Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Luna de miere (povesti, idei, opinii, alegeri)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui valentinag
Citat:
citat din mesajul lui celi-bia Ah... Republica Dominicana este cu mult peste bugetul meu, dar nu neg... ar fi extraordinar de frumos [pup]
Nu neaparat!Depinde bineinteles ce buget ai, dar daca iti iei bilete pentru martie, aprilie, mai, sunt multe oferte bune.Bine, bune pentru Dominicana! Pe vremea mea[:D]nu se purta mersul pe afara in luna de miere, asa ca am fost prin Romania,sor'mea a fost la Roma si i-a placut foarte mult! "La vita e bella" [url="http://www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs"]Explore Romania[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/554112020rwFQkV"]De mancare[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/565172161pMqtFs"]Dulciuri[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/562608582PcVExE"]Din gradina mea[/url]
Eu vreau sa plecam ori in iunie imediat dupa nunta, ori cel tarziu in august cand avem amandoi concediu (august in fiecare an, dar poate se fac exceptii pentru o sapt in iunie, doar odata e luna de miere). Ideea e ca sunt constienta ca atunci sunt cele mai mari preturi la vacante oriunde ai vrea sa mergi. www.bialog.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui danutz
Noi am petrecut 2 saptamani in Portugalia. A fost ceva de vis. Am simtit un incredibil romantism in Porto, unde ne-am cazat la un hotel amenajat intr-un mic castel din sec.19, restaurat, cu o gradina superba, luminat feeric noaptea. Plus plimbarea pe raul Douro cu vaporasul, plus pranzurile luate in micile restaurante stradale unde se asculta muzica fado si zaceam dupa masa cu un pahar de vin in fata. In Lisabona am stat putin, doar 2 zile, timp in care am alergat sa vedem cat mai multe, am fost mai mult turisti nu neaparat indragostiti. Dar minunat a fost in Evora, care ne-a surprins si fermecat cu stradutele sale seculare si mai ales cu vinho verde[:D], in sud in Portimao unde ne-am plimbat cu orele pe plaje si unde noaptea stateam in balcon si ascultam oceanul. In Cascais am descoperit un micut restaurant cu specific pescareasc,chiar pe stanci, langa Boca do Inferno, extrem de elegant. Nu o sa uit niciodata ce culoare,ce sunet si ce miros avea oceanul vazut de sus... Dupa calatoria noastra prin Portugalia am ramas asa cu un mare dor si sigur ne vom reintoarce! Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006) [url="http://www.geocities.com/mami_nov_dec_06/"] fulguleti[/url]
Superb... pot sa te intreb cat au costat cele doua saptamani? Nu vreau neaparat o suma fixa, doar cat sa-mi fac o idee. Mersi [flo] www.bialog.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf Bia, sincer nu-mi mai amintesc! Ceva de genul: -avion direct Bucuresti/Lisabona cam 250 eur/persoana -cazare in aproximativ 6 locatii diferite: intre 60-80 eur/noapte/camera cu mic dejun inclus peste tot - pt masa nu am tinut nici o socoteala, am mancat si cu 50 eur pranz dar si cu 5 eur - benzina si taxele de autostrazi au fost scumpe, asta-mi amintesc, era cam 1.5 eur/litru si aprox.20 eur/pt 300 km autostrada. Si cum am facut cam 1500 km in 2 saptamani a fost multisor - am inchiriat masina, parca cu 20-25 eur/zi cam asta a fost grosul, nu am facut cumparaturi mai deloc, doar niste suveniruri si cateva sticle cu vin de Porto, a mai fost ceva in plus intrarea la obiectivele turistice, la unele doar, fiindca am vizitat o groaza de castele izolate, biserici, catedrale, etc, unde intrarea era libera. Stiu ca am plecat cu aprox. 2000 eur si ne-am intors cu bani la noi. Nu am intrat pe cardurile de credit, le-am folosit doar pt garantia la masina inchiriata. Perioada in care am fost 3-15 mai, cu rezervari la avion si cazare facute pe net, de prin februarie. Ne-am documentat insa mai inainte despre trasee si obiective, asa ca atunci cand am facut rezervarile am tinut cont de traseul pe care voiam sa-l facem. Sper sa te ajute info, daca mai vrei si alte detalii, pls PM. Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006) [url="http://www.geocities.com/mami_nov_dec_06/"] fulguleti[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danutz
Offf Bia, sincer nu-mi mai amintesc! Ceva de genul: -avion direct Bucuresti/Lisabona cam 250 eur/persoana -cazare in aproximativ 6 locatii diferite: intre 60-80 eur/noapte/camera cu mic dejun inclus peste tot - pt masa nu am tinut nici o socoteala, am mancat si cu 50 eur pranz dar si cu 5 eur - benzina si taxele de autostrazi au fost scumpe, asta-mi amintesc, era cam 1.5 eur/litru si aprox.20 eur/pt 300 km autostrada. Si cum am facut cam 1500 km in 2 saptamani a fost multisor - am inchiriat masina, parca cu 20-25 eur/zi cam asta a fost grosul, nu am facut cumparaturi mai deloc, doar niste suveniruri si cateva sticle cu vin de Porto, a mai fost ceva in plus intrarea la obiectivele turistice, la unele doar, fiindca am vizitat o groaza de castele izolate, biserici, catedrale, etc, unde intrarea era libera. Stiu ca am plecat cu aprox. 2000 eur si ne-am intors cu bani la noi. Nu am intrat pe cardurile de credit, le-am folosit doar pt garantia la masina inchiriata. Perioada in care am fost 3-15 mai, cu rezervari la avion si cazare facute pe net, de prin februarie. Ne-am documentat insa mai inainte despre trasee si obiective, asa ca atunci cand am facut rezervarile am tinut cont de traseul pe care voiam sa-l facem. Sper sa te ajute info, daca mai vrei si alte detalii, pls PM. Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006) [url="http://www.geocities.com/mami_nov_dec_06/"] fulguleti[/url]
Ah... ce fain ca ati avut direct Lisabona. Din Cluj nu este, numai din Budapesta poate, dar asta ar insemna un drum in plus. E un vis mai vechi de a vedea Portugalia, nu neaparat in luna de miere, dar e acolo pe lista. Multumesc frumos de informatii [pup] www.bialog.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind am ajuns prima oara la Paris nu-mi trecea prin gind ca intr-o zi o sa ma marit cu un francez. Dar, nu stiu de ce, cind am ajuns in hotelul la care facusem rezervare, mi-am zis "Eu aici imi voi petrece luna de miere". Sase ani mai tirziu...casatoria! I-am spus sotului ca vreau sa petrec luna de miere la Paris, la hotelul respectiv. La care el a considerat ca e o chestie complet aburistica, avind in vedere ca locuim la o suta de km si am fi putut foarte bine (si gratis) dormi acasa. Da' na, io aveam ideea fixa si asa se face ca am avut un week-end de miere la Paris. Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Marox
Cind am ajuns prima oara la Paris nu-mi trecea prin gind ca intr-o zi o sa ma marit cu un francez. Dar, nu stiu de ce, cind am ajuns in hotelul la care facusem rezervare, mi-am zis "Eu aici imi voi petrece luna de miere". Sase ani mai tirziu...casatoria! I-am spus sotului ca vreau sa petrec luna de miere la Paris, la hotelul respectiv. La care el a considerat ca e o chestie complet aburistica, avind in vedere ca locuim la o suta de km si am fi putut foarte bine (si gratis) dormi acasa. Da' na, io aveam ideea fixa si asa se face ca am avut un week-end de miere la Paris. Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Si noi am fost la Paris (pt. o saptamana) si ne-a pacut foarte mult, Lui chiar i-ar fi placut si acum pentru honeymoon, dar eu parca vreau sa vad si altceva, dar cu siguranta mai mergem la Paris, ne-a ramas la suflet, unde mai pui ca la Disneyland Paris am primit si inelul de logodna, o super surpriza (asta e alta poveste frumosa). Merci Maroux [flo] Offtopic: voi unde locuiti in Franta? www.bialog.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...