Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 97


Recommended Posts

Buna seara, La multi ani mami.ilinca.Sa ai parte de tot ce iti doresti si sa fii fericita alaturi de cei dragi. Noi raportam o noua etapa. Geo a ramas la un somn pe zi...de 30 minute.[alcool] Ora de culcare e la 19.00,trezirea la 07.30.Sunt suficiente cele 13 ore pe care le doarme in total? Un mic cra-cra: de fiecare data cand mananca:inclusiv cerealele pe care le bea din canuta cu cioc cere sa il punem in scaunul de masa.[olala]Nu ii mai pun centurile si e foarte cooperant.Asta de ieri.Am observat ca centurile ii faceau dungi la gatut chiar daca sunt la maxim. Ii place sa se spele pe dinti si sa ii prind parul.Dimineata si seara arata spre periuta de dinti si o cere.Seara i-o dau la baie iar dimineata ne spalam amandoi pe dinti. Cand il schimbam dimineata ne arate in oglinda sa ii prindem parul.E un scump.[olala] Lyly multumesc si eu pentru carte.E super. Ramox1 te asteptam sa descifram mesaje.Soricelul tot bine papa?ii gatesti tu sau combini borcanele? Monis ma bucur ca puteti petrece.Eu m-am culcat la 23.00 aseara si azi,fara motiv,m-am trezit ca lovita de trailer.Pana la 13.00 am hranit ratele. Licurici credeai ca scapi de data asta?Poate e tot o rechinasa si de asta ai batai de cap din nou. Dozz te felicit pentru progresele Anei. Lidia,Biara multam pentru info despre sare. Sarea pentru muraturi,din cate scrie pe ambalaj,nu e buna la gatitul zilnic.Asa e? Meniul de azi: -cascaval,placinta cu mere,para coapta cu branzica si cereale -pastrav cu morcov si cartof fierte -supa de cartofi cu dinozauri (fidea cu forme) si ou -cereale cu lapte de vaca. Ma duc sa calc. Daca ma mai lasa sotul intru. [pup] [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta] sus,sus,sus,2 linii asteptam,prietene felicitam.[majoreta] [majoreta]hai Many,hai Raluci[majoreta] [majoreta]sarcina usoara Smara ,Licurici! [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bai da batuta in testos mai sunt, scrieti si voi urarile pt sarbatorita mai mari sa le vad si eu si sa urez...[:D] [s] La multi ani , Mami Ilinca [s] Tot ce iti doresti, sanatate, liniste, si multi bani[:D] Ramonika, multam de reclama[pk], mai stii de unde sare iepurili? Tina o fi scriind pe ambalaj ca nu e buna la gatitul zilnic tocmai pt faptul ca e neiodata, si e interzisa prin lege[:-@] Oricum o fi o sare gema de aia tot imi cumpar, cu iod sau fara, sa pun la gatit. daca tot am citit ca e mai buna decat cea extrafina. Asa e si cu zaharul brun versus zaharul alb , faina alba versus faina integrala and so on.. [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa, am uitat de sarbatoriti [s][s][s] mami.ilinca!!! Te mai asteptam pe la noi sa iti primesti buchetele de [flo][flo2][flo]si [pup][pup]multi. Ba1, ce m1-at1 facut cu cartea a1a, am 1nceput-o s1 nu ma ma1 pot dezl1p1 de ea [:D]. Problema e ca stau 1n p1c1oare, ca am laptopul cococat sus pe un raft [bang]. Acum ma gandesc la o metoda sa o dau soacre1 sa o c1teasca, ca m-am saturat de perlele ce le scoate pe gura, 1ar sotulu1 o sa o tr1m1t pe ma1l. Apropos de asta, sper sa nu deranjeze ca o dau ma1 departe la sot s1 la o pr1etena, daca da, anuntat1 s1 nu tr1m1t 1nca. T1na, da sor1celul papa tot asa mult s1 des. Mancarea de la ora 13 1-o gatesc eu, ad1ca acelas1 pureu de legume cu carn1ta, ma ch1nu1 sa f1e altceva 1n f1ecare z1. La ora 15 e 1nvar1ab1l 1aurtul, care, da Ramon1ka s1 m1e m1 se pare prea mult 300g, dar dupa pr1mul e tot cu gura desch1sa s1 arata spre fr1g1der. Apo1 urmeaza pe la 17:30-18 alta gustare, la care nu am 1nsp1rat1e deloc. El nu papa branza de n1c1 un fel, oul e un mare cahhhh, gr1s/orez/f1dea/macaroane cu lapte 1ara cah, mamal1ga cu branza s1 smantana la fel, 1ar sa 11 dau fructe seara, d1n nou, n1c1 nu st1u daca accepta, plus ca nu 1m1 conv1ne m1e gandul de fructe seara. Asa ca 11 comb1n d1verse borcanele. Cel ma1 mult papa legume cu curcan, dar acum papa s1 "paste, legume s1 sunca", sau "l1nte morcov1 s1 sunca", pe care le ma1 comb1n uneor1 cu brocoll1, varza de bruxelles, supa strecurata, dar de data asta papa doar jumatate de borcanel. Doar borcanelul de "legume cu curcan" 1l papa pe nerasuflate, tot, de aceea nu 1-l ma1 dau asa s1mplu s1 1-l comb1n ca m1-e teama totus1 ca e prea pl1n. Eu cred totus1 ca e un puseu, ad1ca asa sper, ca prea e haplea. D1n acest mot1v 1m1 e tare greu cu pl1mbar1le acum, ca nu 1es b1ne afara s1 el e deja flamand, 1ar acum 1arna nu pot sa ma ma1 asez pe banca sa 11 dau papa. Asa ca ne pl1mbam cel mult o ora, pr1n jurul bloculu1, apo1 sus la PA-PA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyly, chiar in seara asta ii citeam lu al meu, ca degeaba un parinte incearca sa disciplineze sa impuna limite, daca celalalt e un hlizit si ii permite orice copilului.Asa e la noi, eu cu strictetea si cu cearta si el cu partea ailalta, doar distractia si hlizitul. E clar ca munca mea de disciplinat e de 10 ori mai grea cand Amalia il vede pe ta'su ca se stramba la ce spun eu. Si cand vede ca nu mai are sort de izbanda cu nazbadaile si mofturelile lu fii'sa imediat o cearta si ii spune'vezi ca vine mami si te cearta' Fiimea o sa ma invete ca fiind aia cu \cearta' Partea proasta e ca zmau nu vrea si pace sa citeasca daca ii dau. Dar la maicasa cand era si a prins o carte in mana cu influentele negative ale Tv-ului asupra copiilor a citit repede, si mereu aduce aminte ce a citit. uff uff Barbatii astia, ei cred ca le stiu pe ale lor, ei sunt cu greul casei, iar cand o fi mare copilul si o sa fie nazuros tot mie imi reproseaza 'pai da, ca tu ai educat-o'[bang] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! [s] Mami.Ilinca! Ufff...iar m-am chinuit doua ore sa il adorm [bang] In jur de 19 a inceput sa dea semne de obosela, ne-am pregatit de nani, si-a luat portia de tzitzi...apoi a inceput "distractia". Am primit si eu din Romania cartea "Si tu poti fi Supernanny". Trebuie sa ma pun pe citit [pk] Mi-ar placea si mie sa o citeasca si tati...dar binenteles ca nu are timp[:-@] De doua zile am observat ca David a inceput sa pape mai putin ca de obicei. Eu nu sunt obisnuita sa refuze mancarea[:D] dar presupun ca daca in rest totul este normal, nu ar trebui sa ma ingrijorez, sau?
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13 o prietena buna de a mea spune ca e super multumita de niste pampersi de la Kaufland, marca lor proprie, cica sunt la jumate de pret fata de pampers, mai putin molcuti, dar absorb ft bine.
Si noi am folosit pampersi de la Kaufland. Se numsec Wickies. LA nr3, 56 buc costa 33 lei, asta ca sa faceti o comparatie de preturi. Sunt foarte ok. Mie imi plac. Motivul pt care suntem pe Babylove este ca au fost reduceri la DM si am luat cateva cutii, pt ca imi ieseau foarte bine la pret. MAi bine decat cele din kaufland. Acum, daca va bate gandul sa va luati pamperis din astia, sa nu va luati pachet mare. Alea sunt din plastic si sunt groaznice. Luati pachetele mai mici de vreo 50 de buc. SUnt cu un iepuras. Au elastic. Nu curge nimic. Eu am fost foaret multumita de ei. Intentionez sa-mi iau din nou cand termin stocul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...