Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (55)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui petrean
Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Fetele cu gemenii mai mari ca ai mei,care ati renuntat la patuturi si i-ati trecut la pat normal, ati facut mobila pe comanda,aveti supraetajate? Idei,linkuri,poze?multu[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 mucosii poze
align="right" id="quote2">eu am 3 baieti..si am gasit o super castana...un pat supraetajat..sus simplu, jos dublu(jos se strange. e super..e un pat facut la comanda din nekerman..si am dat 250 ron pe el cu tot cu saltele. o sa pun poze dc te intereseaza:)Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!Comorile noastre
align="right" id="quote2">Si pe mine ma intereseaz!!! - poate schimbam modelul ...Si de unde ai luat saltele asa ieftine ma intereseaza [:)]
Am marfa la bazar umanitar DC id="red">Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

laura..tocmai..cu tot cu saltele mi l-a dat asa ieftin. Ei au avut tot 3 copii...si au vrut sa ia doar ceva pe el, sa nu-l dea gratuit. DE aia spuneam..ca am prins super oferta. Si eu am vrut modelul ales de tine..pana sa aflam de paturile astea..insa ne costa numai facutul 30 mil:((

o sa pun acum poze in picasa si va dau linkul

http://picasaweb.google.com/catalincodrina/Pat#

 

 

Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!

Comorile noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, le-ati luat de la cineva, nu le-ati facut voi. Am gasit firma care face modelul pus de mine, la Bacau, cu 20 mil fara saltele+ vreo 200 lei transportul pana la Piatra. Dar avem niste cunostinte care au o fabricutza de mobila si negociem cu ei sa vedem la ce pret ni-l pot scoate. Nu exista riscul sa cada cel care sta sus, daca se trezeste noaptea si o ia mai in fuga in jos? Asta e stresul lui tati, ca o sa-i cada odorul de sus. [alcool]

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu..nicidecum..e roata tot gratii..dupa cums e vede si in poza..e loc de "cazut"doar la scara..pe unde nici sa vrea nu are cum..numai dc pica in picioare din pat:)))

 

da, asta spuneam, le-am luat de la cineva. 20 mil pt alea e un pret foarte bun.

 

 

Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!

Comorile noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Ti-am admirat blonzii, ce-au mai crescut!! [olala] Sunt superbi toti 3[:)] Am marfa la bazar umanitar DC id="red">Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">
align="right" id="quote2">mersi mult Laura, mai multe poze recente cu ei am pe contul meu de facebook. ps. si eu i-am admirat recent pe ai tai in linkul lasat de tine..sunt 2 frumosi..si ce-au mai crescut..[pup]Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!Comorile noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pun eu poze cu modele de paturi adunate in timp cand cautam sa facem pt noi:

 

http://s562.photobucket.com/albums/ss67/luludanilulu/#!cpZZ1QQtppZZ20

 

Noi pana la urma ne-am hotarat la 2 paturi normale ca si marime, facute la comanda cu aparatori ca sa nu cada copiii jos.

Ne-am gandit la faptul ca sunt baiat si fata si la un moment dat or sa aiba fiecare camera lui, si vom putea transporta unul din paturi in celalata camera.

Cu supraetajatele am cochetat si noi insa dat fiind faptul ca i-am mutat pe paturi mari pe la 2 anisori ne-a fost frica.

Am pus o poza la sfarsit si cu paturile noastre, nu sunt deosebite insa copiii le iubesc si se simt bine in ele.

Aaa si la modelul cum le-am facut noi, cu loc numai de coborat, au cazut jos destul amandoi in primele luni, cand erau invatati cu tarcurile si erau foarte agitati in somn.

Deci atentie si la momentul ales pentru mutatul copiilor in paturi supraetajate!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult ptr. sfaturi, fetelor! Am uitat sa mentionez ca odata cu caruciorul, am comandat si pompa electrica, sterilizatorul si recipientele de stocat laptele (au fost toate in pachet,la oferta). Deci la avem teoretic pe astea si mobila.

Doream sa va mai intreb de cate biberoane ati avut nevoie la inceput, k eu nu am nici cea mai vaga idee cate sa cumpar (ma gandeam la 3 ptr. fiecare, dar nu e prea putin?) Ca doar nu stii de pe acum cat lapte o sa ai dupa ce nasti,nu?...[alap]

 

Azi am fost la dr., piticii sunt ok, se dezvolta, doar ca pe mine ma cam doare stomacul de 2 zile...

 

[gravi]23+ cu [baietel][fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu mai rezist!!!!!![bang][bang][bang]

Am o durere de stomac, sa mor nu alta [q]...In orice pozitie stau, ma doare rau. Am luat no-spa, dar fara efect...

Dr. mi-a spus azi k exista compresie de la uter pe stomac... Voi ati avut asemenea probleme?

Ma intreb daca acum e cum e, cum va fi cand uterul isi va mari volumul? [q]

 

[gravi]23+ cu [baietel][fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mmammarutza: ce fel de dureri de stomac ai? te referi la arsuri? eu am din astea si pe moment le calmez cu Rennie (un fel de dicarbocalm) si in rest maninc putin si numai ceea ce nu-mi provoaca arsuri si rau. Cateodata mai dau gres si maninc ...si apoi platesc amarnic. Imi ia vreo doua zile sa-mi revin cat de cat.

Despre biberoane, si eu astept sa vad ce ne spun fetele , cate sa luam.

 

28+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...