Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (625)


Recommended Posts

salutare tuturor si la cati mai multe [gravired]fetelor, am si eu o nedumerire, vineri seara a avut loc un mic "accident"si ne asteptam ca final la o [grasa] am avut ultimul ciclu pe 25 decembrie 2010 si ziua cea mai fertila, culmea chiar pe 9 , adica aseara[8D], iar la calculator imi data data probabila de nastere pe 1 octombrie, si varsta fetusului de 2 saptamani si 1 zi. nu mai inteleg, daca se intampla e de vineri seara[8D] multumesc pentru orice ajutor[flo][pup]sunt un pic derutata, ca nu am avut programat! O duminica excelenta va doresc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Olim daca ai ciclu regulat e posibil,insa depinde foarte mult de data exacta a ovulatiei.Exemplu la un ciclu de 28 de zile poti ovula in z14 + 14 zile faza luteala(perioada de dupa ovulatie),insa poti ovula si mai repede si sa ai o faza luteala mai lunga pt ca ea difera, poate fi si de 16 zile max.Sper ca am fost de ajutor.Multa bafta[pup] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cosminutza, sa vedem pe sfarsitul lunii ce se v-a intampla, daca aterizeaza rusii[:D] multumesc de incurajari[pup] oricum, daca e sa fie, sanatos sa fie, ca jucarii sunt destule, asa spune Alex ca o sa imparta cu fratiorul lui Andrei[olala] deja ne streseaza de o luna, ba mai mult mai nou si vorbeste cu el, si il tine de mana, spune el[:I] Doamne ajuta sa fie bine, oricare ar fii rezultatul![flo] mai trec pe la voi, sa ma pregatesc psihic daca e cazul , ca parca am uitat de acum 4 ani[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

olim scuze ca ma bag in vorba, citesc si eu pe aici pt ca mi-as mai dori si eu un copilas. Asa zisa varsta a fatului, de fapt varsta sarcinii de calculeaza de la prima zi a ultimei menstruatii pt ca asta se poate stii sigur, ziua conceptiei nu. Este o conventie medicala. Din acest motiv ti-a aratat tie 2 saptamani si o zi. Termenul se calculeaza prima zi a ultimei menstruatii + 40 de saptamani si la fel varsta sarcinii in saptamani tot timpul se calculeaza de la ultima menstra. Doamne ajuta, oricum ar fi sa fie bine! Tin pumnii tuturor aspirantelor.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Bella eu stiam ca CM vine la cateva zile dupa ce intrerupi duphaston si ca atata timp cat iei nu vine. Poate nu stiu eu bine...[:-@] Doctorul nu ti-a spus sa iei un timp si apoi sa le intrerupi? http://lt1f.lilypie.com/sxAwp2.png [ruga] ca in 2011 sa devin [mamica]!
mi-a zis sa iau 5 zile cate 2 tablete pe zi[pup] Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella asa e,se ia 5 zile cate doua pe zi,dupa acea in intervalul 5-10 zile ar trebui sa apara mentra.Felicitari pt magazin si sa fie cu succes[pup] Altesa tin pumni sa fie cu succes [ruga] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...