Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nu pot sa cred...finalul


Recommended Posts

Lala sper sa scapi de toata corvoada asta pe 16 Martie. Doamne ajuta! Nu te mai necaji ca nu vine, il stii deja cine e. Ce pretentii mai poti avea? Data viitoare cand se anunta, da-i un interval orar si spune-i ca daca nu il respecta nu are ce sa mai caute. Roli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006) [url="http://www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/"]ANDREI[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/"]MARC[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/"]VACANTELE NOASTRE IN 4[/url] [url="http://community.webshots.com/user/horianap"]BAIETII MEI IUBITI[/url] Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vorba Yvonei,esti pe ultima suta de metri asa ca nu te lasa biruita!Incearca sa faci in asa fel incat sa ai pe cineva langa tine cand il suni sa vina sa vada fata si ar fi fost bine daca l-ai fi putut inregistra cand se tot codeste si o da din stanga in dreapta cu venitul !

Si sa stii ca si conversatiile pe messenger,salvate intr-un folder,atarna greu in caz de ceva (la mine au atarnat in favoarea mea si tot cu ele l-am linistit pe Mister Imbecility ) !

In rest tu cum te mai simti?Fetita?A invatat ceva nou?Povesteste si despre ea,umpleti sufletul ![pup]

 

----------------------------------------------

Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala nu-l lasa sa iti faca in continuare program dupa cum vrea el.Nu sta dupa cum zice domnul ca vine sau nu, si mai ales nu pune copilul sa-l astepte si sa ramana deziluzionat ca nu vine.El este cel care trebuie sa se conformeze unui program nu tot tu.Mai ales acum ca esti aproape divortata nu mai depinzi de toanele lui si nu mai sta sa-l astepti.Tu stabileste ora de visita, spune-i ca intarzierea se accepta doar motivat si numa o marja de jumatate de ora, maxim o ora, si ca daca nu a aparut, visita se suspenda, iar in timpul asta voi va faceti programul obisnuit.Este pacat de chinul cu divortul daca tot voi sunteti acelea care stati si-l asteptati sa-si faca siesta sau sa se convinga daca vrea sau nu sa treaca sa vada copilul. Impune acest program si nu-l lasa sa-si faca jocul in continuare.Mai ales ca asta in timp afecteaza si mai mult copilul, imagineaza-ti ca te gatesti, te pregatesti sa mergi la o intalnire si vezi ca cel cu care trebuie sa te intalnesti nu vine, asta o data , de doua ori...pana te saturi si spui stop, numa ca vezi copilul nu poate spune de la sine putere stop, trebuie sa o faci tu pentru el... Mult curaj .[flo] roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost prima abatere de genu si daia i-am permis...dar i-am explicat ca de data viitoare daca stabilim o ora si nu vine ne vedem de programul nostru si intalnirea se suspenda...

Am discutat cu el si apectul financiar...si a spus ca v-a contribui..astept sa vad si minunea asta...in plus a spus ca pensia pe care o v-a stabili tribunalul i se pare mica si va da mai mult...inca o minune pe care astept sa o vad...

Acuma va intreb pe voi...a zis ca atunci cand merg sa ii iau de imbracat fetei vrea sa merga cu noi...evident ca sa si contribuie...e un lucru normal sa mergem impreuna sau nu?Sau stiu si eu a zis ca ar vrea spre exemplu la vara sa ne intalnim sa vada fata in parc sau la o cofetarie...ar fi un lucru normal?Eu una nu am curaj sa il las singur cu fata...

Cat despre Bia...creste vazand cu ochii si invata lucruri noi zilnic...dar in momentul in care povestea asta urata cu divortul se v-a incehia...ne v-om continua povestea pe un blog...la care deja lucrez...[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

lala sincer .. omul asta nu merita nimic! nu merita sa-si vada fata .. si in niciun caz sa nu o lasi singura cu el. daca vrea sa-i ia de imbracat, mergeti impreuna, tu cu el si bia .. cat despre iesiri in parc si la cofetarie .. mi-e sa nu incerce sa te ispiteasca din nou .. eu una l-as refuza politicos .. vine, vede fata si isi vede apoi de drum.

 

pe 15 martie a ramasa infatisarea??

 

te pup si te imbratisez!

 

Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)

[foto] Evaid="red">id="size2">

[foto] Annaid="red">id="size2">

[papica] papa bunid="red">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elle...[pup]...pe 16 martie...[bang] trebuia sa fie pe 8 martie da nu a vrut judecatorul...cica e o zi prea frumoasa sa mi-o strice cu asa un proces...si eu i-am zis ca daca ar fi ziua in care s-ar pronunta divortul ar fi cea mai fericita zi...[:D]...acuma asta e asteptam pana pe 16...

Ex-ul la asta lucreaza acum,vrea sa ma ispiteasca,imi face tot felul de declaratii,plange,ma implora sa ne impacam...dar orice ar face nu are sanse se izbanda...dragostea mea pt el(daca o fi existat vreo data...povestea e mult mai complicata)...nu mai exista...simt decat scarba si dispret...nici moarta nu m-ar convinge sa ma intorc la el...

noideea...[pup]...as fi facut lucru asta,cu jucatu dea familia pentru Bia si atat...stiu bine ca el nu merita nimic...si nici nu v-a mai primi ceva de la mine vreodata,nici daca ar fi ulimul barbat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne pana unde poate duce prostia unora...

Stabilisem cu "tati" sa vina maine sa-si vada fata...si pentru ca am refuzat sa-i dau nici explicatii banale,dar care clar nu i se cuveneau...mi-a spus ca nu o sa ma mai caute nici el si nici nu o sa maivina...deci teoria mea s-a confirmat...venea sa vada fata doar ca sa ma vada si pe mine,imbecilul se folosea de copil ca sa ma faca sa ma intorc la el si lui nici macar nu-i pasa de copil...nu ma mir banuiam de mult...dar doare faptul ca mi s-au confirmat banuielile...Sa fie el fericit...ca noi sigur v-om fi fara el...[:D]

Maine e prima zi de primavara,e martisorul...asa ca v-om sarbatorii ca fetele...o sa mergem de dimineata in parc,apoi la cofetarie,pe urma mergem sa ne daruim cate un buchetel de ghiocei...si v-om veni fericite spre casa...[:D]

Iar dupa somnul de dupa-amiaza asteptam telefonul bunicului(fostul socru),care dupa aproape 5 luni si-a amintit ca nu are doar 2 nepoti ci 3 si vrea sa mergem in oras sa-i ia Biencutei ceva de martisor si cica si maicasii...

Noi o sa avem un martisor frumos si asa va dorim la toate...

[pup][pup][pup][flo][flo][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of ce poveste [pofta]. Biata de tine prin ce ai trecut si mai treci inca. Pacat ca fata a trebuit sa treaca prin astfel de momente dificile care ii pot cauza mai tarziu. Nu-ti pot ura decat putere si intelepciune.Sper ca toate sa se termine intr-o buna zi si viata sa va ofere un viitor mai dulce.[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...