Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 47 -


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui floaredemac
Letzy are dreptate cu anticonceptionalele, si eu am vrut sa ii atrag atentia Liei dar nu stiu sigur daca are sau nu trombofilie pana la urma. Nu imi mai amintesc, scuze[:I]Letzy[pup][pup][pup] sper ca sunteti bine si tu si micuta![gravired]26+id="red"> DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute naturalid="teal">id="size1">id="Tahoma">Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
align="right" id="quote2">Suntem bine,Floricica[pup]!Dar sunt foarte trista de vestile citite aici.Miki,Alla[grup]
FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sapid="size1">id="teal">Mami de [zana] SANDRA-GABRIELA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vreau sa-mi schimb si medicul gine

sa vedem

ma pot duce cu trim de la medicul de fam la dna U?

sau tre musai de la gine?[:-@]

 

pozulici[foto]

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,

Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine

Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt

Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.

Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti

Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">

 

Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos

 

 

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELORid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia mie dr mi-a dat dupa chiuretaj Climen, care nu e AC, are estradiol si progesteron si nu e indicat in cazul in care exista risc crescut de tomboze venoase (!). O folie are 21 de pastile dupa care se face pauza de 7 zile. Fix in z28 mi-a venit ciclul. Acum nu mai iau nimic pt ca am "dezlegare" de la dr sa incerc sa raman iar.

 

---------------------------------------------

2000 - extrauterina

2010 - sarcina oprita in evolutie 6s

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA

MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia eu am avut trimitere de la medicul de familie, dar nu a bagat-o nimeni in seama.

 

---------------------------------------------

2000 - extrauterina

2010 - sarcina oprita in evolutie 6s

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA

MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
Lia mie dr mi-a dat dupa chiuretaj Climen, care nu e AC, are estradiol si progesteron si nu e indicat in cazul in care exista risc crescut de tomboze venoase (!). O folie are 21 de pastile dupa care se face pauza de 7 zile. Fix in z28 mi-a venit ciclul. Acum nu mai iau nimic pt ca am "dezlegare" de la dr sa incerc sa raman iar.--------------------------------------------- 2000 - extrauterina2010 - sarcina oprita in evolutie 6sMUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTAMUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTAMUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA id="size1">
align="right" id="quote2">Doamne Ajuta cat mai curand cu bebe la purtator [:D]pozulici[foto]Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mineAjuta-ma sa sufar ajuta-ma sa luptSi sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajutiCu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatosASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELORid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
Lia eu am avut trimitere de la medicul de familie, dar nu a bagat-o nimeni in seama.--------------------------------------------- 2000 - extrauterina2010 - sarcina oprita in evolutie 6sMUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTAMUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTAMUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA id="size1">
align="right" id="quote2">deci am nevoie de la ginepozulici[foto]Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mineAjuta-ma sa sufar ajuta-ma sa luptSi sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajutiCu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatosASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELORid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LiaNuuu ! ti-am zis ca nu au bagat-o in seama in sensul ca mi-au luat sange pt analize si mi-au dat rezultat, dar hartia au lasat-o la dosar. ar fi trebuit sa o opreasca.

medicul de familie imi spusese ca nu crede ca trebuie trimitere (mai avusese o pacienta care a fost la dr U), dar mi-a dat totusi ca sa nu am surprize.

 

---------------------------------------------

2000 - extrauterina

2010 - sarcina oprita in evolutie 6s

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA

MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
LiaNuuu ! ti-am zis ca nu au bagat-o in seama in sensul ca mi-au luat sange pt analize si mi-au dat rezultat, dar hartia au lasat-o la dosar. ar fi trebuit sa o opreasca.medicul de familie imi spusese ca nu crede ca trebuie trimitere (mai avusese o pacienta care a fost la dr U), dar mi-a dat totusi ca sa nu am surprize.--------------------------------------------- 2000 - extrauterina2010 - sarcina oprita in evolutie 6sMUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTAMUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTAMUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA id="size1">
align="right" id="quote2">am intelestotusi ptr siguranta o sa-i cer si drei mele e fam[pup]pozulici[foto]Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mineAjuta-ma sa sufar ajuta-ma sa luptSi sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajutiCu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatosASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELORid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lia73
picioarele sunt sloi fie vara fie iarnavara se fac butucisi din ce am citit la voi asta am dedusvb idiotenii??pozulici[foto]Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mineAjuta-ma sa sufar ajuta-ma sa luptSi sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajutiCu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.id="size1">id="blue">id="red">Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatosASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELORid="red">
align="right" id="quote2">Sas ti ca si eu is cu membrele reci cum un pic e mai rece afara, si nu e nevoie sa fie iarna.
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evansid="size2">id="purple">id="Tahoma">
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010)MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigotTratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 0,4/ziid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...