Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 47 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare, fetelor! Am retetele in mana, deseara o scanez pe cea compensata si o pun pe photobucket de model. Dilema cu acel plafon persista, nimeni nu e in stare sa imi spuna de ce sensiblu poate da fara, iar alte farmacii nu. Din pacate la sensiblu nu mi-a facut rost, asa ca am apelat la alta farmacie care avea si de 0,4, si de 0,6 si de 0,8. Cum or putea unii sa aiba si altii ioc? Joi am eco si merg si acolo la farmacie sa le iau (sunt in alt oras, nu intr-al meu, ca altfel fugeam deja sa le cumpar[:D]) De la sensiblu am primit sugestia sa trec pe innohep, ca se gaseste usor si ar fi acelasi lucru. Pe aici nu am auzit pe nimeni sa faca, voi stiti ceva? Ruxandra [pup], de-a ta sunt, fara dubii![:D] Eu cred ca la tine s-a pastrat si acidul folic suplimentar fiindca ai doua mutatii de MTHFR, probabil afecteaza mai mult homocisteina, nu? La mine a fost suficient femibionul, mi-a scazut-o chiar sub minim. Pisu_pisu, nici nu imi pot imagina prin ce suferinta ai trecut si tu. Dar sunt convinsa ca de data asta va fi bine, daca faci tratamentul acesta. Doamne ajuta! Ioana2010, daca esti din Bucuresti poti merge sa discuti si cu d-na Viorica fata in fata. Daca doresti, eu iti pot trimite adresa de e-mail a d-nei dr U, dar nu ti-as putea spune 100% daca va raspunde sau nu pana se intoarce la spital. Pentru asta trebuie sa iti activezi PM.
[gravired]26+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAi fetelor e groasa rau cu clexanele de data asta. Pana acum am gasit mereu, dar acum se pare ca nu sunt in tot bucurestiul. Pentru luna asta mai am dar ce fac din februarie[q][q][q] Voi pe unde ati mai gasit? Mi+a zis o farmacista ca nu se mai dau de la furnizori decat in sistem inchis, adica la spitale. Si noi ce facem. Eu cred ca iau la rand furnizorii, poate se indura vreunul si imi da si mie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamutz, eu iti dau un nr de telefon de la Sanofi: suni acolo si iti spui of-ul. Eu am facut asa si mi-a spus da, va fi saptamana viitoare, spuneti farmaciei sa contacteze cutare distribuitor. Problema a fost ca acea farmacie nu avea contract cu distribuitorul, si ca sa il faca trebuiau indeplinite niste conditii destul de aspre, care pe vremuri de criza.... de! Dar o farmacie mai mare are mai mult ca sigur contract. La Sanofi iti va explica exact. Uite numarul: 0213173136 , spui ca esti disperata, ca esti gravida si e obligatoriu sa faci...[:-@]stii tu.
[gravired]26+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI FETE DRAGI!!! [pup][pup][pup] [url="http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo"]pozulici[/url][foto] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...