Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Disneyland Paris -3-


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui xelanoimis
Fomalhauti, de unde se ia vaporasul pentru Muzeul de Stiinta? E o idee super sa mergem cu vaporasul pana la muzeu, iar din ce povesteai cu ecluzele si podurile, baietelul meu o sa fie foarte entuziasmat. Noi am facut rezervarile pentru iunie, 3 zile parc, 3 zile Paris :) Daca aveti si alte recomandari de cofetarii, gelaterii, patiserii sau magazine cu carti si benzi desenate in Paris suntem mari amatori [asia]
http://www.canauxrama.com/saint-martin.htm Asta e o varianta, cea pe care am facut-o noi. Mai exista una, care incepe (sau se termina) cu croaziera pe Sena. O caut si daca o gasesc o pun si pe aia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Micky, mie mi se pare minunat cu copii mici. Poata nu tin minte, dar cred ca este ceva extraordinar pentru ei, ei chiar cred. Ei cred ca personajele sunt adevarate. Le este teama de dragon. Stii, am avut o strangere de inima. Fiul meu de 6 ani s-a uitat plin de interes la pozele tale si cand am ajuns la dragon a spus "Dar asta nu e adevarat." Cand am fost acolo, la dragon, a stat foarte putin si a iesit afara. Apoi l-am intrebat daca il duce si pe tatal lui si, spre uimirea mea, a spus ca da. Ei doi, sotul meu si baiatul au luat-o inainte si eu veneam mai in spate cu carutul. Dar putin mai in spate. Si cand am ajuns la usa pesterii, ei se intorceau, sotul meu numai zambet. Mi-a zis ca s-au dus pana la dragon si cel mic a zis imediat: "Gata, ai vazut. Hai!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fomalhauti cred ca este minunat pt cei mici, dar ai mei sunt chiar mici 1 an si 9 luni. Eu anul trecut am fost cu nepotelul si am stat 3 zile. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as zice ca sub 2 ani e prea mic [bibe]. La 2 ani am fost cu baietelul la Viena si i-a placut foarte tare. L-au impresionat o multime de lucruri si a scos o gramada de perle legate de calatoria respectiva. Acum la DL o sa aiba 3 ani jumate, stie filmele disney, ii plac personajele, sper sa ramana cu amintiri placute. Am stat putin pe ganduri daca sa asteptam sa fie mai mare, dar cum la anul stam acasa, peste 2 ani probabil o sa mergem la LegoLand [:)]. Fomalhauti, multumesc pentru linkuri, vaporasul e o idee minunata [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judecand dupa fii-mea, nici eu n-as duce copilul sub 3 ani la Disney ... Fii-mea nu vazuse prea multe filme Disney pana atunci, plus ca mi se pare obositor. Am vazut destul de multe persoane cu bebelusi, uni nici macar nu mergeau, dar sincer mi s-a parut ca isi chinuie copilul degeaba, ca tot nu ramane cu nimic din vizita aia ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Mergem si noi la DL in iulie (am rezervat 2 nopti la Santa Fe in per 18-20 iulie), dupa care vom sta in Paris 5 zile (de fapt cam 4 zile si jumatate ca avem avion la ora 16 spre Bucuresti). Am vrea sa vizitam cat mai mult si ma incanta si Cite de la Science (mergem doar cu fetita cea mare care va avea 5 ani si un pic), ajungand acolo cu vaporasul (multumesc pentru linkuri). Intrebare : inapoi in Paris cum sa venim, tot cu vaporasul, sau sa luam RER sau altceva? Intreb pentru ca din cate am vazut ajunge la pranz vaporul si nu stiu cat timp am mai avea de vizitat prin parc (asa cu RER am putea pleca la inchiderea parcului) O alta intrabare : credeti ca un copil de 5 ani ar intelege ceva din vizita la muzeul Luvru? Ma gandesc ca ne-ar trebui o zi ca sa vizitam in fuga tot muzeul...si nu ne-ar mai ramane decat vreo 2 zile pentru celelalte atractii ale Parisului. Multumesc mult ! Mari, mami de Teodora Maria (26.03.2006) si Anca Ioana (4.09.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/10472485@N02/"]poze[/url] [url="http://picasaweb.google.com/marianabatrinu/TeodoraBatrinu"]poze noi[/url] [url="http://family.webshots.com/album/570346169EHssAl"]Teodora 2 ani+ si Anca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari, din experienta mea cu fiul meu de 8 si jumatate la Schonbrunn, pot sa-ti spun ca avea rabdare cateva minute pe camera, eu vroiam sa-i explic ce si cum, iar el ma tragea de mana sa mergem mai departe. Eu am crezut ca va fi fascinat, la Peles cand am fost avea varsta fetitei tale si i-a placut f.mult, desigur sala cu arme. Cand avea 7 ani si jumatate am vizitat Parlamentul la Budapesta si a fost f.incantat. Posibil ca la Schonbrunn sa fi fost obosit (am stat in Budapesta la niste prieteni, dimineata am plecat spre Viena, un drum de 3 ore, am parcat mai departe, mers mult pe jos, etc), cred ca depinde de la copil la copil. anya scria ca a fost cu baietii ei, parca au 7 si 5,5 ani si l-au vizitat doar de afara. Eu l-as duce sa vada mumiile, Fomalhauti spunea ca ar fi interesant pentru copii, dar al meu are 10 ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana 3 zile au fost cu tot cu drum. Au fost extrem de putine. Oboseala de pe drum (nu pentru mine, pt nepotel), nici nu s-a dezmeticit bine ca a trebuit sa plecam. Anul asta vroiam sa il duc pe el si sa stam mai mult. Si atunci luam si un copil cu mine. Nici eu nu sunt de parere sa duci un copil asa mic la disney este mai mult un chin. Mai asteptam un pic. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009 [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Disney2010?authkey=Gv1sRgCKPt7O-e_MLj9wE#5563640359436953826"]POZE Disneyland 2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...