Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nu pot sa cred...finalul


Recommended Posts

Lala, ti-am mai spus si alta data, foloseste-te si de vecini, de prieteni, care intamplator sau nu au fost martori ai anumitor momente, certuri, discutii, injurii, indiferent in ce circumstante. Lupta cu toate armele! Pupici dulci de la noi! ________________________ Angelique, [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113616"]mami de Pupi (28.12.2007)[/url] [url="http://community.webshots.com/slideshow/563070973CerUUW"]Inimioara mea[/url] [url="http://zicolorata.blogspot.com/"]zicolorata[/url] [url="http://clipe-de-viata.blogspot.com/"]Valul pictat[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am vrut sa fiu om si de Craciun l-am lasat sa vada fata... De cum a intrat l-am anuntat ca are la dispozitie 30 de minute,Bia prima data s-a retras,apoi a mers la el inbrate,era cineva cunoscut dar tati nu a vrut sa-i spuna.La inceput a fost rusinoasa,mai apoi in ultimele minute a vb cate ceva cu el...el a i-a zis sa-i zica tati de mai multe ori nu i-a zis... L-am anuntat ca se apropie sfarsitul celor 30 de minute,s-a ridicat si a plecat...nu inainte sa-si ia la revedere de la Bia...care nu a fost deloc deranjata ca el pleaca. Dar ce m-a socat cel mai tare e faptul ca a venit in ziua de craciun la copilul lui,la putin timp dupa ziua ei si nu i-a adus nimic...nu am mai putut rabda si l-am intrebat...replica lui a fos:"Nu ma asteptam sa ma lasi s-o vad"...Dar nu a scos nici macar un leu sa zica sa ii iau eu ceva la fata...No coment....acesta e omul langa care am trait atatia ani...tatal copilului meu - nici macar nu merita numit asa...[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am mai scris de multa vreme pe-aici, dar povestea ta m-a impresionat si m-a determinat sa-ti scriu câteva rânduri. M-a impresionat povestea prin sinceritatea ei, prin simplitate... si prin repetabilitatea ei! Caci e povestea unui numar impresionant de femei, mamici, care au diferite reactii în asemenea situatii.

 

Sa nu te îndoiesti o clipa de corectitudinea deciziilor tale, oricare ar fi ele! Esti o femeie puternica si o mama buna, vei gasi în tine si în cei care te iubesc forta necesara sa închei aceasta casnicie. Probabil ca vei avea de îndurat mizerii la divort, martori falsi care-i vor tine lui partea, declaratii mincinoase... oricât de tare te-ar durea, sa nu dai înapoi!!!

 

Iar dupa ultimul tau mesaj, în care-ai scris c#259; nu -a adus macar o portocala fetei de Craciun... cred ca nu mai ai niciun dubiu: pe unii atât îi duce capul, atât pot unii oameni!

 

Sarbatori cu bine în continuare si sa ai un An Nou bun, cu tarie pentru tine si pentru ghemuletul tau iubit. Micuta ta e norocoasa ca are o mama curajoasa!

 

Dora, mami de [cri] Ami -- 10 ani - 12 februarie 2010

Quod non potest diabolus, mulier vincit!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lala, noi doua suntem parca rupte din tipar. Numai ca dupa ce am plecat la mine a fost totul mai civilizat, cu exceptii. Insa golanul lasa aceleasi amprente, indiferent in cine se personalizeaza.

 

 

Fetelor feriti-va de baietii rai ca ajungeti sa va cresteti copiii fara tata si frustrate pe viata. Numai un numar restrans se elibereaza. Celelalte sunt trase dupa ei in mizerie si nu gasesc forta sa se salveze ele si copiii lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, sa ramai tare, te rog eu mult! Va strang tare tare in brate si un an cat mai bun si plin de sanatate va doresc! ________________________ Angelique, [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113616"]mami de Pupi (28.12.2007)[/url] [url="http://community.webshots.com/slideshow/563070973CerUUW"]Inimioara mea[/url] [url="http://zicolorata.blogspot.com/"]zicolorata[/url] - despre mine si puiul meu [url="http://clipe-de-viata.blogspot.com/"]Valul pictat[/url]- poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala, am vazut clipurile pe care le-a pus pe Youtube, este socant pur si simplu!

 

Daca as fii in locul tau nu m-as muta niciodata aproape de el, in acelas oras! As sta linga parintii mei sau as pleca in capatul celalalt al tarii. Dar nu aproape de el, nu in acelas oras!

O sa iti faca viata calvar, crede-ma! O va face direct in prezent si indirect mai tirziu prin fetita ta. Nu ai nevoie de asa ceva...

In clipurile atit de grafice eu vad niste tipi care fac droguri si nu se sfiaza sa o afiseze, cu o maaare mitocanie! Ei fac droguri si sint chiar mindri de asta. Mi se face rau cind ii privesc, pozele de la primul clip mi se par absolut diavolesti iar clipurile alea pline de injuraturi si fitze de mitocan imi provoaca greata...

Am spus si este stiut ca Alin (Dumnezeu sa il ierte!) era adict la cocaina, dar nu l-am vazut niciodata cum face droguri, nu am vazut droguri in casa. Poate ca asa facea si el, nu stiu. El a negat mereu ca face droguri si mi se pare o faza fireasca negarea asta. Asa ca nu pot intelege mindria asta mitocana vis a vis de consumul de droguri.

 

Un om ca al tau ex nu judeca normal acum. Are creierul mult prea preocupat de droguri ca sa il mai intereseze de altceva, chiar de propriul copil. Si tocmai pentru ca ai de-a face cu un om care nu judeca normal, ar trebui sa stai departe de el si sa tii si fata cit mai departe de el. Mie mi-ar fi frica sa ma intilnesc cu el impreuna cu fetita mea. Esti vulnerabila in fata mintii lui bolnave! Te tin minte din poze si stiu ca esti o fata firava si finuta. In fata lui nu ai nici o sansa daca i se nazare sa te stringa de git!

El, acum, nu are nimic de pierdut (si sa te fereasca Dumnezeu de oameni care nu au nimic de pierdut) si nu este rational. Este un om periculos din toate punctele de vedere! Ai mare grija de tine si de Bia, feriti-va de el!!!

 

Ai fost intr-o situatie tare urita, ai reusit sa pleci de la el si asta conteaza foarte mult. Dar esti in continuare in pericol in preajma lui. Consumul excesiv de droguri asociat cu alcool creeaza paranoia. Sigur! Iti spun asta pentru ca am avut de-a face cu paranoia lui. Fixul lui Alin a fost ca am amanti, ca asta a fost cauza plecarii mele. Si ma urmarea peste tot, dormea in masina in parcare sa ma prinda cu amantii si ma ameninta cu moartea. Eram sigura ca o va face, vedeam in ochii lui cu privirea animalica si goala ca este in stare de asta...

 

Sfaturile mele:

- stai la parintii tai sau muta-te in alt oras, cit mai departe geografic, sa nu stie niciodata unde.

- du-te la scoala si perfectioneaza-te.

- nu te mai intilni cu el, intrerupe orice legatura cu el.

- inregistreaza filmuletele de pe youtube, iti vor fii de folos la divort si la restrictia vizitarilor.

- mergi mai departe cu divortul, ai facut o alegere buna.

- ai grija de tine, fii buna cu tine, tu personal nu ai gresit cu nimic. Ceea ce ti s-a intimplat nu este vina ta. Faptul ca el se drogheaza nu este vina ta si nu poti sa il opresti tu, oricit ai incerca...

- citeste lucruri placute, uita-te la lucruri frumoase, ai avut parte de prea mult urit in ultimul timp!

- inconjoara-te de prieteni, vorbeste cu lumea, comunica ceea ce simti.

- fa-ti planuri intr-un jurnal, viseaza la o viata fara el. Vizualizarea este o unealta foarte utila in a-ti forma un viitor frumos, linistit si curat.

 

Tine-l departe de copil, este un om periculos!

 

Iti doresc un AN Nou linistit alaturi de Bia, sa aveti parte de pace, sanatate si frumusete! [flo]

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic dar nu ma pot abtine: Happy, bine ai revenit [flo][flo] (noi nu am "comunicat" niciodata, dar totdeauna te-am citit cu placere)

 

Lala, LA MULTI ANI tie si fetitei tale, si un An Nou MULT mai bun, care sa va aduca liniste, pace, iubire si fericire in viata![flo][flo]

 

[pup][pup]

 

 

 

Dark Bendis

& Hogmanay Baby (31.12.2008) [cavaler]

 

 

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy, si eu ma bucur mult de tot sa te citesc [pup]

 

Lala curaj sa te desprinzi cat mai curand, si sa stii, daca cineva e indreptatit sa dea sfaturi in domeniul asta, apoi asta e Happy, eu una am atata incredere incat as face exact ce-mi spune.

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy... multumesc mult de ce mi-ai scris...Stiu ca sunt sfaturi bune,venite din suflet...

Dar nu am fost singura cand a vazut fata,eram cu parintii mei,un sprei paralizant era pus la indemana,usa incuiata si cheile scoase din usa.

A si fixatia lui tot asta e ca aveam pe altul si daia l-am lasat,numai ca el nu ma urmareste,e ocupat cu drogurile,prietenii si noua concubina care s-a mutat cu el la putin timp dupa ce am plecat eu.Pt moment nu mi-e frica de el,si nici nu a facut ceva deplasat,dar daca ar face la cel mai mic gest mi-as lua copila si m-as muta la celalalt capat al tarii si al lumii daca ar fi nevoie.

De atunci a mai venit de doua ori sa o vada pe Bia,o data pe 30 si o data azi.Pe 30 cand a fost i-a adus jucarii si dulciuri...jucariile nu le-a nimerit pe gustul ei...si nici dulciurile...i-a luat numai ce eu nu ii dau...ma rog.Astazi i-am cerut sa-i aduca din jucariile de la el si mie din lucruri si atat a adus.

El acuma a gasit o femeie pe placul lui:bea cot la cot cu el,s-o si droga si bonus e disperata dupa sex(si mai ales mult mai deschisa ca mine)...sa nu intelegeti acum ca am ceva cu femeile de acest gen...e doar o comparatie intre mine si ea.Si atat timp cat va avea langa el ce isi doreste...nu-si va aminti prea des de noi...

MULTUMIM si de urari si le intorcem si noi inzecit...[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...