Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bb Gabriele e Inger .


szivarvany

Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Desi stiam ca ai pierdut un copilas recent, parca nu imi gaseam curajul sa citesc drama...si iata ca am citit cu ochii in lacrimi trecerea in nefiinta a micului Gabriele [q]

 

E cumplit ca un parinte sa treaca prin ce treceti voi! Totusi, din mesaj razabate linistea ca bb s-a stnt in bratele maicutei lui care si l-a dorit atat de mult! Conteaza mult acest lucru, si pentru el, dar si pentru tine.

 

Ma voi ruga pentru voi asta seara si fie ca Domnul sa va indrume pasii spre alinarea sufletului, iar arhanghelul Gabriele sa va fie mereu aproape [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abramburtica imi pare sincer ra, sincere condoleante ... ca si in multe povesti de ingerasi ... m-am regasit ... iti doresc multa putere alinare, mangaiere si ingerasului tau zbor lin printre stelute lucitoare.

 


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mareid="Tahoma">id="size1">id="teal">


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf Doamne,nu pot sa cred ce citesc![q][q][q]

Petro[pup] imi pare tare rau,nici nu stiu ce sa-ti spun...sunt socata...[q]Sa va dea Dumnezeu multa putere sa treceti peste aceasta tragedie!Doamne ajuta!

 

Ramonel,mami de [aerob] Beaid="red">(08.11.2007) si [gravi]21+[baietel]


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"id="red">

id="size1">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc la toate pt. incurajari si gandurile bune.

Va inteleg perfect ca nu va gasiti cuvintele de alinare pt. ca nu sunt. Durerea e ff mare si nu doresc sa mai treaca nimeni vreodata. DIn pacate nu e numai voia noastra ...

 

Imi este greu ... am zile, momente senine (ca sa zic asa), dar ma gandesc continuu, cu placere, cu disperare, cu durere la tot ce ni s-a intamplat. Evit sa ma gandesc la date, la aniversarile astea triste, dar nu pot sa le ignor. Ieri (s-a implinit o luna de la nastere) toata ziua am stat cu ochii pe ceas si ma gandeam ce faceam, unde eram cu o luna in urma. O luna. Atat de putin, dar mie mi se pare ca sufar de o viata ...

 

E drept, S. imi alina intr-un fel durerile, fara sa stie, mititica. Insa si cand o vad imi imaginez cum ar fi fost sa fie si fratiorul ei cu noi, ce am fi facut impreuna etc. Nu mai spun cand ma intreaba de el ...

 

Ce as vrea acum e sa treaca cat mai repede timpul. Cica in timp durerea mai pierde din intensitate ... asa o fi?

 

Inca o data va multumesc din suflet pt. ca sunteti alaturi de noi [pup].

 

Mamicile din Italia (cine a avut initiativa lumanarilor virtuale?) [pup].

 

__________________________

 

Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.id="size1">id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Durerea isi pierde din intensitate" ... nu prea e asa, insa se transforma ... in acceptare ... in timp vei trece printr-o multime de stari normale si fiecare etapa trebuie sa o parcurgi cu rabdare si multa putere. Zbor lin ingeras iubit, iar mamei tale multa putere.

 


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mareid="Tahoma">id="size1">id="teal">


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

petro[flo] incercam sa-ti fim alaturi, nu esti singura mamico, gandurile noastre sunt mereu indreptate spre tine! ca Dumnezeu sa te intareasca!

Ingerasul Gabriele va ramane mereu si in sufletele noastre!

Zbor lin Ingeras drag!

 

impreuna am decis sa creem un locusor, unde sa aducem o lumanarica chiar si virtuala in memoria lui Gabriele si sa stii ca iti suntem alaturi!

 

 

voi lasa linkul la vedere

 

http://nshrine.com/shrine/Ingerasul_Gabriele

 

 

am scris , am sters.. am rescris..nimic nu mi se pare potrivit.. nu vreau sa te supere nimic , nu vreau sa te intristeze , as vrea sa sterg cum sterg randurile astea durerea..as vrea sa se duca... timpul , da... el le rezolva.. hai timpule, cand treci...offf

 

 

 

 

 

 

"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"id="red">id="size1">


Stefania [amoras], mami de [zana] Stefaniaid="Trebuchet MS"> (22.12.07)

Stela, stelina..id="teal">id="size1">

[*]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...