Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 98


Recommended Posts

Buna seara!

 

Andre, sa traiasca buni![flo] Te asteptam cu cat mai multe cra-cra-uri si sa ne mai povestesti de voi.[pup]

 

Lumi, [pup][grup] greu trebuie sa va mai fie fara daddy, dar cu o asa printesa langa tine, nu esti singura. Felicitari ptr cra-cra-uri.[pk]

 

Monis, ce poveste emotionanta[q]

Cand aflu cam ce program avem in tara, dau de veste [flo]

 

Ralu, bafta maine la munca si tin pumnii ca Mateiutul sa se comporte bine fara mami.

 

LauraG, bine ai revenit! Ce mare a crescut Nicholas.[olala]

 

Diana, spor la invatat si multa bafta![flo]

 

Multa sanatate fulgusorilor bolnaviori [pup] Si David este mucios, temperatura 38,2 si marait (cred ca il supara vreo maselua)

 

Pupici si noapte buna, cu cat mai putine treziri!

 


Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s] La multi ani Licurici![s]

 

La multi ani Ramona![s]

 

La multi ani Biara ![s]

 

La multi ani Buni de Chiara![s]

 

Ralu- bafta la munca! [flo]

 

Floricik - diareea poate fi de la antibiotic, cel mai bine mergi din nou la medic sa vada petele.

 

Lumi [pup][flo]

 

 

 

Michelle id="red"> cu Mateo 18.11.2009id="green"> si MARIO 15.05.2007 id="blue">

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci de (re)primire! [pup] Sunt extenuata, asa ca n-o sa pot sa scriu mare lucru. Aveam de gand sa raspund fiecareia, dar scriu un pic din ce-mi amintesc. Suntem singurei de 11 zile pt ca Daddy e in delegatie si e cam greut. Se intoarce marti, asa ca mai avem un pic de asteptat.

 

Lylyana, probabil ca pare mai 'baietos si mai matur' din cauza frezei [:D] Ca tot [bibe]le lui mami e [olala].

 

Laura, la multi ani si sarcina usoara si sanatoasa! [pup]

 

Ramona, la multi ani si tot ce iti doresti! [pup]

 

Smaranditza, sarcina usoara si sanatoasa! [pup]

 

Andreea, la multi ani mamei tale si multi pupici!

 

Alexa, ma bucur sa vad ca tu si puiuta ta cea mica sunteti bine si va dragaliti toata ziua [olala]

 

Multumim de complimente! [pup] Eu inca nu am reusit sa ma uit la poze, dar o voi face. Mi-e dor de fulgusori si nu i-am mai vazut de mult. Dar dupa cum spuneam, nu prea apuc... Casa e vraiste, abia apuc sa-mi fac cate un dus rapid... Iar in casa fac, dar se face la loc imediat. Bucataria cel putin e asa greu de intretinut. Lui Bobo ii place sa arunce cu tot ce are pe tavita pe jos [:I] jucarii, mancare. Nu arunca tot, papa bine, dar il apuca si aruncatul... [bang] Macar am bucatarie mare, ca daca mai era si mica nu stiu cum ma descurcam in ea. Hai ca m-am si plans un picut. Ma duc un pic la tv sa ma relaxez si dup-aia in pat langa puiutul meu. Va pup! It's good to be back! [pup][flo]

Laura [mamica] de [copil] Nicholas

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si poftiti la [cafea][cafea][cafea] calda,aromata

 

Sanatate puiutilor bolnaviori,la noi aseara Dragos aveala culcare 38.1 si de ieri a inceput iar cu balutele...vine inca un dinte.Se aud si niste mucisori,asta de cateva zile la amandoi,singurul lucru pe care ma lasa sa-l fac este sa le trag niste pufuri in nas cu apa de mare

 

se aude unul vorbind

 

 

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit... cu dragos pe genunchi[:D].La el e clar,la ora 8 canta cocosul...azi s-a cam dereglat,a cantat mai devreme un pic.

 

Cu mancatul...numai e circoteca 100%,le dau decalate cam mult(cred eu) mesele,(6-bibe; 10.30 micdejun;15-16 pranz,19-cina,21.30 lapte) mai comenteaza, dau din cap,nu au mai urlat...poate am fost si o bucatareasa mai buna. E greu la Eva pana ia prima lingura,ca daca ii place,nu-i problema,in general...numai sa nu faca Dragos circ ca atunci simte nevoia sa se alature

 

il aud cam mucos pe dragos in brate...sper ca nu au racit zilele astea la plimbari...ii place f mult sa mearga,abia ne tinem de el,eu cu eva de manuta,motiv pt care ieri l-am pus si in ham,mai mult pt mine sa il pot totusi controla

 

de 2 nopti nu se mai trezeste pt mancare,papa biberonul dimineata in intervalul 5-6,poate renunta la masa de noapte si nu eo intamplare

 

se dau lupte pt tastatura,va las,o zi buna

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai vreau sa zic ca nici ai mei nu sunt vorbareti-in afara de bebeluseasca si de cateva cuvinte pe care le zic cred de 2 luni (acum zic clar apa cand vor).

Many, nu-i bai ca Vladut ziceca face catelul "miau"... ai mei nici nu vor macar sa imite ce zi ceu,cel putin Dragos,imi baga toata ziua cartea sub nas si rade de mine cand ma maimutaresc,dar sa zica si el ceva...no way,decat pune degetul pe poze.

Am observat ca inteleg in mare parte ce le spun/ cer... isi dau ei drumul la vorbit pana la urma

 

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niatza![:D]

Nu am mai intrat aseara sa relatez de la locul faptei din motive de oboseala si greata crunta. Si acum stau cu greata in gat, mai rau e ca nu pot voma, si deci am starea asta permanenta. E parca as avea un pumn bagat in gat si in stomac.

Ziua mea a fost agitata rau ieri, pana pe la pranz am alergat prin casa sa strang cat de cat din dezastru ca au venit rudele sotzului pe la noi ieri. Gatit, curat, ingrijit cupil, spalat pe cap in fuga calului si uscat printre urletele Amaliei care nici acu nu suporta zgomotul de la feon.

De rest am fost super mega obosita, abia am avut chef sa deschid gura, sa intretin neamurile, pe la 6-7 seara imi venea sa ma duc sa ma inchid in dormitor si sa dorm, nu sa stau cu lumea la taclale. Am primit cadouri banuti[pk] deci azi e zi de shopping. Asta e singuru lucru care ma tine inca in picioare, ca in rest imi vine sa ma intind pe jos de rau ce imi e si de oboseala. Am uitat cum e sa fii gravi, iar am starea aia de mutant genetic.[alcool]

Programare la gineco am abia miercurea viitoare, sa va zic ca in oraselu asta mic unde sunt doar 3-4 medici ginecologi sunt niste scoruri de imi vine sa ma duc la Constanta la un medic super bun pe aceeasi bani? Un consult prapadit si un eco la un ecograf antic costa 100+130ron[bang](anul trecut costa 70+70, acu cica ..e criza)Astea in conditiile in care medicul la caare ma duc e ...pe o scara de la 1 la 10 pt profesionalism ..undeva la 5-6.[:-@] id="size1">In fine ma duc sa vad punctuletul, sa aud inimioara si sa fiu sigura ca s-a prins bine si nu sunt probleme.

Abia la 12 sapt intentionez sa bag un dublu test pe la constanta.

Astea despre mine.

Despre Amalia, cum am mai zis si ieri, nu spune decat 4-5 cuvintele, alea usual:mama ,tati, tata, pa, gata, nani, si mai rar uiti-ti. In rest o plictisesc daca ii arat prin carti animale si ii arat si cum fac, nici nu ma baga in seama..Asa singura rasfoieste cartile des, dar degeaba vin eu sa ma bag in seama sa ii explic ca e catelu si face ham si altele asemenea..[:-@]De alergat pe canapea si cazut e campioana, incearca sa se urce singurica dar e prea inalta, deci trebuie impins curutu de la spate. Nu prea am cra-cra-uri. Acu maraie si faca ih ih ih ih pe langa mine sa o iau in brate..

 

Revin cand ma lasa..dupa portia de fructe.

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata[flo]

 

Va salut de la munci[alcool]

 

Am citit acum ,la cafea, povestea de pe blogul pus de Monis[pup]...nu am cuvinte...SUPERBA si emotionanta poveste. Si eu as fi in stare de asa ceva pt puiul meu, as face orice sacrificiu pt el [olala] Acum il alaptez dimi si dupa amiaza cand ajung acasa...iar noaptea..fara numar[:D]

Si tot lui Monis vroiam sa-i spun ca o inteleg cu reticenta fata de intoarcerea la job din cauza colegelor[:D] insa...ma bucur ca aici,deocamdata, e un colectiv tanar si ff ok. Sunt fete de treaba, saritoare si sper asa sa ramana [:D]

 

Despre meniuri..are cam 4-5 alimente preferate si le tot rotim..zilnic...Ieri a papat la pranz ciorbita de legume cu cous cous...a fost mega incantat,a papat multicel.. Asa ma bucur ca nu mai are la pranz tzitzi la abur [:-)))] Azi are peste la cuptor cu legume.

 

Lumi - big hug for u, mami[pup] Bucura-te de pisicoasa dulce...ridica moralul de la nivelul solului [:)]

 

Dana - super nice ca vii in Ro. Poate reusesc sa vin si eu la intalneala(cand se va stabili ceva)[pup]

 

Raluci - am vz poze cu Renus, e asa scump si grasunel Baiat mare are mama[pup]

 

Astept si eu impresii de la Ralu...cum a fost prima zi la job?[pup]

 

acum back to work [pk]

o zi frumoasa tuturor[pup]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...