Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 98


Recommended Posts

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ma uit pe geam cum au iesit toti copiii din cartier la plimbare...daca e soare...eu ma intretin cu Eva de la 1.15 ca Dragos inca mai doarme(pe la 11.30 au adormit amandoi);pana se scoala, apoi papam...sper sa mai prindem si noi o raza de soare astazi

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang] idem si la fel, gabitza!

IN zilele cu ceatza densa de abia respirai, Timi imi dormea maxim o ora la amiaza. Azi, cand e soare si fain afara, doarme de la 11.45 si inca nu s-a trezit. [alcool]

Si eu mai sper sa prindem macar o raza de soareeeee [:-@]

 


Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si [gravi] 11+ cu Fantomas

id="Verdana"> [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetelor,va multumesc pt vorbele frumoase,intotdeauna ati fost alaturi de noi cand am ramas fara daddy[pup][pup][pup]

Voi reveni mai tarziu cu o placintica,acum stau de vorba cu Richard[:I]....

 

Suntem foarte emotionati,astazi a fost lansat noul site al lui Richard(noua lui afacere)[olala] cine vrea sa arunce un ochi[olala]

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu asa pe fuga, pana sta Andrei la o tzitzi. Abia acum adoarme pentru prima data azi. Treaz de la 9.30.

 

Monis, m-a impresionat foarte tare povestea de pe blogul postat de tine.

 

Stiu si eu ce am tras proape doua luni. Astfel de intamplari ar trebui spuse fetelor de la Odisee. Eu abia dupa ce am facut mastita am aflat de la dr ca am sfarcuri ombilicate (adica n-am), desi am fost lunar la gine si dr de fam... M-am gandit si eu de mai multe ori sa scriu ce mi s-a intamplat, sa le spun asta viitoarelor mamici. Dupa cum am mai spus, eu de aici am aflat despre realaptare, si uite asa la un an si o luna Andrei papa inca tzitzi.

 

M-am intins iar la povesti, dar pentru mine este o amintire destul de dureroasa, si o spun viitoarelor mamici de cate ori am ocazia.

 

[pup] pentru Ema, sa se faca bine.

Ancutza, frumos dialog. La noi, cand intru pe usa si zic: cine a venit? el zice tata[q].

 

Va urez un weekend placut. Noi plecam la tara.

Nu mai pot scrie ca il deranjeaza pe print tastele, asa ca ma bag la poze.

As vrea sa vad si ceva poze cu Licu [gravi].

 

 

Participam la concurs: cri.jpg

 

CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Tina,ma simteam tare singura,nu puteam sa dorm,eram si foarte ingrijorata cum sunt intotdeauna cand calatoreste....acum e mai bine....multumesc de gandurile si vorbele frumoase[pup]

 

Lidia,esti o dulce[pup]

 

Ionela,imi pare tare rau de cat trebuie sa suferiti[pup]....si ma gandesc mult si la mama ta,ma bucur ca va are pe voi alaturi.

E super cum il inveti aplicand si practica,e cu siguranta cea mai buna metoda.La noi merge cu nu e voie,e periculos-deocamdata asculta.

Cu tati cum mai e? Va pup,Mihnea e un ochios dulce!

 

Ancutzica[pup]

Stiu ca vor trece aceste perioade,dar sufar de fiecare data cand pleaca....ma gandesc ca e mai bine decat daca ar fi fost marinar sau soldat[:D]

 

E tare Sabinuta cu urcatul ei pe pat[olala].Voi cand mai veniti la Iasi? Mi-e dor de voi[pup]. Si pisicioasa zice mai mieros mama,si mai scurt si raspicat dada,parca porunceste[:D]

 

Angi,va doresc sa se calmeze dintisorii...vad ca si a mea a inceput sa baleasca si sa rontaie tot ce prinde,dar asta e tot.

Am tras un ochi la pozici astazi,Ana Maria e o adevarata frumusete cu ochisorii ei albastri si carliontii blonduti[olala]

 

Monica ,trebuie sa o punem de o intalneala!!!

Restul fetelor,ce ziceti,va prindeti?

 

Laura Andreea,ma bucur ca ati scapat de febra si de antibiotic[pk]

 

Dana ,multumesc de vorbele frumoase[pup]. Acum merge si pisicioasa vorbind la telefon,dar faza aia imi aminteste de David,ca doar el a fost primul!

Sper sa treaca repede mucisorii....cum mai papa? Cu dormitul aveti vreo imbunatatire?

 

Mihamora,vazut pozicile pe fb, Sunt atat de frumosi flacaii tai!!! Si ce clar se vede care cu cine seamana[:D]

Voi in tara cand mai veniti?

 

BoboMom,ma bucur ca ai revenit! Nicholas e superb,si e atat de evidenta fericirea din pozele voastre!!!!

Sper sa ti se indeplineasca visul de a-i face surpriza lui daddy cu Bobo mergaret,dar daca nu se va intampla,stai linistita,ca tot o bucurie imensa va fi cand o va face!

 

Gabitza,sper sa apara dintisorul fara prea multe probleme...Si la noi e munca mare pana ia prima lingurita,apoi...trebuie sa aiba ocupatie,si deschide cate putin gurita...

Mi se pare ca e cam mult timp intre mic dejun si pranz...le dai si gustari?

 

Licu-burticu,ce mai suferi tu acolo[pup][pup][pup]

Sper sa treaca mai repede greturile si starile astea,ca tare greu trebuie sa-ti mai fie,mai ales ca trebuie sa ai grija si de Rechi....

Abia astept vesti de la eco,si sper sa fie totul bine[pup]

Rechi e superba cum este si sunt sigura ca ar fi multe cra-cra-uri!

 

Lylyana,am luat cafeaua si am fugit la baie,sa bag o tigarusa[:D]

Voi ce mai faceti? Cum mai papa Alex?

 

Cory,ma bucur ca ai norocul sa lucrezi printre colegi de treaba....ti-e destul de greu ca stai fara Andrei,sa mai ai si niste codoase pe cap acolo.....[alcool]

Baietel destept,papa bine,bravo!

 

Dozz,ma bucur tare mult sa te citesc[pup]

Ce mai faceti?

 

Alexa,e o frumusete bebelusa ta....uitandu-ma la ea mi s-a facut dor sa tin unul mic in brate!!

Ma bucur ca sunteti bine si sunteti atat de indragostite una de cealalta!

 

Floricik,ce rau imi pare ca nu sunteti bine[pup] Va doresc tot binele din lume...sper sa ii treaca cat mai repede. Capul sus,mami,va trece,chiar daca acum e greu[pup]

 

Crissa,hai la Iasi!!![pup]

 

Lumi_C,ma bucur ca nu s-a suparat la tuns,e baiat mare!

 

Monis,imi plac si mie camasile alea. Mi-am luat ceva asemanator din Iasi,dar materialul lasa de dorit...

Imi pare rau ca merge atat de greu cu somnul,cred ca trebuie sa fie foarte stresant[pup]. Daca tati are mai mult succes la adormit,lasa-i lui placerea asta!

 

Smara,cum e burtica?

Mda,cu iesitul afara,sunt si eu tot acolo....nu a adormit imediat dupa masa de fructe,s-a cacacit,s-a jucat,a adormit,s-a trezit dupa 20 min,acum doarme dusa....o scot pe intuneric si gata!

Cum mai e Timi,papa bine?

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui angi_san

Floricik, sper sa mai fi trecut febra. Pana la urma i-ai dat ospamox? Ca daca i-ai dat si fata are inca febra inseamna ca a fost un virus urat si ca pana nu-si face de cap nu prea ai ce sa-i faci. [pup] micuta bolnavioara. Daca crezi ca ajuta, poti folosi ca varianta (dar in situatii extreme, peste 39 febra, 1ml algocalmin fiola-recomandare pediatra noastra).

align="right" id="quote2">

Multam de sfat.[pup] Am oprit ospamoxul in momentul in care am vazut petele de pe corpul ei. Si eu ma miram de ce nu scade deloc febra ...mama ei de rubeola[bang]

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...