Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nu pot sa cred...finalul


Recommended Posts

PROASTA...PROASTA...INFINIT DE PROASTA SI CREDULA...sunt cuvintele care ma caracterizeaza...[bang][bang][bang][q][q][q]

Sunt inca in stare de soc...surpriza cine a venit azi in loc de fostul socru care zisese ca vrea sa merga cu mine si cu fata la magazin sa-i ia un cadou de martisor?Fostul sot...Prima reactie cand l-am vazut?Mi-am dat seama ca nu-i lucru curat...Am luat fata in brate am scos spreiul paralizant si am dat sa fuc inspre scara...nu am mai reusit...[bang][q]...mi-a smucit copilul din brate si pret de cateva secunde ne-am luptat pe Biencuta...dar a aparut un prieten de al lui si m-a tinut iar el a fugit cu fata...am reusit sa scap(nu stiu de unde atata forta pe mine) si sa fug dupa el si fata tipand...AJUTOR POLITIA MI-A FURAT COPILUL...miraculos a aparut un politai si iubita lui(vecina cu mine si cunostiinta din copilarie),politaiul a incercat sa-l opreasca si iubita lui chiar s-a pus in fata masinii si i-a strigat ca ea de acolo nu se da...dar tot a reusit sa plece idioatul...masina era deja in miscare si nu stiu cum am reusit sa deschid usa si sa ma arunc in spate langa fata...A aprit apoi la un semafor(chiar langa sectia de politie) am incercat sa cobor cu fata dar blocase usile...am vazut ca nu am scapare,asa ca am incercat sa-l calmez...eu eram libera sa plec dar fara fata ...care as fi recuperat-o oricum...dar peste ceva timp si eu nu am incredere sa las fata cu el nici 5 minute...am juns in casa...am reusit sa trimit un sms mamei mele si prietenei cele mai bune...Au trimis politia...dar intr-un moment in care el nu era atent am intrebat daca ma pot ajuta sa ies din casa si sa ajung undeva in siguranta cu tot cu copil,iar acestia au spus ca la copil ei nu se pot baga ca nu suntem divortati...si in acel moment am refuzat sa merg cu politia.Mai rau e ca m-a obligat sa semnez o hartie prin care sustineam ca renunt la plangeri si la divort.

Totusi dupa telefoane date de maicamea si de prietena mea pe la toate relatiile...si dupa ce am reusit sa-l vrajesc pe idiot ca noi chiar ne-am impacat...a acceptat sa mergem cu fata la politie...conviins fiind ca eu v-oi spune ca sunt acolo cu fata de buna voie...

Asta a fost mare lui prostie...intr-un final am reusit sa scap...dar fiindca nu am vrut sa merg cu politia de prima data nu m-au lasat politaii sa-i fac plangere...maine ma duc la politie si pana nu ii fac plangere nu ma las...chem si televiziunea si fac orice nu mai scapa el asa usor...

Bia e foarte traumatizata...si nu e decat vina mea...

Nu stiu cat am fost de coeerenta...

SUNT CEA MAI IDIOTA SI O MARE PROASTA...[bang][q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doamne fereste, ai grija ca de la asta te poti astepta la orice.Nu poti fi sigura de nimic, nici de faptul ca nu poate pune pe altcineva sa va faca ceva ,daca el ar avea interdictie.Nu iesi neinsotita din casa, si declara la politie ca esti amenintata cu luatul copilului, ca nu e copilul in siguranta si daca se intampla orice, tatal e de vina...poate asa se va gandi de doua ori inainte de a face ceva.

Si nu mai astepta cadouri si cumparaturi nici de la el, nici de la fostii socrii, ca doar sunt mana in mana, mnu crezi ca o fac acum ca au descoperit ce mult va iubesc, sa fim seriosi.

Nu mai astepta sa iesiti impreuna sau din astzea, ci din contra pune o mare distanta intre ei si voi, mai ales intre ei si copil.Nimeni nu te vas acuzta pentru asta, mai ales in situatia ta.Mult curaj si nu lasa sa-ti scape situatia de sub control, pentru ca copilul nu se poate apara singur.

 

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)

 

[i]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalaid="red">, vai prin cate treci... mi s-a taiat respiratia!!!! Cat rau vrea sa va faca omul asta! Of, Doamne, cum ii mai rabda Dumnezeu?

 

Bine ca sunteti tefere, dar ma gandesc la Bianca, trebuie sa fi fost terorizata[bang]. Bietul pui.

 

Iar hartia aia n-are nici o valoare, fiind luata semnatura sub presiune si amenintari ca-ti ia copilul...

Sa ne mai dai vesti despre voi.

[pup]id="purple">id="size3">id="Georgia">

 

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii

(Vrajitorul din Oz)id="blue">id="size2">id="teal">id="size4">id="Georgia">

 

[zana]Povestea unui licurici id="Georgia">id="purple">id="size3">

 

[bonjovi]Poznele lui Andreiid="teal"> [comoara]Nasterea lu' Andreiid="red">

 

[foto]PozeAndreiid="purple"> [bum]Muzica meaid="blue">[harp]

BAZAR UNIC!!!id="green">

 

Andreea id="size4">id="red">[9cer] mamica fericita deid="size4">id="purple"> [tren] Andreiut Puiut 11.06.2006id="size4">id="teal">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, ti-am spus de nenumarate ori ca este in stare de orice!

Este un om periculos! Intelege odata asta!

 

Am trait exact ceea ce traiesti tu acum. Cu doi copii mici. Singura solutie este sa il tii cit mai departe de tine si de copil! El nu poate fi un tata bun pentru fata ta la ora actuala! Poate mai tirziu, daca se lasa de droguri si anturaje dubioase, dar nu acum!

Tu acum trebuie sa ii fii Biancai stinca de sprijin in viata. Trebuie, intelegi, trebuie! Nu ai alta cale.

 

Nu il mai suna, nu il mai invita sa vina, nu mai vorbi cu el despre nimic! Gata! El, cel care a fost inainte din pacate nu mai este! Il poseda un monstru, este un monstru. Stai departe de el.

 

Daca taica-su a fost bagat in asta, raporteaza-l si pe el. Stai departe de toata familia lui.

 

Ai grija de tine si de fetita ta, stai in garda mereu, nu o lasa jos niciodata. Divortul vostru nu este unul normal in care parintii pot ramine prieteni, nu ai de ce sa te simti vinovata ca ii interzici vizitele cu fetita ta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da happy...[pup]...asa e divortul nostru nu e unul normal...trebuie sa-mi tin copilul cat mai departe de el...imi pare rau ca am inteles asta atat de tarziu...prin ce a trecut ieri iubita mea,din cauza mea nu o sa mi-o iert toata viata...am gresit prea mult fata de copilul meu...si nu e vorba ca sunt prea tanara...doar prea proasta si credula...

Am reusit sa fac cu chiu cu vai o plangere la politie pentru amenintari si sechestrare,rapire au zis ca nu se poate considera...oricum politia din romania si-a "facut inca o data treaba"

Bia e vizibil afectata,plange in somn si striga dupa el...dar cand deschide ochii si o vede pe maicamea langa ea e atat de fericita o i-a in brate si adoarme la loc cu zambetul pe buze...dar faza se tot repeta...

E clar,imi v-oi tine copilul la distanta de el si familia lui,v-oi lupta pana in panzele albe sa nu aiva nici un drept de vizitare si la fel v-oi lupta si pentru al face sa plateasca pentru ce a facut ieri...asa ca daca ma vedeti pe la cine stie ce televiziune sa nu va mirati...o sa plateasca,sunt legi si pentru el si pentru oricine...

Doamne ajuta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu sunt legi chiar pt toata lumea,asa...

Ieri am fost sa fac plangerea,a ramas sa revin astazi dupa un numar de inregistare...vai dar ce bine ca m-am dus ca trebuia sa dau si declaratie...de data asta la alt birou,alti politisti si mai nesimtiti si mai aroganti si pe deasupra si curiosi...evident mare lucru nu se poate face...ca nu sunt martori...ma rog sunt dar doar de partea lui...

Sa vad daca pe 16 reusesc totusi sa depun si dosar pt a obtine interdictia de a se mai apropia de mine...

Nu mai pot am ajuns la limita puterilor,ma simt atat de neputincioasa...[q][q][q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:(] sper sa poti obtine pana la urma interdictia si sa fiti voi doua bine.

Numai vesti triste azi, dar va iesi soarele si la voi, ai sa vezi [asia]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...