Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 98


Recommended Posts

mai am cate ceva de spus: Diana spor la invatat si multa bafta sa-l ajungeti pe tati cat de curand, pupam familionul, de ce nu zici acilea ca participa Timeea la concursul Klorane? am gasit si am votat printesa [pup] Raluci zici tu bine cu socializarea asta, cu cat stau mai mult printre copii, cu atat descopera si invata lucruri noi, sa stii ca majoritatea copiilor la varsta asta spun 2-3-4 cuvinte (gen mama, tata, papa) si mai mult vorbesc in legea lor, si Sabina face la fel, are timp copilul sa vorbeasca, fii linistita [pup] Simina imi plac vestile de la tine, pupam stafiuta cheliuta Lili da' ce treaba ai avut matale, de te-ai trezit cu noaptea'n cap? Sabi s-a trezit la 8 fix si eu ma rugam de tat'su sa o ia sa mai dorm si eu 15 min (el era treaz, lucra ceva la laptop)[alcool] Crissa ce perisor lung si fain are Robert, ca sa nu mai zic de ochisori [olala] Many vazui si sosetelele pereche, nota 10 pt soacra [:D][pup] Tina felicitari pt Geo mergaret [olala][pup] Doamna K cam mult tine petrecerea de ziua ta, treci la raport ! [:D][pup] Angi rabdare multa, sparge ea si maseluta buclucasa...si Sabi stie sa duca pampersul la gunoi, dar cam asa: cand ma vede cu el in mana, ma ia de mana si ma duce la cosul de gunoi, nu pune ea mana pe pampers, e prea delicata [:-)))] mai, bag seama ca avem copilasi mari si destepti, am citit multe cra-cra uri in ultimele pagini si tare mult mi-a placut sa vad cate lucruri noi au invatat micutii nostri [olala]
[*]Anca, mamica fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion [bis][bis][bis][s] La Multi Ani Rgagapie! [s][bis][bis][bis] ti-am vazut grasuna in poze [olala]
Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Multumesc, de fapt va multumesc la toate pentru urare. Maya are deja 12,600 chiar e grasuna........ Are deja 8 dintisori si i-a iesit deja un colt de molar. Vorbim: Da, nu, papa ,ap (apa), mama, tata, baba, bubu, buuu (masina), pup ([pup]), tau (ceau) si mai ceva dar acum nu imi amintesc. Pe olita stam, dar nu prea facem nimic. Stim unde e urechea, limba, ochii, putza [:I].. Cam astea sunt noutatile legate de Maya. Mergem singura in picioare, dar calca cu stangul spre interior [bang][bang][bang],iar luni avem programare la ortoped sa vedem ce e de facut. [pup][pup] la toate ink odata, chiar daca nu am prea intrat pe forum v-am dus lipsa. Zambeste, maine poate va fi mai rau. [url="http://family.webshots.com/photo/2600168080105241626XXAqCe"]Poze noi[/url] Ramona [mamica] de [copil]Maya Paula (17.11.2009) [olala] [olala] [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]..remember me???[flo][flo][flo]..nu prea am mai avut timp nici de scris nici de citit ...maysaa e f addicted de mine si eu de ea [olala][olala][olala]..sta mereu la mine in brate ..adoarme numai pe mine ..ii place sa vb cu ea..toata ziua vb cu ea si ea rade si se incrunta si face tot felul de fete funny..O ADOR [olala]..felicitari burticlor[flo][flo][flo]
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga] si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele ajutor!!![help] Va rog daca puteti sa-mi explicati cum mama naibii arata roseola aia. Sunt la pamant cu nervii cred ca intru in depresie[q] Ema a facut febra duminica, luni -mers la dr, cica rosu in gat. Am primit tratament cu ospamox si sirop de tuse(pe care copilul nu vrea deloc sa-l ia[bang]). I-am tot dat antitermice zilele astea ca sa tin febra in frau. Nu mananca nimic, noptile le petrec cu ea in brate, muci la greu. Ma dispera febra asta, ma asteptam ca dupa 3 zile de tratament sa scapam de ea[q] Acum am observat ca are pe fata si pe tot corpul ceva ca o iritatie. Eu nu am facut nici una din bolile copilariei deci nu stiu cum arata varicela, varsatul de vant... Aaaaa si mai are si diaree[q] Vreu sa urez La multi ani pt Licu si Rgagapie.[pup] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaaaaa, iote ca mi s-a aprins beculetul [:D] [s]La multi ani buni de Chiara[s] ... de asta lipseste Andre de pe-aici, zicea ea ca mai are un hop si gata...sper ca a iesit totul cum ti-ai dorit si ai avut o zi speciala...multa sanatate si multe bucurii mamei [pup]
[*]Anca, mamica fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Fetele ajutor!!![help] Va rog daca puteti sa-mi explicati cum mama naibii arata roseola aia. Sunt la pamant cu nervii cred ca intru in depresie[q] Ema a facut febra duminica, luni -mers la dr, cica rosu in gat. Am primit tratament cu ospamox si sirop de tuse(pe care copilul nu vrea deloc sa-l ia[bang]). I-am tot dat antitermice zilele astea ca sa tin febra in frau. Nu mananca nimic, noptile le petrec cu ea in brate, muci la greu. Ma dispera febra asta, ma asteptam ca dupa 3 zile de tratament sa scapam de ea[q] Acum am observat ca are pe fata si pe tot corpul ceva ca o iritatie. Eu nu am facut nici una din bolile copilariei deci nu stiu cum arata varicela, varsatul de vant... Aaaaa si mai are si diaree[q] Vreu sa urez La multi ani pt Licu si Rgagapie.[pup] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Floricik, noi am avut roseola infantum, a fost asa: a facut febra mare 3 zile, 39-40 , nu a mancat nimic altceva in zilele alea decat lapte (LM si LP) , dupa 3 zile a facut niste bubite, de fapt nu prea aratau ca bubite, era mai mult ca o eczema, erau unite parca bubitele alea, nu o mancau, i-au aparut intai pe gat, apoi pe piept si pe spate, pe membre nu a avut deloc, pe fata doar cateva care abia se vedeau...i-au trecut in 3 zile la fel ca si la voi, doctorita a zis ca are rosu in gat si mi-a prescris antibiotice, sincer, i-am dat vreo 2-3 doze si m-am oprit, cand am vazut ca nu e rosu in gat mi-a fost ciuda ca i-am dat la copil antibiotic degeaba noi nu am avut mucisori, si din cate stiu eu febra nu ar trebui sa tina mai mult de 3 zile [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=122641"]discutii despre roseola[/url] sanatate multa [flo]
[*]Anca, mamica fericita de [copil] [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"] Sabina Ioana [/url] (03 nov 2009)[*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricik si la noi idem. 3 zile febra maricica, apoi juma de zi toata pielea patata, asa cum zici, niste pete neiesite in relief, mai mai mai mici, care au disparut in max 1 zi. Se prea poate sa fi avut si rosu in gat, dar cine stie, ca eu la doctor nu m-am dus, am vb cu el doar la telefon. Mi-a zis sa astept cele 3 zile si vedem dupa aia. Nu stiu ce e in mintea doctorilor astora, la orice rosu in gat, fuga cu antibiotic [V]. Azi mai are febra? sau doar petele de pe corp? Si sirop de tuse de ce? Tusea? Ca poate totusi nu e roseola... Sau cine stie... Zi mai multe. Hai curaj ca trece [pup] Uite ce s-ar potrivi la voi: Semne si simptome Perioada de incubatie (timpul scurs de la infectare pana la aparitia simptomelor) este in general de 10 zile, cu limite intre 5-15 zile. In perioada prodromala (de inceput a bolii) principala simptomalogie este determinata de febra inalta, cu durata de 3-4 zile, care cedeaza brusc, alteori inregistreaza o scadere graduala in 24-36 ore. Un procent mic de copii devin iritabili, anorexici. Foarte rar pot prezenta dureri abdominale, greata, varsaturi, diaree. Initial apar elemente maculare (modificari de culoare) de dimensiuni mici (3-5 mm), de culoare roz pal cu dispozitie frecvent la nivelul gatului, fetei, extremitatilor proximale. De obicei elementele sunt neconfluente (nu se unesc), dispar la palpare, sunt nepruriginoase (nu produc mancarimi), nu dezvolta vezicule (basicute pline cu lichid), pustule (vezicule pline de puroi) sau descuamatie (cojire). Foarte rar pot aparea elemente purpurice (eruptii rosiatice) in perioada febrila preeruptiva. EDIT nu stiu daca tu ai citit [url="http://attachmentparenting.ro/cms/front_content.php?idcat=19&idart=81"]asta[/url] despre febra [;)] ps - diareea poate fi si de la antitermice, daca i-ai dat multe siropuri, ca alea-s pline de zahar si alte chestii.
Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancutza asa a iesit freza dupa ce a taiat nanuta motul...eu doar am mai indreptat bretonul. Multumim de comentarii Cat despre mancat stiuca nu moare de foame dar nici sa o stiu nemancata nu ma simt bine... iar ultima oara dupa 3 zile cu lipsa depofta de mancare au aparut aftele...si nu mai vreau sa mai trecem prin astfel de perioade...nu doresc la nimeni... Daca va place cum aratam... un [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=9"]vot (st.jpg)[/url] va rugam...[pup] Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...