Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22


Ayla21

Recommended Posts

Multumim pentru incurajari si sugestii. Nu stiu daca vom mai merge in alta parte pentru inca o opinie, cert e ca asteptam acum programare pentru Austria.Varianta cu Israelul a cazut, operatia acolo ne-ar fi dus la un pret triplu sau chiar mai mult facta de Austria, am pus-o pe matusa mea sa se intereseze. Dar din moment ce toti medicii consultati pina acum ne-au zis ca trebuie intervenit chirurgical, o sa o facem si pe asta cu incredere ca Dumnezeu ne va ajuta si totul va fi bine. O sa va tin la curent cu cea ce va urma, in masura in care ma vor lasa cei doi pitici , care demoleaza totul in jurul lor si atunci cind vreau sa scriu un mesaj la calculator, trag de tastatura, apasa......e de groaza cu ei.Dar nu va pot spune ce fericita sint ca e asa.Cred ca toata lumea de aici ma intelege. Numai bine si multi [pup]! Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010) http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Danasima, aveti banii sau solicitati de la statul romana? te rog, contacteaza-ma. nike974@gmail.com am upgradat budincuta. 3 linguri de gris, 250 de gr de iaurt, 2 oua ,2 mere rase, o feliuta de gutuie rasa(sau piersica jumatate), 3 linguri de miere sau glucoza pulbere(nu i-am dat zahar pana acum,daca voi ii dati, puneti 2 linguri de zahar), o lingurita mica de scortioara(antibiotic natural). se amesteca totul si se pune intr-un vas de jena tapetat cu unt la cuptor pt 40 de min, treapta 4-5, pana de vine aurie. se rastoarna dupa cca 30 de min de la oprirea cuptorului. se infasoara intr-un servet curat. pt 15-20 d emin. ies cam 8 portii de bebe, 4 portii de adult. e delicioasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Histamina, dar nu avem de gind sa asteptam bani de la stat.Ni s-a spus ca este o operatie care poate fi facuta si in Romania, deci nu am putea sa apelam la formularul acela, ca nu ii mai stiu numarul acum. Noi vom merge la o clinica la aprox 80 km de Viena si spitalizarea costa 500 euro pe zi, ceea ce mi s-a parut rezonabil.Si ne va ajuta o ruda cu banii, asa ca sper sa primim programarea cit mai repede. Histamina, ce consistenta are budinca facuta de tine?Eu nu reusesc sa ii fac pe copii sa manince decit piureuri si alea nu foarte groase.Nu stiu cum sa ii conving sa manince si lucruri mai solide, Carina mai mesteca un biscuit, o coaja de piine sau chiar bucatele de fructe(nu mar, ceva mai moale gen banana, para, zmeura) dar Filip nu mesteca nimic si credeti-ma am incercat sal obisnuiesc si cu altfel de texturi in afara piureului dar nu a mers. Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010) http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate va ajuta - alimente bogate in histamina: spanac, rosii, varza murata, ficat, salamuri, carne de porc, hering, scrumbie, somon, ton, sardele, branzeturi fermentate si cele cu mucegai; - alimente care contin substante care elibereaza histamina si tiramina: fragi, capsuni, banana, ananas, avocado, rosii, arahide, porumb, alune, migdale, fructe de mare si crustacee, peste afumat si conservat, branzeturi fermentate, carnati, cubulete de concentrate si extrase de carne; - alimente care contin cofeina: cafea, ceai, bauturi pe baza de cola si cicolata; - alimente care contin serotonina: banane, rosii, avocado, ananas; - alimente care contin acid acetilsalicilic: rosii, dovlecei, castraveti, pepeni galbeni, cirese, citrice, mere, smochine; in calitate de conservant, acidulacetilsalicilic se gaseste in bomboane, in conserve si in bauturi alcoolice. Aditivi suspecti. Printre aditivi, cel mai des acuzati pentru acest tip de reactie sunt: - acidul benzoic si benzoatul de sodium (E211) din siropuri, vinuri, conserve de peste, maioneze, sosuri gata preparate, branzeturi; - anhidrida sulfuroasa si sulfite (E220), continute in vinurile albe, otet de vin, cidru, sucuri de fructe, fructe uscate si tropicale, fructe conservate si zaharisite, marmelada si gemuri, condimente si sucuri fabricate, muraturi in otet, fructe de mare si crustacee; - nitrati si nitriti, prezenti in calitate de conservanti si aromatizanti in carnurile prelucrate (hot dog, salamuri); - tartrazina(E102) si eritrosina (E127), coloranti galbeni si rosii, utilizati in produse de cofetarie (bauturi nealcoolice, siropuri, lichioruri, fructe zaharisite, inghetate) si in produse farmaceutice; - glutamatul monosodic (E621), folosit pentru a da gust preparatelor din industria alimentara, pentru sortimentele de carne conservate si ambulate, precum si in restaurante.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ronna am vazut ca aveti probleme cu constipatia. Ce laapte praf folosesti? Noi am folosit la inceput Nan si am avut aceleasi simptome ca si voi.Dupa aceea am trecut pe Aptamil( la recomandarea dr) si problemele cu constipatia au disparut. ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o MARE VESTE. i-a iesit ,in sfarsit, si analiza pt boala celiaca si e ok!!!!!!!!!!!!!!Multumesc lui Dumnezeu. are 2,12 si valorile normale sunt undeva intre 0 si 20! pt constipatie, magiun facut fara zahar sau o lingurita d emagiun de topoloveni diulat cu 2 lingurite de apa sau 1/2 lingurita de miere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...