Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele si toamna mai mult decat superba (38)


Recommended Posts

Cami, te primim cu drag alaturi de noi!!!![flo][flo][flo]

Ii dorim sanatate multa Alinei, refacere rapida!!!sunt cu sufletul alaturi de ea.[pup][pup][pup]

Voi unde sunteti fetelor? eu azi am avut mai liber nitelus.

 

Duminica, 22 noiembrie 2009

 

 

Astazi ai putea avea parte de o surpriza frumoasa in plan financiar. Poate cineva iti da niste bani sau castigi o suma deloc de neglijat. Pe de alta parte, nu este o zi buna pentru a te confesa. Daca ai secrete sau lucruri intime de care nu vrei sa stie nimeni, cel mai bine este sa nu le impartasesti nici macar cu prietenii. Evita, totodata, subiectele spinoase.

 

 

 

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cami cum sa nu te primim?? [pup][dual][pup] Pai se poate asa ceva??? Deci se pare ca intr-un fel sau altul a fost anul mamelor-gemanute. Eu am convingerea ca si cele care au nascut in anii trecuti, anul asta fac bilanturi cu tot felul de rezultate.

Ma bucur ca Alina a iesit cu bine din operatie. Tinem pumnii sa isi revina cat mai repede cu putinta.

 

Lasa Doinito, ca eu nu cred ca ai pus kilograme la cat de agitata esti. Eu as fi slabit pana la statutul de "pielea si osul". Am convingerea ca tu esti ff puternica si ai invatat sa treci peste toate cu capul sus.

Si Dana e la votare?? L-am trimis si pe-al meu sot [:D] si ma enerveaza ca e pe coclauri si nu are semnal pe nicio retea de telefonie [q]

 

Vreau si eu sa ma duc mai tarziu sa ma exercit electoral [:p] nu de alta dar trebuie sa-mi completez colectia de abtipilduri de pe cartea de identitate.

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am votat dejaaa! [aerob] Si am mai stat si la rand un sfert de ora [soc]. Nu credeam sa vad chestia asta prea curand! [:D]

 

Cami,id="red"> bine ai venit! Bebelina ta este de-o seama cu Dragos! [:D] Am mai citit de tine si pe la Odisee, insa nu prea m-am bagat in vorba. Nu am intrat chiar de la inceput si... Multa sanatate Alinei, ma gandesc la ea si la fratele tau! Am vazut si reportajul si tare m-a cutremurat povestea ei! Doamne ajuta! [ruga]

 

Liliac,id="red"> singura la votare si cu doi copii dupa tine? Esti tare, mamico! [pk][pk] Primele mele amintiri cristalizate dupa nastere apar undeva pe la 10-12 saptamani ale lui Dragos! Pana atunci, traiam doar pe bucati! [b)] Multi [pup][pup] lui bb Raducu! Cum ati sarbatorit prima lui luna de viata? [:D]

 

Doina, id="red"> fac si eu ca Liliac: de unde kg in plus cand eu oboseam doar citindu-te ce robotesti tu toata ziua? [biz] Uite ca eu ieri am facut treaba fara sa stiu ca era de fapt sarbatoare! [:I] mai bine stateam si ma odihneam!

 

Azi:

 

Ai inspiratia in acest week-end pentru a lua unele decizii foarte bune legate de planurile tale de viitor. Analizeaza cu atentie fiecare posibilitate care exista si vezi daca nu cumva iti este mai utila o schimbare de job. Aplica pentru o companie care functioneaza intr-un domeniu care te intereseaza. Fiind si week-end, poti profita din plin de orele dupa-amiezei alaturi de persoana draga, romantismul fiind la cote ridicate.id="red">

 

si

 

Te poti declara multumita de ceea ce ti se intampla, mai ales pe plan financiar. Cumperi daruri pentru cei care iti sunt dragi. Ai si de unde cheltui, pentru ca buzunarele tale sunt pline.id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Poftiti la o cafea!

Cami, multa sanatate Alinei! Ne gandim la voi!

Fetelor, revin cand o sa am mai mult timp!

O zi buna va doresc!

 

Lora, mami de Iustina

 

Bazar pentru Robi

 

Ajutati-o pe Alina!id="red">


concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Teledon pentru Dan

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loraid="red">, te intelegem! [pup] Spor la treburi (acasal, la munca)!

 

Nu prea am dormit noaptea trecuta! [q] Dragos s-a marait, s-a foit (deja i se vede coltul de la al 3-lea dinte), tuseste, este mucos, chit ca l-am aspirat de 4 ori in nas. Nu mananca, ba a si vomitat, insa asta pt ca m-am ambitionat eu sa-i vad gatul. [alcool] Incerc mai tarziu sa-i dau orez cu lapte pasat bine. In consecinta, ma simt aiurea: de dimineata stau dupa fundul lui cu lapte/medicamente/termometru/mancare, spal/curat ca totul sa fie igienic...

 

Azi:

 

Vei pierde tot felul de oportunitati daca nu vei avea disponibilitatea sa te implici in actiuni care iti vor solicita puterea de munca, dar cer si alocarea unor ore suplimentare. Poti sa demonstrezi azi care iti este valoare punandu-ti la bataie intraga capacitate. Este o perioada perfecta pentru a impresiona pe exact acele persoane care pot avea nevoie de tine, cu abilitatile tale profesionale si personale.id="red">

 

si

 

Tu si iubitul tau ar trebui sa incercati sa va intelegi mai bine. In ultima perioada certurile sunt la ordinea zilei lucru care te deprima constant.id="blue">

 

Cine vine cu vesti mai bune? [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu, dupa o zi de ieri foarte agitata si o noapte si-mai-si! [q][q] La 2 noaptea ii faceam baie lui Dragos sa-i scadem febra, asta dupa ce toata ziua de ieri i-am pus sosete in otet, impachetari in cearceafuri ude, siropuri si supozitoare. [bang][bang] Iar muuuuuci... nici nu ma gandeam sa incapa atatia muci intr-un nasuc asa de mic. [:D] Faza nasoala este ca din cauza lor nu reusea sa respire, sa doarma, se trezea plangand la fiecare ora, nu putea sa manance. Acum pare mai vioi, fara febra, insa nu ma mint, caci ieri pe la ora asta era inca ok!

 

Sunt deja la a doua cafea dupa ce-am facut o noapte alba. Si, ca orice mama la inceput, ieri m-am panicat asa de tare, incat l-am chemat pe sot de la munca sa ma ajute cu bb, simteam ca numai fac fata. [bang] Azi insa sunt singura toata ziua! Sper doar ca Dragos sa-si revina din raceala, desi inca nu stiu de unde a luat-o... [bang]

 

Azi:

 

Vei avea succes in gasirea unor noi colaboratori sau prieteni(e), daca vei da un caracter distractiv activitati tale de la job sau de la scoala. O zi inspirata, in care poti gasi numeroase puncte comune cu persoane cu care ai putea sa petreci mult timp alaturi. Doboara barierele intalnite si vei avea numai de castigat din punct de vedere profesional. O relatie romantica se arata a fi foarte intensa.id="red">

 

si

 

Astrele iti vor aduce mult noroc in aceasta perioada.

Ai putea incheia o afacere excelenta, ai putea primi o veste exceptionala despre bani sau ai putea face o investitie rara pe care ti-o va propune un prieten drag.id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Hop si eu la a doua cafea!

Ooof, Black..imi pare rau...multa sanatate lui bebe Dragos! Asa e la copii, acum poate fi ok si peste jumatate de ora cu febra mare, apoi iar ok. Sigur azi va fi mai bine! Aveti grija de voi!

Liliac, Aida, bebeii vostri ce mai fac?

Va pup pe toate si pe voi si pe copiluti si va doresc o zi cat mai buna!

 

P.S.:Black, azi i-am dat cutia cu tricourile sotului meu sa le puna la posta! Sper s-o si faca! Scuze pentru intarziere!

 

Lora, mami de Iustina

 

Bazar pentru Robi

 

Ajutati-o pe Alina!id="red">


concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Teledon pentru Dan

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black Uof prin ce episoade treceti si voi [:(] Este vremea asta de 2 bani, cu ceata si cu vant si cu temperaturi ridicate incat virozele-s in flaore. I-ai vazut gatisorul pana la urma??

Da-i cu paracetamol si ibuprofen si intr-o zi, doua o sa isi revina, asa sper.

Eu am convingerea ca stii ce trebuie sa faci...dar banuiesc ca e mai greu cu epuizarea fizica. Speram sa treaca "scarnavia" asta cat mai repede si bebe Dragos sa se puna pe picioare ca sa ne mai incante cu cate-un "da-da-da-da"

[pup] mamica obosita si...trage aer in piept apoi ia-o de la capat!

 

La noi, toate-s la fel, ma bucur ca Radu ia bine in greutate, ca incepe si el sa fie mai activ, incepe sa ne urmareasca dupa voci, rade la tat-su si la sor'sa...iar eu sunt "aia" cu papa, kk, pipi si altele de genul asta. Ah... si-s mama-reaua ca ii aspir caramizile din nas. Nici nu cracneste flacaul, cred ca-l gadila, dar Andra si tat-su fug mancand pamantul din momentul in care bag "tzashpocul" la sterilizat [:D]

 

Lora v-ati mutat definitiv la casuta noua? Cum v-ati acomodat? Iustina ce zice? Cred ca-i tare incantata. Tu cum te mai simti?

 

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, Liliacid="red">, multumesc de sustinere! [pup] Stiu ce trebuie sa fac, dar daca ii dau panadol/nurofen cu seringa vomita (de atata plans), daca-i dau supozitor face kk des si iar nu are nici un efect. De mancat, mananca foarte prost, nici macar tztz, maxim 10 minute [q] Am incercat sa-i dau apa plata cu jumatate plic de Biotics dizolvat in canuta si l-a vomitat. Nu ma mai lasa nici macar temperatura sa i-o iau: nici cu termometrul suzeta, nici cu cel de fundulet. [bang] I-am mai pus iarasi sosete cu otet, sper sa aiba asa efect.

 

Liliac,id="red"> ma bucur ca bb Raducu este in parametri! [olala] Nu m-ar surprinde ca azi-maine sa il ajunga pe Dragos la greutate, caci al meu este la aceeasi greutate de vreo 2 saptamani, iar cu raceala asta, nici nu vreau sa ma gandesc. [q]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black stiu ca esti cea mai in masura sa aplici tratamente lui Dragos, dar stii, dintr-un exces de zel si dintr-o empatice pur "mamiceasca" mi-a iesit ca fiind mare "cunoscatoare" [:p]

Trebuie sa gasesti o solutie totusi ca sa ii scazi temperatura...nu se poate altfel.

Va [pup] si te astept cu vesti bune!

 

 

Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...