Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 97


Recommended Posts

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! La Multi Ani Crissa! Raportam ceata, frig iar Rinul este super umflat (sper sa nu se lase cu inundatii). Licurici, pune-o iar in cada mica si incearca sa o clatesti cu un burete sau o manusa. Giuliei ii este frica de dus deci iese din discutie clatitul cu dusul asa ca folosesc un buretel pe care-l umplu cu apa si o clatesc asa. Eu ii spal parul o data pe saptamana pt ca a fost mai totul timpul bolnavioara si nu suporta sa-i pun nimic pe cap. Parerea mea este ca deja inteleg mai mult decat ne imaginam noi asa ca eu ii voi explica si vb cu ea despre orice. Cum zice pedi a mea, dupa un an tb sa-i consideram copii si nu bebelusi iar daca vrem bebelusi mai facem unul (tu deja te-ai conformat [:D]). Apropos de sare iodata: atat apa din Germania cat si cea din Romania sunt sarace in Iod. Pt motivul asta acidul folic si vitaminele pre si post natale sunt imbogatite cu Iod. Personal, folosesc sare neiodata si sare de mare si incerc in cantitate cat mai mica. Nu prea sunt adepta suplimentelor sintetice asa ca..... Scutece: eu folosesc unele bio Moltex si Alana (sunt ok numai ca peste noapte nu tin pipi si se trezeste uda pana la piept). Cand mergem la doctor mereu ii schimba scutecul si pedi foloseste Pampers. A facut caca si mirosea groaznic de m-am si speriat crezand ca are ceva la stomac. Era de la scutec, cu ceva chimicale sunt tratate...[bang] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/LauraAndreea?locked=true#"]poze[/url] Europe is the best!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi baita facem in cada mare,o zi da una nu,parul de 2 ori pe saptamana. Inca ii mai pun,mai ales cand sunt singura,in scaunelul special. Parul si corpul il clatim cu dusul, nu se sperie de el,pt clatit parul ii las un pic pe spate si tine sotul mana pe frunte pt protectie. Cand are Dragos un scutec mai greu,il pun la spalat in cada si il curat cu dusul...cum aude apa,daca nu e in patut,imediat e si Eva in baie,se catara pe mine sa o bag in cada...invers nu. Cu somnul,mai precis cu adormitul,la noi,din fericire,e usor. La pranz ii pun la 12 in patuturi si ii las singurei in camera, iar eu strang jucariile,prepar pranzul,calc,forum etc.Ii aud cum se ridica, isi vorbesc,se mai joaca,arunca pe jos cu paturica,perna,suzeta-moment in care intervin,le iau de pe jos si li le dau inapoi,ii mai pup de nani,ii pun la orizontal si iar plec.In maxim 15 min sunt adormiti,in cele mai ciudate pozitii,ii invelesc si gata. Seara,in principiu e aceeasi regula,cu diferenta ca stau cu ei in camera,pe intuneric,pana adorm,si asta pentru ca Eva,din cand in cand se mai ridica in fund si scaneaza camera sa fiu acolo.Ii aud/vad cum se mai ridica in picioare/fund in patuturi- ii pup din nou,ii culc si tot asa,nu le vorbesc.Uneori Dragos are momente in care se mataie un pic inainte de nani,il iau in brate si il tin la piept un pic,pana se linisteste si pana se cere in patut(da din fund intr-un fel,il pun in patut si il legan de fund un pic). [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma apucasem si eu de un mesaj de dimineata, dar n-a fost chip sa-l trimit ca ma calarea Alex, asa ca acum doar suplimentez [cafea]ua si urez [s] La Multi Ani crissa! [s] sanatate, fericire si noroc, o viata frumoasa si usoara! [flo] sa aveti spor la citit cartea, eu am ajuns doar la pag 30 [:D]
Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Gabitza pe unde stai, ca zici ca ai Kaufland pe langa tine?
str Sebastian,au deschis unul cam de 1 an exact in fata parcului Sebastian [mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 [url="http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Gabitza35?locked=true#5434378561397743474"] mucosii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...