Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (626)


Recommended Posts

LA MULTII ANI FETELOR SI TOT CE VA DORITII SA SE IMPLINEASCA ANUL ACESTA id="red">

Felicitari BEBELU pt frumoasa Natalia,sa creasca mare sa fie sanatoasa sa aibe tot ce doreste in viata.

Am citit cu lacrimi in ochii capitolul in care sa anuntat 4 proaspete gravidute.

FELICITARII RACHEEL,ANDRA,DANANAGI,CAMADY id="red">sa aveti parte de sarcini super usoare.

In alta ordine de idei noi ne-am intors de la munte duminica noaptea,iar in timpul liber ,de luni pina azi,am citot tot ce ati scris de la sarbatoare incoace.Azi am ajuns su eu in rind cu lumea si am avut timp si sa scriu[:D]

Pe 25 dec.am avut prima zi a cm,asa ca de azi intro saptamina sper sa nu vad rosu ,

Sunt cu o multime de emotii,am prins ,cred,toata perioada fertila si sper ca aerul de munte ,iubire multa si buna dispozitie sa fi contribuit la o reusita pe care o asteptam exact de un an.In urma cu un an am decis ca e vremea ca in familia noastra sa mai apara inca un [bebic].

 

Mamica lui George spera ca anul 2011 o sa-i aduca inca un baiatel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui felicityhope
buna dimineata,dau [alcool] si tiramisu- am ajuns ce nu mi-am imaginat:37 de ani.Am o dorinta mare :Doamne,fa sa fie si la mine [bibe],chiar daca nu am considerat sa am copii pina la o virsta atit de "inaintata", asta nu inseamna ca mi-l doresc mai putin decit doamnele de aici.Cel mult inseamna ca am avut si altele de rezolvat in viata asta!Da doamne si la mine si la cele ce, alaturi de mine, se roaga pt asta!Dorinta aII-a: da doamne sanatate pt toti oamenii de pe planeta asta, sa nu mai fie boli si necazuri si spitalele sa se numeasca centre de cercetare si combatere,nu centre de vindecare!Dorinta a III-a:vreau in Florida in Aprilie,marire de salar in Martie,sa fie bine la evaluarea din Februar,si sa petrecem bine si frumos( eu si ursu' meu) week-endul viitor (noi sarbatorim zilele de nastere impreuna).Nu am avut timp sa citesc in urma.S-a mai anuntat cineva cu IIid="red">? Felicitari daca da,bafta mare la testari daca nu,spor la munci pt cine e in perioada de productie maxima.Va pup,o zi buna si nu uitati sa zimbitit si la cel/cea ce va calca pe nervi.[pup]
align="right" id="quote2">La multii ani si tot ce doresti sa ti se implineasca anul acesta.[flo][flo][flo]Mamica lui George spera ca anul 2011 o sa-i aduca inca un baiatel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti fetelor de sunteti asa cuminti? Eu sunt la birou, am o scuza. Am fost azi la prima monitorizare, a fost totul ok, sunt ffffff optimista, dr imi da intotdeauna o stare asa, ca totul va fi bine. M-am intalnit si cu fetele de la pagina de FIV, am fost ditai gasca acolo, tare mult m-am bucurat ca le-am cunoscut si live.

La multi ani Felicity, sa dea D-zeu sa ti se indeplineasca visul cat mai repede! Restul vine de la sine...[flo]

Lary, cred ca esti urmatoarea pt care scoatem motatele, n-am vazut sa se mai anunte cineva, asa ca tinem pumnii stransi tare!

[pup][pup][pup]ici multi tuturor si spor la liniute!

 

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui didi32
Ce faceti fetelor de sunteti asa cuminti? Eu sunt la birou, am o scuza. Am fost azi la prima monitorizare, a fost totul ok, sunt ffffff optimista, dr imi da intotdeauna o stare asa, ca totul va fi bine. M-am intalnit si cu fetele de la pagina de FIV, am fost ditai gasca acolo, tare mult m-am bucurat ca le-am cunoscut si live.La multi ani Felicity, sa dea D-zeu sa ti se indeplineasca visul cat mai repede! Restul vine de la sine...[flo]Lary, cred ca esti urmatoarea pt care scoatem motatele, n-am vazut sa se mai anunte cineva, asa ca tinem pumnii stransi tare![pup][pup][pup]ici multi tuturor si spor la liniute!Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!
align="right" id="quote2">Multumesc[pup][pup][ruga]sa fie bine pt toate aspirantele[flo][flo][flo]Mamica lui George spera ca anul 2011 o sa-i aduca inca un baiatel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, acum m-am intors si eu, ca de dimineata is plecata prin magazine[:D]

Am o durere de ovare, ca parca as fi la ovulatie sau ca ininte de CM, nu stiu sa zic... problema e ca eu sunt abia CD5[:-@] oare ce o fi ?

Mirunita, aici nu se fac numai 3 eco pe timpul sarcinii, alea 3 sunt oblgatorii si rambursate integral de Secu. Tu iti faci in fiecare luna si esti rambursata ca o eco normala de Secu, restul mutuala. Asta pana la 6 luni, cand apoi preia tot Secu.

 

[pup][flo]

 

TTC

On voudrait bien un mini nous...

Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,fetele.nam mai intrat pe la voi.din cind in cind va mai citesc si mai astept,poate,poate apareti pe la odisee.eu de cind sint in tara nu mai am timp de nimic.azi am fost la primul eco[olala].bebe e bine,palpeaza inimioara,are sase sapt si 80 mm.sint in al noualea cer.dar mia dat de facut o analiza care nu stiu cu ce se maninca.analiza se numeste TORCH.va rog,daca ati facut vreuna analiza asta,poate ma lamuriti si pe mine.sper din suflet sa fiti toate bine si curind sa aveti doua liniute.[pup][pup]

 

[gravired]5+

mami de roby(1993)si radu(2002)

mami de ingers 2009(9 sapt) si 2010(12 sapt)

cu ajutorul lui d-zeu pt a treia oara mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
buna seara fetelevreau sa intreb si eu cevacand e momentul potrivit pentru HSG? adica, imediat dupa ciclu si pana in ovulatie?va pup sa aveti o seara frumoasa[pup][pup][pup]
align="right" id="quote2">hsg-ul se face inntre zilele 9 si 11 ale ciclului menstrual[pup]id="red">Cu ajutorul lui Dumnezeu in 2011 o sa fiu [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana ma bucur ca bebe e bine

cum a fost cu avionul

 

TORCH este un colplex de 8 analize foarte impostante.....sunt analize pt depistarea unor paraziti care daca ii ai fac rau la bebe

este compus din:

toxoplasma gondi

citomegalovirus

rubella

herpes

analizele astea 4 sunt cate doua.......adica anticorpi cu memorie si cei prezenti....cu alte cuvinte iti atara daca ai avut in trecut si te-ai vindecat si daca ai in prezent

 

tin pumnii sa iasa bine

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...