Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cadouri... practice pt. cei de acasa ? Sugestii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ML Mi-am amintit altceva, trec pe "lista" pt. cine intereseaza (desi nu stiu, poate se gaseste acum si in Ro): "carpetica" de cauciuc cu ventuze pt. cada, ca sa nu aluneci (s-o dus vremea hobbyurilor, Ramona [:)]).
Sint, le-am luat eu acum 3 ani cind am fost ultima oara. Papucii din sheepskin sint intr-adevar practici, aici sint cam 15$ (20-25 AUD). M-am gindit si la vesta matlasata, stiu ca tre sa fie si in RO, insa n-am timp sa colind magazinele de-acolo si ai mei n-ar cumpara, tot cojoaca ar prefera-o[:D]. Buna ideea cu fistic si alte nuts!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Covorase antiderapante se gasesc peste tot. si sunt relativ ieftine (4-5 euro). Bandajul lichid nu se gaseste. Rame foto digitale sunt. Costa intre 35-100 euro bucata, in functie de model si brand. Fisticul si migdalele se gasesc dar sunt scumpe. Cam 1,5 euro/100 grame. Migdale, nuci caju si alune de padure - idem. Cutii pentru alimente. Sunt foarte ieftine la IKEA. Acum depinde si din ce oras sunt rudele tale. Dar se gasesc si sunt ieftine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, eu vin mult mai de aproape decat tine si dintr-un loc diferit de US dar uite o mica lista cu ce mi se cere: - condimente de toate felurile si din cele mai exotice(desi am vazut si in Ro destule) -tata cere inevitabil ouzo[:D] - pasta de masline - daca vin iarna aduc ceva branzeturi specifice dar nu e cazul tau ca ai drum lung si n-ar rezista - smochine proaspete daca sezon Sincera sa fiu de fiecare data imi sparg capul gandindu-ma ce sa aduc, adevarul e ca poti gasi cam orice ai nevoie in Romania. Corina[gravi]21+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dodo
Citat:
citat din mesajul lui ML Mi-am amintit altceva, trec pe "lista" pt. cine intereseaza (desi nu stiu, poate se gaseste acum si in Ro): "carpetica" de cauciuc cu ventuze pt. cada, ca sa nu aluneci (s-o dus vremea hobbyurilor, Ramona [:)]).
Sint, le-am luat eu acum 3 ani cind am fost ultima oara. Papucii din sheepskin sint intr-adevar practici, aici sint cam 15$ (20-25 AUD). M-am gindit si la vesta matlasata, stiu ca tre sa fie si in RO, insa n-am timp sa colind magazinele de-acolo si ai mei n-ar cumpara, tot cojoaca ar prefera-o[:D]. Buna ideea cu fistic si alte nuts!
fetelor, de unde ati luat carpetica pt baie? eu am cautat la ikea si nu am gasit si am luat altceva dar nu sunt multumita. merci anticipat pt raspuns
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mathilda
Citat:
citat din mesajul lui musetto
Mathilda, te referi la magazinele din Canada? Daca da, cred ca gasesti la orice magazin gen walmart. Off topic: Corina (Aldebaran), ce mi-e dat sa vad [olala]???? Felicitari si sarcina usoara in continuare!
merci mult musetto. o sa caut si la walmart.
Aici la orice mag. chinezesc gen "2 dollars up", sau mag. General Store, la raioanele cu chestii pt. baie..In Ro am vazut la mag cu chestii plastice, in Cora, cred ca si prin alte parti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cirpe/manusi microfiber de sters geamuri fara sa lase urme sau de sters praf. De la Canadan Tire seturi de surubelnite. Pentru fete mai maricele de 7-10 ani seturi de farduri sau unghii false pentru copii. Taica-meu a cerut acum citiva ani scula din aia electrica de taiat parul in nas si urechi.Maica-mea a cerut oxyclean.Si deodorante care ei zic ca sint mult mai bune. Adevarul e ca in Ro se gaseste orice dar preturile sint astronomice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc frumos tuturor pt. idei, explicatii si preturi/produse in Ro. Mi-am facut o lista, anumite articole mai ca-mi vine sa le cumpar si pentru mine. Sa fiti sanatoase si sa ii cadorisiti in continuare! P.S. Corina, felicitari (noroc cu Musetto, n-as fi observat)!! [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...