Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere cu dr Alexandru Badiu


Recommended Posts

Roxana, am inteles si de la alte mamici ca pe cele care nasc in Municipal le lasa la dr Moarcas, iar pe cele arondate la CMU la Corina Grigoriu. Se poate sa mai lase si in Municipal la Grigoriu, ca doar la CMU sunt mai putine, nu stiu, nu l-am intrebat :) Oricum, tu n-o sa ai nevoie de nimeni, se intoarce el din concediu pana nasti tu! gogosel, vad ca tu ai schimbat si medicul cu care nasti din semnatura de la mamici de iulie-august, asa-i? :) Probabil ca ar trebui sa fac si eu asta, pt ca sigur nu nasc cu Badiu... Anca mamica Roxanei [copil], 1 an si 10 luni si [gravi] in sapt.39 cu [fetita] Ilinca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc mult de raspuns, m-am lamurit. Anca, eu as putea sa nasc si la CMU, contra cost evident. Nu era in plan, dar asta este. Oricum eram asa agitata ca ma gandeam sa ma duc la Euroclinic daca intervine ceva. Gogosel, nu stiu nimic despre dna dr, nici la consult nu am fost. De abia am fost la Badiu saptamana trecuta, la mine nu e asa presant. Dar daca e ceva pana vine el, o sa ii dau cat i-as fi dat si lui. Adica nu ma gandeam sa fac diferentieri. Problema este ca ea nu a urmarit sarcina, nu stie ce si cum, nu stiu cum ar fi. Tu ar trebui neaparat sa te duci la un control si sa discuti detalii inainte. De exemplu eu vreau epidurala, la prima nastere am avut probleme de coagulare si nu vreau sa patesc asa si acum, etc etc. Rox [gravi] 33+[baietel] si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, atata timp cat sarcina a fost urmarita de dr badiu, sincer nu prea ma intereseaza dc dr moarcas va stii totul.oricum ma voi duce si la nastere cu dosarul de analize din toata sarcina, ca om este si dansa si uita. pe mine ma intereseazaa fie ok cezariana si anestezistul.[bis][bis][bis] ce fel de probleme de coagulare? s-a coagulat prea rapid sau prea incet? eu mi-am facut coagulograma (mi-a recomandat dr badiu)si mi-a dat timpul de coagulare 12.8 si INR-ul 1.04. din cate am citit pe net ar fi bune(la un om sanatos TC=12 si INR 1).tu nu ti le-ai facut inainte de nastere? ce urmari ai avut? gogosel, mamicutza de raresel[gravi] 38 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...