Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (204)


Recommended Posts

La multi ani de Sf.Ion!!!! Oanagabriela, Ione, Arturicii, Ica, Ioana de Laurajr, Maia Ioana de ange, celor ce mai sunt 'incognito', cum spunea Oana, si mie[:D]!
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani ptr totii Sfintii Ion si sfintele Ioane de pe sezatoare! Andy felicitari ptr sarcina, noroc cu Doloress ca mie mi-a scapat. Doloress uite ca timpul a trecut si sunteti tot 2.. Lorelai zii mai multe de Healing your Body...as vrea si eu s-o ascult, e vreun Cd ceva? Delphin, finul meu e in situatie intrebata de tine, are cetatenie romina si olandeza.Nu si-a luat cetatenia canadiana ca era in conflict cu legea olandeza (si nu vroia sa renunte la nici una) asa ca aici nu are cetatenie. In afara ca nu poate sa voteze are dreptul la orice altceva. Anka, ce bine ca s-a rezolvat cu scaunul. Escu, bine ai venit pe aici, chiar te rog sa mai scrii, uite ce info pretioase aduci[flo] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Ailed [pup] DANA merci, deci pana la urma asa e, nu se poate 3? Sau doar pt. ca era in conflict de "je sais pas quoi" cu Olanda? Bon, mai e pana acolo si din cate am auzit eu, ca sa renunti la o cetatenie trebuie sa platesti. Ex. pt. a renunta la cetatenia romana prin intermediul consulatului roman de la Marseille te costa 600€ de caciula [alcool] Consult le B&B sau" coute et chocolat",adorabila denumire [:)], acum. sunt unele tare faine, astept raspuns de pret.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANA - vad ca ai gasit cum sa anulezi asigurarea. Ce curs de fr spuneai tu ca faci? E ceva specializat in economie? La Udem poti scoate cheltuielile tehnologice si cele cu soutien studentesc, la Hec nu. Mai bine de 100 de dolari inseamna asta... Eu nu ma asteptam sa nu pot scoate cheltuielile alea la HEc, dupa ce le scosesem la udem, m-am crizat total la cei 459 (asa am si eu pt un curs). Nu puteai sa iei cursul ala de franceza la Udem? Zic asta ca idee, imi dau seama ca nu o sa te apuci sa schimbi acum, dar poate asta da idei si altora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, noi am stat aici, ne-a placut mult pentru ca erau tineri multi, care calatoreau peste tot in lume. Ne-am simtit tare bine in compania lor si am putut vizita tot orasul vechi fara sa fim nevoiti sa mergem chiar mult pe jos, tinid cont ca aveam doi copii mici: http://www.hostels.com/hostels/quebec/hi-quebec--auberge-internationale-de-quebec/6865 Pucku, la multi ani baiatului! Sa fie sanatos! Mimitete, imi pare bine sa te vad, chiar ma intrebam ce mai faci, speram ca ajungi la intilnire. Frumoasa educatie...[:)] La multi ani Ioanelor si Ionilor![flo] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka, am luat la HEC un curs pt.CGA (sujets speciaux, CFA), cursul de franceza il fac la cegepul din Saint-Laurent; pe vremea mea erau 5 nivele de francizare, acum sunt opt (5 la zi + 3 seara de franceza scrisa, eu am intrat nivelul 8/3 de franceza scrisa dupa negocieri fierbinti [:D] dar trebuie sa ma tin de el sa nu ma elimine pentru absente, si e 3 seri/saptamina); nu ma impresioneaza cursurile de limbi la univ.pentru ca am luat unul de engleza la HEC in 2006 si a fost slab si scump, nu m-am ales cu mare lucru) Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, am vazut ca ai rezolvat pina la urma. E bine ca poti sa te retragi online. Bafta multa cu cursurile incepute, e cam mult ce ti-ai luat, sper sa faci fata. De dus de duci, desi si asta e un efort, problema este si cind inveti, ca daca e franceza scrisa sint multe teme scrise, la HEC banuiesc ca si acolo vei avea teme sau examene... Nu vreau sa te descurajez, eu stiu ca poti, ca esti organizata si hotarita, dar voiam sa-ti spun doar ca mi s-a parut un pic cam mult. Dar e vorba doar de o sesiune, adica vreo trei luni, nu? CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doloress, ma bucur ca sinteti inca in formula economica![pup] Eu nu va pot vorbi de program, organizare etc.... oricit de mic as scrie, ar fi oricum prea mult![:D] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai - domne, mie imi place sa calc. Dar pana ma apuc e greu! Imi place si sa fac mancare. Nu imi place sa spal cratitele sau aragazul. De fapt, daca ar fi dupa mine, eu nici n-as munci, as sta toata ziua acasa, as face prajituri, ordine.... Da' asa, in peisajul care implica scoala, copii, job,... alea casnice se bramburesc. Toate se bramburesc... Eu acuma n-am job, insa am ramas bramburita, pentru ca e prima data cand n-am job, altfel, am muncit inca din facultate. Ana - acum inteleg, eu eram convinsa ca e cursul de franceza, cel de la Hec. Si 3 seri pe saptamana... o sa fie obositor... Bafta! Doloress - "formula economica" [:-)))] Sua super! Intr-adevar, fiecare zi in plus conteaza mult. Ma bucur ca v-ati organizat asa fain, pregatit hainutele si restul pentru bebe! Sa mai stea el acolo cat trebuie [pup] La multi ani cu sanatate sarbatoritilor! Sa traiti cu numele de Sfant!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...