Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Disneyland Paris -3-


Recommended Posts

Lego nu cred ca exista, exista un "parc" Playmobil. Nu e chiar un parc, e o hala unde copiii se pot juca cu jucarii Playmobil. Sunt niste "tarcuri" pe teme: ferma, avion+aeroport, vapoare+macarale de incarcat, circul, Egiptul antic si multe altele. E tot la distanta de Paris. Pretul de intrare este 2 euro, dar nu te lasa inselata, nu ai voie sa intri cu mancare sau bautura, daca iesi nu mai poti intra (adica trebuie sa platesti bilet din nou, dar pana la urma asta e cea mai buna solutie) si acolo mancarea este ingrozitor de scumpa. In plus, iesirea este prin magazin. Intelegi[:D] Nu stiu daca merita sa mergeti acolo, oricum daca tot ajungeti, intrati si in magazinul de jucarii care este pe acolo - e un centru comercial. E urias, deocamdata nu exista nimic asemanator in Romania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Legoland-ul il pastrez pt o vizita la Londra [:D]. Referitor la cazare, verifica pt data la care va hotarati sa mergeti ce oferte au hotelurile din zona + pretul biletelor si vezi cum ajungi cu pretul. Pot spune ca micul dejun la 4* e mai bun decat ce-au scris fetele despre Santa Fe, dar nu te lega numai de asta [:D]. Daca iei copiilor cateva zile la DL, ai pace 2-3 zile in Paris. Jucarii ii iei la DL. Daca zici ca are copilul 10 ani vei scapa probabil de achizitionarea costumului pt ca nu prea au marimi mari. Eu n-am reusit sa-i gasesc copilului de 7.5 ani costum de Buzz (pt ca al meu copil avea peste 1.40 [:D]) asa ca s-a multumit cu un "apucator" (mana de robot) mult mai pe bugetul meu. Au mai fost fericiti cu sabiute, palarii de pirati si le-am luat eu o jacheta de bumbac cu Stich pe spate. Lor bleumarin si mie una roz - ca sa fim familia de ciudati. In Paris nu ai ocazia sa dai banii pe jucarii daca nu cauti cu lumanarea magazile. Cheltui pe intrarile in muzee, mancare. Eu le-am mai luat niste monede-souvenir (parca erau 2 euro) care se achizitionau la fiecare obiectiv turistic important. Anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anya, bine faci, chiar ieri ne povestea prietenul englez ce frumos e la [url="http://www.legoland.co.uk/Plan/"]Windsor[/url][;)] sunt curioasa cum e si la legoland in Germania, probabil ca cel mai frumos o fi in Danemarca. anya, daca afli, da-mi de stire, te rog[^] la cumparaturi nu ma gandesc, nu sunt in plan, Marcus stie ca in vacanta vizitam cat de mult posibil, nu facem cumparaturi, banii sunt pt mancare si intrarea la obiective. fetelor, va citesc cu asa multa placere, mai scrieti, va rog[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana din cate stiu in toata Uniunea Europeana sunt prize ca ale noastre. Noi nu am avut probleme anul trecut (la alt hotel) cu prizele. Numai in America sunt altfel. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fomalhauti, de unde se ia vaporasul pentru Muzeul de Stiinta? E o idee super sa mergem cu vaporasul pana la muzeu, iar din ce povesteai cu ecluzele si podurile, baietelul meu o sa fie foarte entuziasmat. Noi am facut rezervarile pentru iunie, 3 zile parc, 3 zile Paris :) Daca aveti si alte recomandari de cofetarii, gelaterii, patiserii sau magazine cu carti si benzi desenate in Paris suntem mari amatori [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana as vrea sa merg, dar anul asta cred ca renunt. Am copii foarte mici si mai mult ma chinui si eu si ei. Si plus ca nici nu stiu ce se poate intampla pana atunci...raceli...asa ca nu planific nimic. Sa ne facem si noi mai mari. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Micky2007
dana as vrea sa merg, dar anul asta cred ca renunt. Am copii foarte mici si mai mult ma chinui si eu si ei. Si plus ca nici nu stiu ce se poate intampla pana atunci...raceli...asa ca nu planific nimic. Sa ne facem si noi mai mari. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Eu cat a fost mic l-am dus doar la mare (in Tunisia), pentru soare, apa, etc. Nu l-as fi chinuit prin parcuri de distractie. Prima data l-am dus intr-un astfel de parc cand avea 7 ani, la [url="http://www.vidampark.hu/2009/eng/"]Vidampark[/url], s-ar fi dat toata ziua cu masinuta. Am facut atatea simulari pe site-ul DL incat am obosit...in august sunt preturi mari, dar e parada, artificiile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...