinci zile lucreaza cu copii cu handicap) si ca vrea sa mai aiba unul sa-si "combler l'horaire". In sfarsit, mie mi s-a parut super experienta, e clar ca nu eram la nivelul celor care au facut deja asta, se vedea din prezentarile lor, dar cred ca i-am convins cu lectia de bucatarie mexicana ! Uite Anka, un part time interesant (ore flexibile) este cel oferit aici http://www.recensement2011.gc.ca/ccr04/ccr04_000a-fra.htm si mai sunt din astea cu orar flexibil, Bafta !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nelia Diana, acum citeva minute Octav mi-a spus despre reduceri, m-a sunat special de la servici, ceea ce inseamna ca tare ar vrea sa plece... si asa l-as lasa[:)]... cu tot cu copii.[:D] Le-as lua biletele cu minuta mea, daca s-ar putea... macar lui si fetelor. Dar el mi-a spus parca si mai putin, 946 sau ceva de genul acesta. CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Este 900 si ceva daca pleci inainte de 17 (nu sunt sigura) iunie, iar la mine se pune problema de examene pe care le am pana pe 23, deci intru in high season :((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut bilete, tot pentru august, am uitat sa-ti zic DRAGAICA. Noi cam pe 15 august vrem sa mergem. Mumtumim de ponturi, NELIA, DIANA. NELIA- bravo! [pk] ANKA - eu una n-as prea rezista la asa program, dar asta sunt eu. Mi s-a parut greu - 2 cursuri pe sesiune si job timp plin, si n-aveam copii! Dar apoi si cu 2 copii... nici nu ma gandesc. Dar repet, asta sunt eu, am mare nevoie si de un timp al meu ca altfel o iau razna, oricata energie as avea. Pai noi aveam mereu travail d'equipe, deci la un moment dat aveam de mers la scoala cam de 4 ori pe saptamana, si intram in casa pe la 10 noaptea, plecata de dimineata. Deci copii daca mai aveam, nu i-as fi vazut deloc... DELIA- deci asa, se schimba horoscopul. Vad ca trebuie sa astept dupa DPN daca vreau Varsator in cazul asta, asa ca... pe stil nou n-o sa fie Varsator oricum [:D]. Ma bucur ca sunt Leu si pe stil vechi si pe stil nou. [:)][pk]
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] 35+ [baietel] Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...