Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (158)


Recommended Posts

Ptr cei in cautare de job, va tin pumnii sa se rezolve cat mai repede. Sa va povestesc cum a fost la M. cred ca 3 luni de aplicat la greu, inainte cu o sapt. ca ai mei sa soseasca parca i s-au deblocat usile. Intr-o sapt. a avut 2 interviuri: la cea de-a 2-a firma, marti primul interviu, joi al doilea, vineri oferta si luni incepea jobul. Va doresc sa se intample exact cum doriti. Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pentru shopaholice, ca mine...
Parasuco Warehouse SALE!!! Sale at head office 128 DESLAURIERS, MONTREAL One-of-a-kind samples! New stock daily! THU October 22 9AM-9PM FRI  October 23 9AM-9PM SAT October 24 9AM-5PM SUN October 25 10AM-5PM
A fost Marian ieri si si-a luat blugi superbi cu 25-30$(care in mod normal sunt 100$ si +). Si cica pentru femei au muuuuulte haine... [pk] Ma duc si eu azi, ca pica tare bine... Revin dupa ce citesc tot M.
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scurt ca am pana peste cap de lucru deci dimineata iesim sa curatam masina, care era bocna dupa ninsul de aseara...si cucu stergatoare, nu va zic ca am avut un soc, imi venea sa turbez, si mai ales pt faptul ca abea ce le-am pus, bag sam,a ca cineva de bine, ne-a vazut si a zis ca-i trebuie si lui, ca nu pot sa cred altceva.....asa ca trebuie sa ma duc dupa altele....uffff Mihaela, nici nu am ce sa pun pe masina ca si pneuri, dar pai sa le mai si am puse.....asa cand itzi schimbi masina...ca alea de la chevrolet nu fac... dar nu pneurile e problema ci jentiile ca si alea tre schimbate...si apoi la volvo au 5 gauri ci nu 4....e devin experta in masini imediat, asa ca dupa 2 saptamani de telefoane am gasit, ma duc azi sa le aduc acasa, si de luni incep sa caut pneuri ca azi nu mai am chef sa dau nici un telefon pt masina....gata....si tre sa merg vreo 100km, ca nu-s a cote, apoi sa urc sus la cai la cusul de calarit....sim maine iar sus la curs....mai bine am dormii acolo, ar fii mai simplu, dar gata sunt ultimele, saptamana viitoare nu mai am, c'est fini sper ca masina voastra e bine, ca nu a lovit-o, asa e cu gheata asta....pe strazile mari e super, dar pe din astea mici e nasol, eu m-am obisnuit cu iarna, nu mai am asa morcovul in fund, dar la prima zapada e nasol pt totii, ca sa nu mai zic ca a nins bine mai frate, nu de joaca, ma asteptam sa se topeasca azi, dar nu cred ca-i soarele asa de puternic Olga sanatate, sa-tzi treaca tusea cat mai repede, cand ai senzatia de sufocare trebuie sa deschizi geamul si sa inspiri aer curat ala e cel mai bun, si la copii e la fel, acum imi aduc aminte ca si vecinii mei fac asta desctul de des vaccinul eu stiu ca-l poate face si la anul, nu-i musai acuma, pana intra la scoala, sau imediat dupa ce incepe scoala Cge, deci sa inteleg ca se lasa cu felicitari pt Victor? Bravo lui Ana ma bucur ca s-a rezolvat Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna si de la mine[:D] Ica,eii nici chiar asa! brrrr ce zice nenea ala acolo[alcool] tu ce crezi? de ce parte a barierei te afli? cge,felicitari lui Victor!la ce copil inteligent ai,eu zic sa dai fuguta la Ikea dupa cadou.Felicitari! Si noi am primit raspuns de la Academie St.Therese pt clasa a 6-a insa,Maia nici nu vrea sa auda.Mi-a spus ca prefera sa rupa cartile invatand pt examenul de secundara decat sa schimbe scoala.Nu vrea nici pace sa-si abandoneze colegii pana in ultima zi!Eu speram sa accepte sa mearga la secundara de la anul pt a ma scuti de emotiile examenului de admitere[bang] Andreea,felicitari pt bebe![flo] Ana,iti dorec din tot sufletul sa se rezolve "problemele" la scoala la Tudor.[pup] Cristina,Olga,sanatate multa!aveti grija de voi. monicutza,eu sunt disperata dupa cumparaturi[:D] sunt viata mea.[:D]abia astept sarbatorile de iarna sa trec la atac[alcool] Vezi ca si Tommy are o vanzare mare. un weekend fain. eu am un curs duminica toata ziua.halal![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitilache La voi nu e cazul, la noi a mers mutarea rapida , pt. ca eram cu chirie si nu aveam copil la scoala. De aia ma si grabesc sa gasim ceva stabil, ca in 2 ani Marc e la scoala si visez si eu o casuta ceva sau macar un condo.... Si sunt sanse -0 sa gaseasca si sotul ceva in orasul asta. Eventual sa mai fac un postdoctorat , dar daca nu-l face la universitate buna si pe doameniul lui, degaba il face!!!!! de aia ne cam uitam peste gard, ca la nevoie sa fim gata sa o luam de la capat in alta parte.... Daca si-ar gasi si el ceva aici, permanent ca mine, n-am sta la discutii... CGE felicitari pentru Victor!!! dar tu mergi pe jos? schimbi autobuzele? Ca de fapt problema mea cu imbracatul e ca nu mai am metrou. Si ma obisnuiesem bine cu metroul, la Montreal. Aici e cam cu 10 grade mai frig iarna, fara metrou si nu am nici masina a mea.Deci asta inseamna sa inghet cand astept autobuzul la -40...sau -30. Si din experienta mea trecuta, poate sa tina si o luna - 30 in orasul asta. Mai ales in februarie si ianuarie. Toaman e cam la fel ca la Montreal. Numai ca anul asta cica venit cu vreo 2 saptamani mai devreme. In concluzie, cred ca mai imi iau niste pantaloni de ski mai eleganti , raman cu geaca mea, care e totusi lunga si ma schimb la servici. Pucku la tine nu se pune ca tu esti motorizata....[:D] Sa ma vezi pe mine ieri in fata la Centre mere-enfant cum am asteptat 10 minute un autobuz...Care a facut o ora pana acasa....in loc de 15 minute... De costum pentru Marc acuma. Vazusem ceva simpatic la aubainarie cu vreo 80cad.... Parca nu-mi vine sa dau acum 150 pe ceva mai scump, la un magazin specializat. Dar trebuie sa-i iau ceva in maximum o luna, ca celalat costum il am de la Sears..... Si nu e suficient de gros pentru -30-40. Eu i-am luat si doua costume pe an, ca al meu creste ca din apa. Acum trebuie sa ii iau 5 , ca el 3 ani purta la un an jumate[:D]De aia ezit sa dau 200 cad pe un costum de iarna... Mai ales gecile, raman mici imediat la maini. Pantalonii insa ii am si din anii anteriori. Vreo 3 perechi. asa ca ma gandeam sa-i iau doar geaca. Dar n-am vazut nimic inca interesant. Mi-a placut cel de la Aubainarie ca e rosu!!! Cu albastru si e brodat. Am si eu un fix sa-i cumpa haine rosii si gasesc asa de greu!!!! Pentr
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana ma bucur ca a inceput sa se rezolve cu Tudor. cum se poate ca dimineata cand soseste autobuzul la scoala sa nu fie nici un profesor la usa autobuzului?? aici asa e. iar de cate ori tudor al meu a avut probleme in pauze, erau profesori care vedeau... copiii astia 'nascuti aici' din parinti 'nascuti aici' sunt tare prost crescuti (unii din ei), il iau pe nu am facut eu nimic in brate, sau parasc imediat ce primesc inapoi pumnul dat mai devreme, sau zic scuza-ma si gata totul trebuie iertat Andreea felicitari pentru bebe!! costume de iarna pentru fetite nu cumpar nici iarna asta. am vecini buni[:)] va doresc un weekend minunat[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange, intr-adevar nu zice de bine, insa am citit/vazut din mai multe surse cam ce zice el si inclin sa cred ca nu sunt zvonuri nefondate, din pacate. Vezi campania agresiva ptr gripa porcina si faptul ca in ciuda semnalelor de alarma trase si de unii medici se tot insista pe vaccin. Si tot timpul apar noi si noi vaccinuri si copii sunt tot mai sensibili. Sa nu mai zic cand am vazut pe youtube un ''nene'' cu functie in aparatul statal din SUA care propunea inchiderea internetului pe motiv ca teroristii se folosesc de el [alcool] da' nu mai spun nimic ca se pare ca sunt responsabila cu vestile proaste [bang] Pucku-le, cu stregatoarele furate de pe masina din strada ai scapat ieftin, sa-ti zic eu una si mai tare - din imobilul unde stam noi s-au furat caucicurile de iarna din boxele de la subsol fara sa se sparga nici o usa [bang] si nu de la o singura pers ci de la min 15 daca nu si mai mult [alcool] Qc asta incepe sa aiba iz de Romania [:D] Un vecin imi zicea- vai ce cauciucuri bune aveti pe ale noastre le-au furat. Eu ii raspund- pai pe ale noastre n'aveau cum ca erau pe masina [:D] Ana, sper sa se rezolve problema, eventual ''micutul'' sa simta niste consecinte si sa se lase de sportul asta. Cge, felicitari lui Victor! Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...