Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 97


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
Mama masii de net [bang][bang] M-am bagat pe contul comun sa imi trimit cartea pe mail, pentru a o trimite sotului la lecturat, pt ca eu de unde o am salvata pe laptop nu reusesc sa o atasez si ce am facut, ce nu am facut a disparut mesajul de acolo din inbox, iar la mine in mail a ajuns mesajul dar fara atasament. [iartama] nu a fost cu intentie. Rog pe cineva care si-a trimis mailul, sa il retrimita pe contul comun si daca nu e efortul prea mare sa mi-l trimita si mie pe adresa" ramonagogoman@yahoo.com" Multumiri anticipate [flo2].
Vineeeeee!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza! First of all, trebuie sa multumesc mamicii care ne-a scris de picaturile de eucalipt in aromoterapie, pt desfundarea nasului, le-am probat aseara si au fost un succes.[flo]..banuiesc ca ar fi Raluci, da' nu mi-s sigura[pup] Azi avem programare la pediatra, pt control, plus vaccin*2: Priorix si Infarix Ipv+Hib..pt ca Matei la 1 an era cam racit..ei bine, de ieri are ceva muci[bang][alcool]..nu stiu de unde i-a capatat, dar a stranutat de cateva ori si l-am simtit eu usor mai mucios. I-am dat vit C cu macese, putin ser in nasuc, am incercat batista bebelusului, dar n-am avut ce scoate din nas, i-am dat un oscilo. Daca nici azi nu putem face vaccinurile...nu stiu cand, ca daca o iau de coada la serviciu..[alcool] Mitzi, miss u! Ionela, f multe cuvinte stie dragul de Mihnea, si stie sa arate atatea parti ale corpului..noi inca suntem la nasul si gurita si putzi-putzi[:I] Aseara m-am vazut cu fetele, si evident ca am fost cu Matei, iar inca o gagica, are un baietel de 2 ani jumate, tot Matei in cheama. Va dati seama ca a fost distractie maxima[8D], fi-miu dadea sa-i scoata ochii (de fapt el facea mai-mai), iar Matei sr. ramasese inlemnit, apoi s-au alergat cu sticlele de plastic, au carat o valiza prin toata casa, au aprins/stins luminile in camera de n ori, au dansat, au rontait covrigi, au scos toate globurile din brad[:D] Mi-a placut ca interactioneaza frumos, ii plac copii, m-a tzatzait de m-a lesinat, iar Matei sr se uita cu ochi mari la mine si radea (el a fost alaptat numai 1 luna), am vrut sa vad dc vrea sa pape putina tzitzi, dar s-a rusinat si a fugit la mami lui in brate. Hai ca fug pe la bucatarie, pana mi se trezesc barbatii casei[olala]. Matei s-a trezit azi-noapte la 02:30, eram chiauna, cred ca e mai bine de 1 luna de cand nu se mai trezeste noaptea, avea nasucul infundat, a baut putina apa, l-am pus pe salteluta mai inalta si a adormit. I-am pus eu un camera eucaliptul. Pe la 6:30 am crezut ca s-a trezit iar si cand am ajuns in camera, el dormea, cred ca doar a strigat de 2 ori in somn[alcool]..s-a trezit la 8:15, a supt pana la 9[alcool], si acum vad ca mai doarme..culmea e ca la 8 cand am intrat la el in camera, lumina era aprinsa..nu inteleg cum[alcool] See u later! Plusez si eu cu niste [cafea] [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] [vampa]Mami de toddler nazbatios [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby
Neatza! First of all, trebuie sa multumesc mamicii care ne-a scris de picaturile de eucalipt in aromoterapie, pt desfundarea nasului, le-am probat aseara si au fost un succes.[flo]..banuiesc ca ar fi Raluci, da' nu mi-s sigura[pup]
Liloasa a fost mamica [pup] Succes azi la vaccin, si Renus avea mucisori la vaccin si dr a zis sa-i facem [pup] Strumf - nu are fata test, am doar o cutie de Ob-uri proaspat desigilata [:(] Am gasit bazin sa duc baiatul la balacit [pk] daca mai sunt doritoare va zic ce si cum Neatza [:D] Speram ca in Anul Nou In burtica sa apara Kinderica[am] mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b Strumf - nu are fata test, am doar o cutie de Ob-uri proaspat desigilata [:(]
[pup]..m-am gandit eu ca nu zici nimic din motiv de ob-uri folosite[bang]. Vine vine si la voi kinderica, sunt sigura de asta[;)] Imi pare rau ca noi suntem alea care te stresam cu galerii teste si alte alea. Sa zici daca suntem prea stresante[:D] Ma gandesc ca nu iti pica tocmai bine sa ne auzi pe noi astea doo bortoase, si restu fetelor care tot intreaba ce si cand.. [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Citat:
citat din mesajul lui raluci_b Strumf - nu are fata test, am doar o cutie de Ob-uri proaspat desigilata [:(]
[pup]..m-am gandit eu ca nu zici nimic din motiv de ob-uri folosite[bang]. Vine vine si la voi kinderica, sunt sigura de asta[;)] Imi pare rau ca noi suntem alea care te stresam cu galerii teste si alte alea. Sa zici daca suntem prea stresante[:D] Ma gandesc ca nu iti pica tocmai bine sa ne auzi pe noi astea doo bortoase, si restu fetelor care tot intreaba ce si cand.. [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
te pup burtica, nu sunteti stresante [pup] e normal sa impartasim trairile si ma bucur ca va am, acum o noua luna o noua runda de incercari [:I] o sa vina el bebe cand o sa vrea mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Licu [pup] rise and shine again! Am c1t1t postarea lu1 Ralu( refer1tor la aromaterap1e, ad1ca p1catur1 de eucal1pt s1 adm1n1strarea de osc1locc1num) s1 m1-am adus am1nte ceva ce m1-a zis dr homeopat la care merg cu Dom1n1c. Pentru cu tratamentele homeopate sa 1s1 faca treaba, trebu1e sa el1m1nam aromele putern1ce, d1n mancare precum s1 d1n amb1ent, arome gen: eucal1pt, menta, scort1soara, c1mbru,busu1oc,oregano, camfor...s1 or ma1 f1, dar pe astea le-am ret1nut. Apo1, granulele alea pe care le d1zolvam no1 pt p1c1, trebu1e sa nu le at1ngem cu mana (De metale n1c1 nu ma1 e nevo1e sa am1ntesc). M1-a z1s sa le torn 1n capacul de la tubulet, apo1 1ntr-o ser1nga ster1la pe care o vo1 folos1 doar pentru acel t1p de granule, apo1 tras apa cu ser1nga s1 lasat la d1zolvat. Plus ca 1na1nte cu 30 de m1n s1 tot 30 m1n dupa adm1n1strarea granulelor/ remed11lor homeopate nu trebu1e sa se consume n1m1c, n1c1 macar apa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetele Stiu ca n-am mai dat un semn de viata de ceva timp [bang] da am avut si inca mai avem suparari/probleme/necazuri[bang].Cel mai rau este ca bunicamea se duce dintre noi , si ne impartim ziua intre casa si spital[q][bang] Am intrat sa va intreb cu ce pot sa-mi ajut fata sa scape de constipatie???????? De 4 zile nu a facut kk si-mi plange in somn si se foieste de m-a terminat[bang].......sunt cheauna de somn.Ieri i-am bagat un supozitor si a reusit sa faca cat o nuca tareeee[bang] Azi dim i-am dat LV cu painica apoi i-am dat sa bea numai apa, poate combinatia asta lapte-apa o va ajuta sa faca ceva azi[:-@] pt pranz i-am facut o supa, apoi o sa-i dau si para, poate ..poate[:-@] [cubrad] [mamica] fericita de [url="http://picasaweb.google.com/Mariana.Simina"][copil]ranjita delicioasa [/url] Maya Andreea ( 6-oct-2009)[olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145097"]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q"]Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...