Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Durerea unei pierderi de sarcini (82)


Recommended Posts

Buna fetelor . Vreau sa va spun ca ma bucur nespus ca acest subiect nu a mai fost vizitata de mult de nici o mamica indurerata. Si acum sa va inseninez putin si sa va dau o raza de speranta. Sunt insarcinata in 5 saptamani.Am pierdut sarcina prima sarcina in 18 noiembrie (a fost sarcina oprita in evolutie), prima menstruatie 4 ianuarie ,iar urmatoarea nu a mai venit. Sincer nu ma asteptam sa raman asa repede insarcinata ,chiar data toata lumea imi spunea asta deoarece prima sarcina a venit dupa 4 ani de incercari. Asa ca Aveti incredere ca Bunul Dumnezeu are grija de fiecare si el stie mai bine ce este bine pentru noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 3 weeks later...
Buna fetelor[flo] vreau sa intru in contact cu Arthurana[flo] de pe prima pagina. Va rog care aveti o adresa de mail a ei sa mi-o trimiteti pe PM. Nu a mai scris de anul trecut din iun iar PM sau adresa de mail nu sunt activate [V]
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna, Ma alaturi si eu voua cu aceeasi durere pe care si voi o simtiti in suflet si cu speranta ca alaturi de voi voi trece mai usor peste ultima pierdere.. As vrea sa fiu si eu trecuta pe lista de aspirante cu urmatorul istoric, respectiv: sarcina gemelara-2 baietei- pierduti la 19s respectiv 20s in sept.2009(col deschis); sarcina 8-9s oprita in evolutie in oct.2010; sarcina 5s-avort spontan febr.2011 Ma surpinde insa faptul ca pentru acest subiect sunt atat de putine postari pe forum... Din pacate durerea face parte din viata si... desi poate e mai simplu si mai usor sa iti exprimi bucuriile...doar cand suferi ai mai multa nevoie de cei care te pot intelege! Nu vrea nimeni sa discute cu mine?[q][q] [pup][pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nokianne [pup]imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atata durere. Eu am trecut o singura data si asta destul de recent in decembrie 2010 si pot sa iti spun ca iti inteleg suferinta. Dumnezeu este mare si intr-o zi ne va da si noua bucuria de a ne tine copilasii in brate. Te pup si iti doresc multa putere sa mergi mai departe Mami de ingerasa plecata mult prea devreme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nokianne imi pare tare rau pt pierderile tale ... iti doresc multa putere. Cuvintele sunt de prisos ... dar sa sti ca iti sunt alaturi cu o imbratisare virtuala.
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Tocmai am pierdut si eu o sarcina din cauza unui medic incompetent, care nici macar nu a stiut sa imi puna un diagnostic corect, spunandu-mi ca am sarcina extrauterina cand de fapt era o sarcina normala. Sunt profund dezamagita si nici nu stiu cum am sa pot trece peste asta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mychbus capul sus. Stiu ca e greu si ca pierderea este foarte mare dar Dumnezeu este sus si va avea grija sa ne tinem si noi bebelusii sanatosi in brate. Nu-ti pierde speranta. Cum spunea o prietena de pe forumul de aspirante:"fiecare femeie e nascuta pentru a fi mama" Te pup si te imbratisez strans.

 

PS:poti intra pe forumul de aspirante. Acolo sunt multe fete care au trecut cel putin printr-o sov si te pot ajuta macar cu o vorba buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...