Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22


Ayla21

Recommended Posts

Off, imi pare rau ca aveti probleme cu bebelusii.

Histamina daca totul e in regula si nu are decat febra e posibil sa fi prins vreo viroza.Cand am mai avut probleme de genul asta eu am incercat sa-i tin febra sub control cu nurofen si paracetamol( SUPOZITOARE).Si totul dat la 4 h.I dai nurofen dupa 4 h ii dai paracetamol.Nu mai lasi sa-i creasca febra si continui asa vreo 2 zile.Daca e doar o viroza o sa treaca asa.Si mai sunt picaturi de vit C care iarasi e f buna.

Loys nu stiu ce sa-ti zic, daca vezi ca nu e in regula mai bine mergi la dr.De obicei copiii fac febra cand fac rosu in gat.

Nu ati luat cumva un vaccin?Noi cand am facut vaccinul de 4 luni am avut probleme cu mancatul.I s-au injumatatit cantitatile de lapte.

 

Multa sanatate.

 

ali

Mama fericita de Andrei (20.06.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Offfffffffffffff.nu stiu ce sai pun in lapte ,iam dat cereale fara gluten dar are putin lapte si nu ii prieste...aici nu sunt cereale pentru bebelusi de 4 luni fara gluten si cu intolerantza la lactoza.....nu stiu ce sai pun.....ii dau putina supica dar si pe aia o scupa[q],bine ca e normal ca nu ii dau debia de 2 zile si e normal......am cumparat diferite cuti de cereale dar nici una nu e buna ca nu am facut atentie cand le am cumparat......si nu pot sa ile dau......Acum pun putin gris ,stiu ca si asta are gluten dar...nu gasesc nimik aici..pana si la farmacie am sunat si am intrebat ,astept raspus de ceva timp....[q][q][q]Cine are bebelusul cu intolerantza la lapte?si ce iati dat sa pape.....?[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loys cauta.Imposibil sa nu fie cereale fara gluten.Iar pt 4 luni sunt 2 tiputi de cereale :care au lapte praf inclus sau care sa fac cu laptele care-l primeste de obicei copilasul.

Off ce greu trebuie sa-ti fie.

 

ali

Mama fericita de Andrei (20.06.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astia nu au nimik aici[:(!][:(!][:(!],parca nu au copii,si mai ales ca al meu nu suporta nici laptele de vaca,[q][q][q].Iam dat cereale fara gluten dar cu lapte si vai de mine................soi de puiu meu ca nu mai putea...avea dureri de burta saracu....Noroc ac pleaca barbatul in tara sa cumpere de acolo si sa vad cum reactioneaza[olala],din cate stiu eu sunt alea cu orez si rascove rara gluten si fara lapte.La farmacie am sunat si au gasit ceva cereale dar le au comandat ca ei nu au aici,nu stiu ce marca dar nu e Nestle.Acum nu mai conteaza numqai sa fie buna.Acum iam fiert niste orez si lam mixat si lam dat prin sita ca lapte simplu nu papa nu mai vrea[q][q][q],urla......si nu se satura....Eu ii dau lapte praf la puiu meu fara lactoza...si de asta nu a suportat cerealele care le am dat,am zis ca poate nui chiar asa...dar e....[q].E greu dar asta e....e puiu meu si il iubesc indiferent cum e..[olala]Merci mult Ali .o sa revin maine sa va spun cum a fost [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loys, sper ca sunteti mai bine. Ieri m-am referit ca ti-e greu din cauza ca suferi foarte mult pentru bebe.Cand esti mama te doare foarte tare sa-l vezi pe micutul tau ca se chinuieste si nu stii cum sa-l ajuti. Multa sanatate. ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali am inteles[olala],cu toate acestea cal vad asa mi se rupe inima,dar traiesc cu sperantza ca intr o zii o sa fie bine si o sa pape ce vrea el si nu o sa mai fie atatea probleme cu lapticul si cu tot cel deranjeaza.Sper ca nu ma inteles nimeni gresit ,toate mamele isi iubesc copii indiferent cum ar fii ei[olala],sper ca nu am fost ipocrita nu am avut nici o intentie.Azi ma duc dupa cereale...[olala]. va pup[pup]si multa sanatate la puisori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc din suflet pt incurajari. diagnostic complet:viroza, eruptie virala, reactie alergica la uleiul de corp, epiderma atopica, eruptie dentara in evolutie.

 

am 12 ore dormite in toata saptamana.puiul e bubos din doua parti(ruptie virala, urticaria), nedormit, nemancacios.

 

loys, incearca faina de orez simpla sau faina de tapioca. e fff buna.

 

pic de oboseala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa citesc ca aveti probleme cu copii.

Eu am tot intrat doar ca sa arunc cite o privire si sa citesc repede ca nu prea am avut timp.Si noi trecem printr-o perioada nu tocmai usoara.Filip nu mai doarme aproape deloc noaptea.Se trezeste plingind din ora in ora si vrea sa fie luat in brate.Cred ca este o reactie la gimnastica zilnica, probabil il doare piciorul cind il misca, plinge si e speriat.Nici nu stiu ce sa ii mai fac.

Noroca ca sora lui e foarte cuminte si doarme toata noaptea.

Loys imi pare rau ca bebe are probleme.Daca nu gasesti acolo ce iti trebuie,poate ai pe cineva in tara si iti poate trmite, cereale sau ce mai ai nevoie.

Sanatate si lui Sebi,Histamina, sa va faceti bine.

[pup]

 

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)

Pozele noastre-http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mutumesc mult Histamina siDanasima,am comandat ceva la farmacie si astazi am fost sa l cumpar,marca Olvarit ,e orez cu gust de vanilie fara gluten si sper ca fara la#259;pte ca nu scrie nici ca are nici ca nu are.Sper sa fie bine cu asta ca sa mai comandam.In schimb a plecat sotul in tara si o sa mi aduca de acolo ceva cuti de orez cu rascova ,sper sa fie bune si alea.si puiu meu e agitat nu stiu de la ce,poate colici sau sal doara gingiile,dar febra nu are ,tuseste iarasi si cam atat.Eu cred ca e si putin constipat de la orez si e mai greu acum cu gazele.multa sanatate la bebelusi.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI tuturor celor ce poarta nume de floare, sa fiti sanatoase/sanatosi si sa aveti parte de tot ce-i mai bun pe lumea astaid="red">id="size3">[pup][pup][pup]

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Sorina [mamica] Mamica fericita [9cer] a ingerasului RAZVAN - IONUTid="size3"> [bonjovi] (11 MAI 2009)

 

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

 

 

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...