Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Retete cu mei?


ML

Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, mai bun parmezanul decat Feta, multumesc. Azi am indraznit sa-l pun intr-o supa de spanac in loc de orez sau hrisca (doar doua linguri cerea reteta). A fost bun, asa ca voi adauga si in alte supe. [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
am gasit din intimplare o supa de cartof dulce cu mei , asa ca o adaug aici la listuta cu retete poate mai fac pofta si altora http://www.homemakers.com/food-and-recipes/curried-sweet-potato-and-millet-soup/r/8413 intr-o varianta simplificata cred ca e buna, altfel are cam multe ingrediente dupa parerea mea. O voi face azi cu cartof normal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci am simplificat-o la singe :-) fara ghimbir si sirop de artar ca n-aveam si in loc de cartof dulce am pus cartof normal ca asta era in doatre ... concluzia finala: supa mea a iesit acrisoara [:D] Dar pe total general gustul era bun. Am facut si chiftelele de mei ( cele vegane ) Cred ca erau mixate cind era meiul si legumele fierte, eu nu am mixat nimic, am fiert meiul cu morcov, cartof si telina ca pe un pilaf, apoi am ras in el putin parmezan ca sa nu mai pun sare, dar putin de tot, am adaugat putin pesmet cit sa mai traga din umezeala si am facut chiftele tavalite prin susan prajit putin ... puse pe hirtie in cuptor .. o minunatie .. sanatoase ( fara grasimi, prajeli, colesterol ).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Crista, poate ca am sa incerc supa (cu supa de pui in loc de supa de legume, ca baza. Mi-e frica si de zeama aia de portocale [:)]!) Iar in chiftele as pune o gramada de parmezan (sa le ameteasca un pic mai mult pe dansele, fadele. Da, caut mancarici sanatoase si neprajite, dar parca pe unele tot greu le... mestec (morcovi si mai ales cozi de telina (nu gasesc aici telina radacina)). [url="http://s100.photobucket.com/albums/m10/40ML/La%20tara%20americana/"]Take joy! (poze)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...