Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Disneyland Paris -3-


Recommended Posts

Cred ca cel mai bine ar fi sa suni direct la ei sa vorbesti cu un operator. In principiu cred ca se poate( si la biletele de avion de exemplu se poate schimba numele persoanei in caz de ceva, platind o mica taxa desigur), nu vad de ce nu s-ar putea si aici. Repet, raspunsul cel mai sigur il vei afla direct de la ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Micky, mancarea in parcuri,acadelele, dulciurile, pana si apa plata am auzit ca toate sunt cam scumpe acolo, asa e?Cam cat se cheltuie intr-o zi?Ma refer fara restrictii, adica sa ne cumparam tot ce avem pofta, ca doar pentru asta plecam in concediu. Cat despre suveniruri, voi ce ati cumparat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspund eu putin pana intra @Micky: 3-5 euro/apa, vata de zahar, cafea, bomboana, alea, alea...Noi nu am cheltuit prea mult, n-avea nimeni rabdare sa facem pauze nici macar sa ne oprim sa cumparam. In schimb, suvenirurile...Spre sfarsitul celei de a doua zi de parc ne-am permis ragaz de "shopping". Scumpe. Mie mi-a placut mult personajul Ratatouille, mi-as fi luat o basca tip bucatar cu el, dar zau ca nu m-am indurat sa dau vo 20j de euro pe ea...Copiilor le-am mai luat cate ceva, dar nu ne-am aruncat, ai mei fiind marisori au oarece idee despre valoarea obiectelor. Deci, cheltuielile pe zi difera. Vezi la fata locului. Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vezi la capitolul 2, am dat eu niste preturi per la pag. 15=16, cat le aveam proaspete in minte. Cam 5 euro un hot-dog, 17 euro niste meniuri fast-food, 2 euro o cafea proasta ... In principiu eu zic sa nu-ti risipesti bani pe apa plata si mancare in parc, pt ca sunt scumpe si de proasta calitate. ***************************** [url="http://www.goblenpartner.webs.com"]mai coase cineva goblen ?[/url] [url="http://www.dealemele.webs.com"]cartile copilariei mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat cheltuiesti la Disneyland? Cat ai. Nu am nici cea mai vaga idee cat as putea cheltui daca as dispune de o suma nelimitata. La inceputul Main-Street, pe dreapta, e un magazin extraordinar de dulciuri (adica de dulciuri extraordinare). Costa enorm. Poti sa ma injuri ca ti-am spus...Mai e un magazin deosebit de dulciuri pe dreapta, dupa castel. Acadelele sub forma capului de Mickey sau de Winnie costa cam 5 euro un pachet de 5 acadele mici. Jucarii - cat te tine buzunarul.... Copiii sunt innebuniti dupa costume: 50-60 euro. Pont: daca copilul are costum de Buzz Lightjear poti intra pe la fast-pass la Buzz Lightyear de cate ori vrei (cat poarta copilul costumul). Cred ca e valabil si la Peter Pan. Ar mai fi o cheltuiala: pozele. Ele sunt pe diferite suporturi - de exemplu un pahar cu poza voastra costa 19 euro. Dar chiar poate fi folosit, spalat. Apoi exista poze cu tot felul de rame. Acolo unde se vand poze sunt afisate de obicei variantele de rame sau alte suporturi. Uneori nu este scris pretul pentru poza simpla. Dar exista. Asa ca poti spune ca tu vrei poza simpla.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre mancare, am mai scris. Iti poti cumpara de la magazinul Relay din gara RER inainte de a intra in parc. Macar apa sau sucuri - nu are rost sa le cumperi din parc. Eu visez sa mananc la Blue Lagoon. Nu mi-am permis niciodata (adica am preferat sa fac altceva cu banii). Cam 40 de euro un meniu.... Daca va place Toy Story ati putea manca la Pizza Planet - doar ca nu e tot timpul deschis.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact, uitasem de poze! La doua din distractii le-am luat simple, la Big Thunder Mountain, cu rama. A fost vo 15 euro. Da' face toti banii, spre deosebire de cele simple, cred ca 9 euro. Parca nu-s la fel de reprezentative... Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana pana sa intru eu fetele dragutele deja ti-au raspuns. Eu am fost cu nepotelul meu de 6 ani si i-a cumparat sora mea ce a dorit. Dar este un copil asa de scump ca intreba intai cat costa (parca stia el ce este euro) apoi spunea daca vrea sau nu, dar daca spuneam ca este scump (si aici nu ma refer la mancare) nu cerea. Deci el a luat un hot-dog (pana in 5 euro), floricele mai multe ca erau delicioase (parca 5-7 euro), o acadea (3-5 euro), nici eu nu le mai stiu exact. De mancat am luat fast-food de langa Light Buzz, o prostie de mancare dar asta a vrut. Oricum nu am cheltuit mult. Acceptabil. Ca suvenir in 2005 niste pahare cu micky, pixuri, in 2007 cateva dulciuri parca, in 2010 tricouri pt cei mici (10 euro bucata), un piaptan cu micky pt fata si cam atat. diana aici s-a mai spus, pt apa, sucuri sau rontaieli poti lua de jos de la metrou (nu mai tin minte numele magazinului), sunt mai ieftine si te lasa sa intri cu ele. Parca aveau si sandwich-uri. Iar din parc poti iesi si intra cand vrei. Noi luam seara cand plecam pentru in camera. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa te rasfeti nu cred ca o sa cheltui mai mult de 50 euro/persoana pe zi. Vei manca bine si dimineata banuiesc. Eu in general sunt mai chibzuita, dar daca mi-am dorit ceva mi-am luat. Dar cu atatea atractii in jur nu stiu cand vei mai avea timp si sa te uiti la toate suvenirurile, sau sa mananci non-stop. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va rog mult sa ma ajutati si pe mine...nu am organizat niciodata o vacanta pe cont propriu (nu pun la socoteala vacanta la Budapesta unde am stat in casa unor prieteni, ei erau plecati in vacanta. As vrea sa mergem in vacanta in vara la Paris si sa mergem si la DL cu baiatul nostru care luna viitoare implineste 10 ani. Nu stiu cum e mai bine, prima data sa stam in Paris si sa vizitam si dupa sa mergem la DL 3-4 zile si sa stam acolo sau invers. Ma gandesc sa nu intrebe toata ziua de DL daca vizitam Parisul prima data. As dori sa mergem cu low cost cu zbor din vestul tarii (noi stam langa Oradea) sau cu zbor din Budapesta. Ce inseamna bilet ieftin cu low cost? M-am uitat pe site la Wizzair si am vazut ca un bilet dus-intors Cluj-Paris e 63 de euro, e mult sau putin? Va rog sa nu radeti, dar nu am habar, nu am mai zburat cu low cost[:I] Care este perioada ideala sa mergem? Cand sunt artificii? Cum e mai ieftin, sa stam la un hotel sau sa inchiriez un studio? Asta pentru Paris, iar la DL e mai bine sa stam in parc sau intr-un hotel langa? Sau sa luam cazare doar in Paris si de acolo sa mergem la DL. ma gandesc sa stam cam 10 zile in total. Multumesc mult pentru ajutor[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...