Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele si toamna mai mult decat superba (38)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tot io, un pic mai relaxata dupa ce am facut un test de sarcina... negativ! [:D] Vreau bb2, cat de curand, insa nu chiar atat de curand! [:I]

 

Am cam stat pe jar zilele acestea, nu mi-a venit inca CM de anul trecut din luna mai [wow] si desi ne-am protejat ma tot simteam balonata, ba mai mult, simteam ceva "miscari" prin burta [alcool] Deja imi facusem planuri de bb2, cum va fi cu 2 copilasi de varste apropiate, sotul mi-a spus de dimineata ca orice ar fi "pastram copilul!" [:D]

 

Simt un regret ca inca nu am bebe2! [q] Vreau sa ma stabilesc odata la un job sigur si clar ne apucam de treaba! [olala]

 

Liliac,id="red"> cum v-ati hotarat pt bb Raducu? A fost ceva neprevazut sau prevazut? [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi:

 

Desi in multe situatii tentatia va fi mare, vei reusi sa tii in tine acele secrete care te ridica deasupra celor din jur. In cazul in care vor aparea noi responsabilitati, va trebui sa te zbati pentru a te acomoda cu ele si a suporta ideea, pentru ca acestea sa nu devina o povara. Accepta realitatea si lupta cu ambientul pentru a ti-l face prietenos. Intutia ta va gasi calea de a le linisti pe acele persoane care depind de tine.id="red">

 

si

 

Un coleg mai in varsta si mai intelept iti va da sfaturi foarte utile astazi. Nu este cazul sa te hazardezi degeaba, incearca doar sa te ajute, accepta ajutorul pentru ca iti va prinde bine.id="blue">

 

Sunt un pic ametita de nesomn, aseara Dragos a dat in plaaans... In schimb, este copil bun: se trezeste doar o singura data pe noapte. Sper sa-l tina! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black Dragos este superb [olala] Si ce mi-a placut ca fost si imitat, asta inseamna ca se intelege ce vorbeste pe bebeluseasca lui

[pup]

 

Nu stiu daca sa ma bucur sau sa-mi para rau pentru testul tau de sarcina dar cred ca voi stiti ce-i mai bine pentru voi.

Eu vad ca este destul de dificil cu 2 copilasi atunci cand este diferenta destul de mare intre ei. Andra deja constientizeaza evenimentele si este cuprinsa de gelozie, dar ma topesc toata cand o vad ca dimineata, cand pleaca la gradi, il pupa, ii zice ca-l iubeste si ca o sa se gandeasca la el.

Radu...a fost si nu prea programat. Ideea mea de familie completa era cu doi copilasi. Sufletul voia, dar analizand conditiile financiare ale noastre plus starea psihica ce ne-o formasem cu un copil deja "zburat" parca ne tinea in loc. Asa ca atunci cand s-a intamplat i-am multumit lui Dumnezeu ca ne-a deschis mintile. Acum sunt usor obosita dar implinita.

 

Lora dar de ce nu va faceti voi mobila la comanda exact pe gustul vostru??

 

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Poftiti la cafea! Cu bake-rolls si ciocolata, asta-i meniul meu...[alcool]

Liliac, problema e ca imi placea f. mult mobila mea de bucatarie si nu voiam sa renunt la ea, iar pe comanda asa mi s-a pus mie pata, sa nu mai fac...dar pana la urma e tot pe comanda, la Staer si imi place f. mult, abia astept sa o aduca...cica peste 1-2 saptamani e gata. Va fi o combinatie de alb, verde si portocaliu...[alcool]

Black, [pup] bebe vine cand vrea el!

O zi buna!

 

Lora, mami de Iustina

 

Bazar pentru Robi

 

Ajutati-o pe Alina!id="red">


concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Teledon pentru Dan

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliacid="red">, raspund repede cat inca esti pe fir. [:D] Da, vrem doi copilasi, insa momentul nu era cel mai potrivit. Si ma refer doar la aspectul financiar. [q] Caci altfel nu avem oprelisti... Imi pare rau ca banii astia ne incurca in tot ce vrem sa facem. [:D]

 

M-am uitat un pic pe D'ale Andrei. Sunt creatiile ei? [olala][olala] Super ca stie deja sa scrie "mama" (poate cu ceva ajutor) id="size1"> [:D] [pk][pk].

 

Te cred ca-i greu! [pup] Observ eu cand sunt cu nepoteii si Dragos: unul trage intr-o parte, altul vrea in alta parte, stai cu ochii si pe Dragos care-i urmareste voiniceste in 4 labe [:D], acum se rade, acum se plange... greu si frumos! [olala][olala]

 

Bb Raducu cum se simte? Poponeata lui? Este mancacios? [olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora nu ma refeream la bucatarie pe comanda ci la dormitor. Dar am vazut ca deja procedaserati cum spusesem. Abia astept sa vad pozici [olala]

 

Black Da, alea-s ale lu' fii-mea. Eu habar n-aveam ce face ea pe-acolo ca-s prinsa cu operatiunea vulturul catre pamant! Radu. Ea a facut ceva raportat la blogul/site-ul respectiv. Participam activ, sapt de sapt la cate-o tema...Lasa ca daca am timp o sa-ti dau detalii.

Radu e bine.

Revin ca acum e intr-o forfota... si-am spus sa nu fiu nepoliticoasa sa nu iti raspund la intrebari...

 

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Am citit ce ati scris [pup][pup]da sa stiti ca am si eu ceva realizari pe 2009: am mai luat cateva kg....in greutate [:-)))][:-)))]

Acum ma pregatesc sa merg cu Dana la cumparaturi si mai incolo o sa ma uit la tv.Pachetul il fac maine caci pleaca fata luni dimineata caci maine e in comisie la votare.Asa ca azi dupa ce facem cumparaturile o sa lenevesc...sa vad cum imi vine ...

Voi ce faceti?[flo][flo]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine 2009 e cel mai tare an al vietii mele deoarece am reusit sa nasc un bebe ... visul meu .... il asteptam de 4 ani ...

 

sunt si eu gemanoaica ma primiti?

 

sunt din galati de fel ... de aceea salut pe liliac .... dar acum stau in constanta

 

si mai am un mesaj pt voi

 

promit sa va vizitez de acum inainte si sa ma alatur voua

 

fetele

 

am nevoie urgenta de cineva care locuieste in hanovra ... un roman ... sau o romanca ... dar care sa stie si germana

 

trebuie fratele meu sa vb cu profesorul doctor care a operat pe alina si nu stie cum sa o faca

 

s-au vb ei ceva in engleza da are milioane de intrebari de pus

 

el intelege da ii e f greu sa vb si nu intelege chair tot

banuiesc ca cineva care stie at de cat germana e mai usor

offfffffffffff

nu stiu cum sa facem

 

va scriu mai tarziu

imediat ce aflu ceva

 

doamne ajuta!

 

 

vreau sa multumesc tuturor care ne-ati ajutat financiar ... si care o veti mai face ... operatia alinei aavut loc ieri la hanovra .... 7 ore jumate .... si-a revenit f greu .... dar azi e bine .... deja vorbeste .... de bani mai este nevoie asa ca va rugam sa ne fiti in continuare alaturi...

 

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

 

cine vrea sa vada plecarea alinei spre hanovra accesati aici

id="red">id="size3">

 

astept pm

va astept si la umanitare

 

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca

Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...