Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (626)


Recommended Posts

Eu de la 8 fara 10 aici sunt,atunci pleaca sotiorul la serviciu[:D]

[pup][pup][pup]

 

[olala]In fiecare zii tot mai aproape de minunea [copil] noastraid="blue">[olala]id="Stencil">

"A person is a person, no matter how small. "

Dr.Seuss

id="right">id="Comic Sans MS">

Marriage Tickerid="Book Antiqua">id="red">

Trying To Conceiveid="pink">

TTC blinkieid="purple">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Buna seara girls !bccami, ca sa ajungi la Panait Sarbu de la universitate/unirii, poti lua metroul pana la Crangasi si de acolo iei autobuzul 178, te lasa exact langa maternitate :)
Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983
fetelor eu zic ca e bine sa va faceti toate analizele daca puteti.in special hsg mi-a zis de la laborator sa nu imi para rau ca la-m facut pt ca luna urmatoare ai sanse cu 30-40 la suta mai mari sa ramai gravi[:-@];nu stiu daca e adevarat sau a incercat ala sa ma consoleze imi zicea ca chiar daca nu ai nimic le ajuta sa se deschida mai bine...[alcool] om vedea....http://lt1m.lilypie.com/Jvzup1.png
align="right" id="quote2">Din proprie experienta, pot spune ca HSG e responsabila pentru sarcina mea. Am facut-o in ziua 10 si in ziua 17 mi-a zis doctorul ca am ramas gravi. Imi mai dau maxim 2 luni de incercari, daca nu reusim sa avem bebe, cred ca mai fac o HSG, am inteles ca trompele se pot infunda din nou (eu am avut trompa dreapta putin infundata si pe dreapta am ramas atunci).P.S. de sangerat, am sangerat vreo 3 zile dupa interventie si atat. Nu a mai urmat vreo sangerare, deci nu stiu ce sa-ti spun legat de ce ti se intampla.
align="right" id="quote2">merci de raspuns ;asa de repede ti-a confirmat sarcina waw;Doamne ajuta sa ramai inainte ca nu e tare placuta procedura macar tu sti ce te asteapta ,imi pare rau ca nu am citit un pic pe forum inainte de a o face dar bine ca a trecut;Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman
Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Miruna intrebarea mea era alta. Nu ti-a facut inatai analize sa vada daca ai vreo infectie, ceva de genul si apoi sa-ti fi facut HSG, ca asta e procedura.http://lt1m.lilypie.com/ZZMDp2.png[ruga] ca in 2011 sa devin [mamica]!
align="right" id="quote2">asta este procedura si asa trebuie sa faceti toate nu cum mi-a facut mie Nea Niculescu la Giulesti[bang][bang]anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaAM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!an-Domnisoara chic!!!
align="right" id="quote2">Eu sincer fetelor habar nu am de ce nu mi-a dat sa fac analize pt infectie;probabil astia le dau pe cele mai importante oricum ei nu fac multe analize numai in caz ca ai ceva simtome;in orice caz aici pe tot timpul sarcini faci 3 eco ;banuiesc ca daca ai infectie se manifesta cumva:febra ,ceva scurgere ;o sa ii pun intrebarea marti cind ma duc sa vedem;oricum la hsg te pune pe antibiotic 5 zileDoamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor [pup][pup][pup][pup][pup] de molipseala

 

mirunita, eu am avut infectie cu Chlamidia(de fapt si eu si sotul bineinteles) si nu s-a manifestat in niciun fel.Nu am avut scurgeri, dureri, mancarimi sau mai stiu eu ce, dar, citind despre ea am vazut ca da anexite si chiar infunda trompele.Am scapat de ea in 3 luni cu antibiotice si eu si sotul.Apoi am repetat-o si am facut si HSG.

 

Inainte de HSG se fac analize ale secretiei pentru ca daca tu esti infectata cu ceva, prin substanta de contrast care trece in trompe trec si aceste infectii care mai tarziu iti dauneaza.

 

Poate nu ai nicio infectie si atunci este bine.[pup][pup][pup]

 

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] 6+.

[ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!id="navy">

id="navy">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983
Anca da in tara cu ce se incepe ca si analize ;daca ai timp sa imi rarpunzi ca sa stiu de ce sa il intreb si eventual sa ii cer trimitere la laborator ca fara nu iti face nici intru-n caz;ce bine cu forumul mai aflu si eu cite ceva ;[flo]Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
align="right" id="quote2">mirunita, pe prima pagina, ai lista de analize pentru preconceptie.Cu aceste analize se incepe.[pup][pup][pup]Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] 6+.[ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!id="navy"> id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...