Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In Banat la noi acasa (13)


Recommended Posts

Mihi si noua acelasi streptococ l-a gasit. avem si antibiograma facuta, dar continuam cu Pulsatilla ch30, 3 gr/zi timp de 7 zile. Luni sun sa vedem daca e vreo ameliorare(secretie nu mai curge, dar inca miroase urechiusa), daca nu...ne trece pe biseptol, caci e sensibil la el.Pulsatilla e ok pt. otite medii cu secretii. acum 2 luni cand a avut la cealalta ureche am luat Belladonna. sper sa scapam si sa nu se mai repete...

sa scapati si voi cu bine.

Laura totul pe fond alergic? saraca Maya...sper sa scape cu bine, musai sa arunci cam tot...chiar si covoare daca asta e baiul. dar spre binele ei, n-ai incotro.

 

_________________________

Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

poze(1)id="blue"> poze(2)id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

o litra de cafa la mamici cu copilasi bolnaviori

 

 

 

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

 

Andi se simte mai bine,acu trag eu cu sinusita, dupa cateva zile de dureri de cap si gat tratate cu penicilina de s-au mirat doctorii de aici de unde am eu asa ceva, a inceput sa curga vrute si nevrute din nas,culmea intodeauna fac numai partea stanga [bang], no ca e SF deja va zic eu.

Laura ce sa zic cu Maya, nu-i mai da fata asa mancaruri grele seara, piuree,gris,orez cu lapte, ce fras, cremvursti,paine cu ceva, lasa fata pasula ptr voi si cu alergia sa vezi acu,ai primit ceva teste sa faci? [pup]

Giova,Mihi amandoua va luptati cu acelasi streptococ la flacai dar tin pumnii sa iesiti invingatoare, stiti ca infectiile la urechiuse pot aduce sechele la baietei, Claudia stie cu Robi cu oreonul cat a tras, speram sa treaca repede sa se faca bine copilasii [pup].

O sambata minunata va doresc.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Eu pe culinario id="purple">[yami]

Banatule Colt de Raiid="blue">[9cer]

 

Fete de nota 10id="red">[biz]

 

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

 

Hai ca de cum m-am trezit am si inceput pe curatenie si pe aruncat perinile cu pene.Bag rapid un [curat] aspirat,sters praful si plecam la biserica ca astazi la 12 avem pomana de 6 luni a soacra-mii.

Dupa aia merg cu mama pana la Selgros sau Metro sa caut perini dinastea antialergice,papica si vin home la pregatit [papica] una alta ca maine is de servici si nu o sa mai am timp.

De dimi iar o tusit si se scarpina pe gat,eu am intrebat-o unde o mananca de se tot scarpina pe gat si mi-a aratat cu degetelul in gurita ca o gadila in gat....deci e clar semn de alergie numa nu stim deocamdata la ce face alergia asta [bang]. Dr a spus ca de va fi nevoie de ceva teste de alergie ne trimite la dr.Popa Zagorga de la Spitalul Bega de copii,spune ca ea e specializata in astmul la copii. Am sa ii dau ce a spus dr si vedem rezultatul......

 

 

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Laura ce sa zic cu Maya, nu-i mai da fata asa mancaruri grele seara, piuree,gris,orez cu lapte, ce fras, cremvursti,paine cu ceva, lasa fata pasula ptr voi si cu alergia sa vezi acu,ai primit ceva teste sa faci? [pup]

align="right" id="quote2">

 

Fataaa da ce fras sa ii fi facut ca am intrebat-o daca nu vrea altceva,un sanvich,fructe,iaurtzele.....ea nuuuu si nuuuu ca vrea "supa dinaia cu fasole lunga si shmantana" si s-o plans pe mieunat ca io nu vreau sa ii dau sa manance si ca ei ii e foame tare. Asa mi-a spus no si io ce era sa fac ca doar nu era asa de tarziu....intradevar a mancat si ca haplea ca de la un timp e tare pofticioasa....no ce sa fac eu Clau draga????

Alexia a lui sor'mea mananca seara la 9 cate un blid de te miri ce mancaruri grele,papa si cate 3 sarme odata chiar si seara si nu are nimic...e mai mare decat Maya cu 5 luni jumate.Eu nu mai inteleg nimic [:-/][:-/][:-/]

 

No fetelor va doresc weekend cat mai frumos si cu mult soare [pup]

 

 

 

 

 

[copil]Varsta Maya Maria (19.09.2006)[copil]
id="red">id="size2">

[zana]Povestea zanei Maya Maria[zana]
id="red">id="size2">

[foto]Poze cu noi[foto]
id="red">id="size2">

 

 

[ruga]Povestea unui licuriciid="size2">id="black">[ruga]

 

[tv]Filmulete cu noiid="size2">id="black">[tv]

 

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"id="red">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bon fata dar de ce iei deja perni pana nu stii de la ce e alergica? eu sincer nu cunosc copii care manca asa ceva(sarme,pasula),schifositii astia ai mei nu manca mai nimic mancare gatita [bang] si Dumnezeu stie cat ma stradui cu mancarea zilnic,azi fac cartofi frantuzesti sper sa mance motanelul asta sa nu inceapa si el mieunatul ca Maya [:D] ca o iau razna, de azi am inceput sa fac fursecuri (asa se fac aici inainte de Craciun:))))))))) nu radeti mey ca stiu ca mai e o luna pana atunci, dar alea oricum sunt bune oricand [:D] astea macar ii plac la mucea ca is cu zahar [alcool], am vrut sa mergem la piscina maine dar cu sinusita mea nu mergem, poate la un muzeu tehnologic,om vedea. kiss u all. [url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"]INGERASUL EMMA AIDA[/url] [url="http://sebicu.shutterfly.com/"]ALATURI DE SEBI [/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://www.culinario.ro"]Eu pe culinario [/url][yami] [url="http://claudia-maria-banatulecoltderai.blogspot.com/"]Banatule Colt de Rai[/url][9cer] [url="http://www.bucatarianoastra.com/forum.htm"]Fete de nota 10[/url][biz] 'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele am nevoie urgenta de cineva care locuieste in hanovra ... un roman ... sau o romanca ... dar care sa stie si germana trebuie fratele meu sa vb cu profesorul doctor care a operat pe alina si nu stie cum sa o faca s-au vb ei ceva in engleza da are milioane de intrebari de pus el intelege da ii e f greu sa vb si nu intelege chair tot banuiesc ca cineva care stie at de cat germana e mai usor offfffffffffff nu stiu cum sa facem va scriu mai tarziu imediat ce aflu ceva doamne ajuta! vreau sa multumesc tuturor care ne-ati ajutat financiar ... si care o veti mai face ... operatia alinei aavut loc ieri la hanovra .... 7 ore jumate .... si-a revenit f greu .... dar azi e bine .... deja vorbeste .... de bani mai este nevoie asa ca va rugam sa ne fiti in continuare alaturi... www.alinadonescuumanitar.blogspot.com cine vrea sa vada plecarea alinei spre hanovra accesati aici http://www.youtube.com/watch?v=CF6tHIxAvkU SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, am citit partial din urma, dar n-am recuperat tot.

 

Uite ce fazan sunt ca am pierdut ziua Pisicutei!

 

LA MULTI ANI fericiti alaturi de familionul tau frumos! [flo][flo][flo][flo]

 

Sper ca bolnaviorii sunt mai bine. Eva a facut si ea un puroi in gat, dar e binisor acum.

 

Eu cu ghinion, mi-am rupt un dinte si acum sunt cu vizite intensive la dentist, tratamente, nebunii. Candva o sa fie si gata ... [bang][bang][bang]

 

Giova, eu am auzit de la ceva mamici de la scoala de femei la curatenie. Stiu ca ziceau ceva de 1 milion ptr curatenie in toata casa. Daca te intereseaza da un semnal, si fac rost de numarul de telefon.

 

Vad ca toata lumea probleme cu stafilcoci, streptococi. Si Eva are probleme cu ala auriu in nas, dar la noi se manifesta la nivelul pielii, anume prin furunculi. Dupa ce face muci, invariabil apar furunculi pe ici-colo. Antibiotice nu primeste, ca e inutil. Asa ca daca apar bubele, bagam bile homeopate. Nu stiu cum am putea scapa de belea definitiv.

 

Pupici cu lamaie pentru toti bolnaviorii.

 

Clau, nu ai zis - cum e cu botezul. Sau ne zici doar pe privat?

 

aaaa, Pisi, vroiam sa zic de videoclipul ala ... mi-a placut tare mult. Cred ca e departe vremea cand vom vedea profesori romani organizand cu elevii lor asa ceva. E asa de diferita lumea de acolo. Off, ca numa ma enervez.

 

Despre viata - calatorie prin miezul furtunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza buna la fiece bunie :

 

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

 

Gabelu [q] ptr dinte si sa termini cat mai repede umblatura dupa altul [:D] tu stii ca io nu-s gura sparta, am rugat-o pe Aida sa intre ea sa zica ce si cum daca vrea, eu nu pot spune fara acordul ei [flo]

Eu fac anunturi ptr actiunea mea, ma ajuta si Cori (banatanca dintara [:D] care ne-o zuitat [q])

Va doresc un inceput de sapt minunat, [pup] toate fetele.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Eu pe culinario id="purple">[yami]

Banatule Colt de Raiid="blue">[9cer]

 

Fete de nota 10id="red">[biz]

 

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce actiune, Clau? Ca io nu stiu despre ce vorbesti [:I] Pisicuta, sper ca nu te-ai suparat! Ma simt naspa ca nu am intrat mai repede sa te felicitez de ziua ta [flo] [pup] Diana, ce mai face Timo si Timeea? Ar fi asa fain sa facem ceva cu copiii de Mos Nicolae. Sau nu neaparat de Mos, ci oricand. Mi-e cam jena mie sa ies asa stirba, dar nici sa stau tot in casa nu am chef. Chestiunea dureaza asa de mult pentru ca trebuie tratate radacinile la dintele asta si inca altul de langa. Si asta merge incet. Dar e mai bine asa, mai sanatos pentru dantura. Pupici, fetelor! Si o [url="http://www.gcfoodguide.com.au/blog/wp-content/uploads/2008/03/coffee-boat.jpg"]cafea[/url] de dupamasa [pofta] [url="http://crizati.blogspot.com"]Despre viata[/url] - calatorie prin miezul furtunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabelule se vede ca ai citit pe verticala [:D] just kidding, mai am clacat cu botezul am inteles io gresit a fost deja pe 14 noiembrie, imi pare rau ca nu am [:-@] mai iute ce si cum,Aida chiar s-ar fi bucurat sa fi avut cat mai multa lume la biserica [asia] alaturi de ei [:)] si cu actiunea sa te lamuresc, Deya mersi iubita de intrebare [pup] deci vreau sa aduc in ro un transport umanitar cu jucarii,haine,lucruri ptr copii, ptr gradinita si ptr scoala din satul unde am copilarit (pustinis) unde stiu ca sunt multi copii saraci lipsiti de jucarii si hainute noi [q] deci pun anunturi private pe une ma taie capul, plus actiunea se desfasoara prin Caritas de aici, se vor colecta la mijlocul lui ianuarie si apoi vor fi aduse in ro cu bunavointa celor de la Dunca, Dumnezeu sa le dea sanatate, (aranjament facut de fratele meu din America care inca mai are ceva usi deschise la pe timisoara,campion national fiind la escalada) no ca ma laudai acuma [:I][:)] deci cam asa sta treaba fetelor, pe viitor stiti si voi,daca aveti lucruri ce nu va mai trebuie de la copiii vostrii, le strangeti undeva si le ducem impreuna cand vin [flo][pup], sper sa reusim sa strangem cat mai multe lucruri si sa fie ok cu transportul, voi veni personal in ro ptr actiunea de predare, Doamne da ce oficial am scris fratele meu, bay fusera.ti la vot? hai ca am plecat la adunat copil de la gradi si apoi la munca :(((( va tzuc.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

ALATURI DE SEBI id="blue">

 

Album Claudia

Eu pe culinario id="purple">[yami]

Banatule Colt de Raiid="blue">[9cer]

 

Fete de nota 10id="red">[biz]

 

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...