Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 47 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miki si Alla tare rau imi pare. Stiu ce inseamna suferinta prin care voi treceti si impactul sufletesc groaznic.Se spune ca prin asta ne calim, devenim mai puternice, insa de multe ori ma intrebam pana a o avea pe Ingrid de ce nu am pasit pe carari usoare, asa cum li se intampla multora din jurul nostru, tindem sa facem comparatii, sa ne punem intrebari:"Eu ce am facut sa merit asta? De ce pentru altele e atat de usor si de firesc? etc ". Un preot a spus candva ca trebuie sa avem rabdare, ca trebuie sa mai asteptam putin, ca nu e momentul, ca poate ce trebuia sa vina nu era pentru noi... Vorbe ce la timpul respectiv nu prea rezonau in mine insa. Stiu ca durerea e imensa, insa, fetelor, nu va pierdeti speranta!!! Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean) Vali79, 32 ani, rezistenta la proteina C reactiva, 1 sarcina reusita si patru oprita din evolutie la 2, 3, 4, luni si 3 saptamani, obtinute natural. Mutatiile au fost descoperite la a cincea sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: aspenter 1/ 2 zile, femibion 1 1/zi, acid folic 1/zi, vit. C 1g/zi,vit. E 1/zi, preventiv Clexane 0.2. Doamne ajuta-ne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki, noi avem 2 catei. iti spun cu mana pe inima ca ne ajuta enorm. am ochii ca melcul de plans si totusi nu am putut sa nu zambesc cand i-am vazut cum ne pupau amandoi cateii, si pe mine si pe al meu, cand ne-am intors de la spital. As fi pierduta fara ei... Desi ma asteptam, v-am tot spus ca mi se pare prea mic, dar am prins sperante cand am vazut miercuri inimioara...de fapt mi-a zis bodnar ca are inimioara ca eu nu am remarcat. Si doctorita mea si Bodnar dadeau din cap cand spuneam ca imi pare a fi prea mic si imi spuneau sa am rabdare. Am avut, am sperat... ce sa mai sper acum, cand nu se mai vede inimioara? Si totusi nu inteleg unde a fost greseala? DOctorita mea zice sa ma linistesc ca am facut totul ca la carte si singura explicatie ar fi ca nu a fost embrionul de calitate. [bang] _________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alla[pup] imi pare atat de rau...nici nu stiu ce sa-i spun...te-am tot urmarit sa vad ce se intampla,am tot sperat,dar...Multa putere iti doresc!!![pup] Si cand ma gandesc cati copii sunt abandonati in spitale...am auzit la televizor ca 50-60 de nou nascuti au fost abandonati la Gine 1 in Cluj anul trecut.Ce se intampla cu acesti copii???Sunt chiniti prin orfelinate cand sunt atat de multi parinti care isi doresc copii...[bang] Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007) si [gravi]17+[baietel]
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4 In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa[flo] , Vali[flo] la mine a murit si speranta[q] Alla[flo] tu esti inca tanara, mai poti spera. Mai ai omuleti de zapada? Poate ei vor fi lipiciosii.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki poate eu nu stiu cum e , ce simti dupa atitea incercari, dar un lucru stiu sigur : atita vreme cit traim sufletul nostru va spera la ceva, ca e un copil , ca este o implinire de orice fel,ceva care sa ne faca sa simtim ca traim... orice... altfel nu am putea trai . Pina acum citeva zile va zic sincer ca nu am crezut ca exista durere mai mare ca aceea unei sarcini pierdute, a unui fiv esuat....offf fetelor exista. Este un sentiment pe care nu as fi vrut sa il cunosc vreodata[q] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki, nu avem omuleti de zapada. Am avut 5 ovocite, doar 3 s-au fertilizat, unul s-a oprit la 4 celule si 2 de 6 celule am transferat bani de alt fiv nu mai avem, nici pe asta de fapt nu ni l-am permis dar am intins coarda... adrianaady? te putem ajuta cu ceva? _________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alla, [pup][flo] imi pare tare rau... Cuvintele sunt chiar de prisos... Adrianaady, [pup][flo] suntem aici pentru orice fel de durere... R.[gravired] 33+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De citeva zile am aflat un diagnostic crunt al tatalui meu, care este cel mai bun om de pe lume si nu stiu daca il mai pot ajuta eu cu ceva, iar neputinta pe care o simt imi rupe sufletul in fiecare moment...[q] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...