Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele si toamna mai mult decat superba (38)


Recommended Posts

Doinaid="red">, multa sanatate! [flo] Cine stie ce dihanie de microb/virus bantuie prin tara, ca deja eu m-am saturat sa tot aud de oameni raciti! [q] Multa vitamina C, multe lichide si multa odihna! [pup]

 

Raluca,id="red"> chiar ca tine Dragos la silueta! [alcool] Insa faza nasoala este ca de o luna nu a luat in greutate! [bang] De azi trecem si pe vitamine!

 

Azi:

 

O zi foarte buna pentru tine, in care vei avea inspiratia sa traiesti la maximum fiecare moment. Poti sa petreci clipe minunate alaturi de o persoana care iti este draga si, totodata, sa faci planuri de viitor inspirate, insa, doar daca vei arata receptivitate la ofertele care ti se fac. O schimbare in evolutia ta profesionala isi va dezvalui potentialul sau neasteptat.id="red">

 

si

 

Vei gasi intr-un strain un prieten adevarat si invers. Nu tot ce zboara se mananca, acest proverb va trebui sa ti-l amintesti astazi.id="blue">

 

Lora,id="red"> spor cu aranjatul! Mai aveti? [pup]

 

Liliac,id="red"> hai ca repede trec cele 3 luni de colici! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare, gasca!

Hop si eu prin zona...[alcool] cam greu, ce-i drept. Acasa ma lupt cu aia la care aveam abonam. de net si nu-i mai vrem ca am asteptat prea mult sa transfere linia...2 saptamani si tot n-au venit, asa ca schimbam furnizorul. Treaba tot mai avem, de aranjat...a venit mobila Iustinei, o sa va pun ceva poze dupa ce aranjam tot, ca inca nu e finalizata camera. Oricum, doarme la ea in camera si e f. incantata...ii place mult si asta ne bucura enorm. E f. viu colorata, cel putin mie imi da o "stare de bine" camera ei...vesela! [:D]

Black, ai primit pachetul?

Doina, multa sanatate la toti!

Va pup pe toate, fara exceptie! [pup]

 

Lora, mami de Iustina

 

Bazar pentru Robi

 

Ajutati-o pe Alina!id="red">

 

Teledon pentru Dan

www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Multumesc fetelor!Dan si Gicu sunt mai bine, la mine parca e mai nasol decat inainte, am o stare [bang][bang][bang]iau si lamaie multa(suc si felii mananc) beaau lichidemulte, am luat nurofen pentru raceala si gripa, voseptol pentru usturimi pe gat, tantum...si nimic [bang][bang][bang]maine merg la dr., dupa cum imi e eu zic ...ca e pneumonie...o simt acolo...[bang][bang][bang]mi-am pus cartofi la gat, cap...aseara imi era mai bine ca azi, azi m-am rablagit...[bang][bang]Da ma fac eu MARE!!![pk][pk][pk]si imi trece.[pk][pk]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loraid="red">, nu am primit nimic in posta. [:o)] O fi mai greu drumul, insa am sa merg azi sa intreb la oficiul postal de care apartin. Poti sa imi dai un numar de aviz al pachetului sau orice alt numar de identificare? [flo] [pup][pup] Iustinei, sa se bucre de camera ei cea vesela! [olala][olala] Parca spuneai ca-i in verde si portocaliu! [pk][pk]

 

Doina, id="red"> normal ca la tine raceala si-a facut de cap! [}:)]Mereu obosita, mereu in picioare, mereu cu treburi! [q] Ai grija de tine, mergi la medic si daca-ti spune repaus total, pai asta sa faci: repaus total! [pup] Multa sanatate! [pup]

 

Raluca,id="red"> gata? Ai trecut de 2 ori pe luna asta si gata?! [:D] Mai da-ne macar un Buna dimineata!, un Noapte buna!, cum arata Iasiul de Sarbatori (s-a aprin deja bradul la voi?) etc. etc. Orice, numai sa nu dispari iarasi in ceata! [pup]

 

Oliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, id="red"> unde ai disparut? [:D] ai plecat deja in Franta? [q][q]

 

Liliac, id="red"> cum este cu bb Raducu? Doarme noptile? Ca mai nou Dragos are 2 patternuri de somn: unul agitat, cu [q][q] si urlete de la 2 noaptea incolo, si unul linistit in care [nani] toata noaptea, de ma trezesc dimineata cu sanii gata sa-mi pocneasca. Ah, stii ca inca avem 4 mese de san pe zi! [bang][bang][bang] Nu stiu cum sa ii scot laptele de peste zi si sa manance si el mancare cat mai multa.

 

Azi:

 

Depinde numai de tine sa-ti mentii pozitia si controlul asupra oricarei situatii cu care te vei confrunta. Incearca sa stai concentrat(a) tot timpul si sa nu te pierzi in detalii sau cu oameni care nu-ti spun nimic. Nu este o perioada in care sa te dai batut(a) sau sa amani. Fa-ti cunoscute realizarile si castiga increderea celor din jur. Sa nu-ti fie frica sa te si lauzi un pic.id="red">

 

si

 

Vei avea o minunata oportunitatea sa-ti faci prieteni noi. Daca esti singura pregateste-te sa intalnesti pe cineva special.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am si uitat ca am schimbat si luna...

 

LUNA DECEMBRIE 2009id="size4">

 

DRAGOSTEid="red">

 

Depui mari eforturi pentru a ameliora atmosfera de cuplu, dar de multe ori simti ca totul e o lupta cu morile de vant, ca nu primesti feed-back-ul dorit de la partener. Posibil ca acesta sa fie preocupat de unele probleme de serviciu si nu are dispozitia necesara pentru a coopera eficient acasa, si de multe ori isi elibereaza nervii pe relatia voastra.

Te simti neglijat, neinteles, obosit, de parca celalalt nu are timp pentru tine, dar nici tu nu esti in cea mai buna forma. Cand amandoi aveti ceva pe suflet, e normal ca relatia sa mai scartaie. Profitati de sarbatori pentru a readuce totul la normal, dar puneti mai mult accent pe cooperare si dialog: tot ce faceti, tot ce decideti, tot ce planificati, sa fie in echipa! id="blue">

 

 

JOBid="red">

 

Nici la serviciu nu merg mai bine lucrurile, de multe ori te duci acolo cu inima incarcata, de parca ti-ar fi teama de viitor sau de un eventual esec.

Iti asumi sarcinile lunii cu un sentiment de insatisfactie, pentru ca nu-ti place ceea ce ai de facut, fiind ca o retrogradare nemeritata: te afli pe o pozitie sub nivelul tau, te ocupi de lucruri pe care altul ar trebui sa le rezolve, deci munca e un fel de compromis, in lipsa de altceva mai bun, fara sa ai voie sa ripostezi... Cu toate acestea, iti vezi de treaba constiincios, asteptand ca eforturile sa-ti fie apreciate candva. id="blue">

 

FINANTEid="red">

 

Este o luna a cumparaturilor, a intrarilor si iesirilor de bani in ritm alert, incat nu reusesti sa pui niciun ban deoparte. Ai o lista lunga de dorinte, si ale tale, si ale celor dragi, si nu vrei sa dezamagesti pe nimeni. Poti incheia un contract destul de bun din care sa obtii un profit, deci fii deschis la oferte de asociere.

Daca aveai de gand sa cumperi ceva, dar nu gaseai obiectul dorit sau vanzatorul in care sa ai incredere, fii atent la sansele acestei luni, pentru ca tranzactia poate fi incheiata mai usor. Primesti suficienti bani cat sa-ti achiti toate darile si sa-ti permiti si o bucurie de sarbatoriid="blue">.

 

SANATATEid="red">

 

Ba esti bolnav, ba nu esti, si aceasta pendulare intre stare de bine si disconfort se va mentine pe tot parcursul lunii. Pot aparea unele probleme oculare, avand impresia ca vazul tau s-a mai subrezit, deci n-ar strica sa-ti verifici ochelarii. Nu transforma banalele simptome de boala in motiv de ipohondrie si grija exagerata! id="blue">

 

Special pentru mameid="red"> -

 

Presimtirile nu te lasa in pace, pentru ca, daca ai deja un copilas mic, ai senzatia ciudata ca foarte curand va mai veni unul pe lume. Daca ai deja doi copii, te vei simti foarte obosita si nu vei reusi sa te odihnesti suficient, noptile transformandu-se in prelungi insomnii din cauza grijii exagerate pentru cei mici. Poate apar si unele probleme de sanatate care te obliga sa fii tot timpul cu ochii pe ei, dar toata ocrotirea ta va avea urmari dintre cele mai bune. Totul trece repede.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi:

 

Scoate la iveala toate dezacordurile pe care le ai cu partenerul sau partenera ta sau cu oricine intentionezi sa faci anumite lucruri, inainte de a o apuca pe propriul drum. Daca vrei sa faci lucrurile asa cum le gandesti, trebuie sa fii liber(a) de orice bariera. Probleme emotionale pot sa apara astazi, in special daca sunt implicati banii. Fii deschis(a) si cunoaste-ti interesul.id="blue">

 

De aseara, Dragos a intrat in greva foamei! Iaaaaaaaaaaaaaaarr!!! [bang][bang][bang] Si acum nu a fost vb de mancare, ci de lapte de-al meu. Sper sa nu se intarce asa, pisicu' lu' mama! [:D] Mama inca nu este pregatita! [q][q]

 

O veste buna: Loraid="red"> mi-a trimis pozele cu Iustina si camera ei cea vesela!:))). Eu le-am admirat deja, va las si pe voi! [pk]

 

Afara este urat si innorat, sper sa nu ploo, caci vreau sa ma plimb cu grevistu'! Poate i se va face si pofta de mancare! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, ati fost cuminti????? [:D] V-ati frecat si curatat ghetutele??? [pk]id="size3">

Eu sper ca da, ca Mos Niculas sa va aduca batul aferent, portocale si multe dulciuri! [olala][olala]

 

Mosul la noi a fost mai... practic (dupa necesitati si portmoneu). Dragos s-a ales cu o vestuta de stat in casa si batul! [:D], maica-sa cu o oala [:D], ta-su cu ceva cosmeticale. Mai bogat a fost la nepotei (Lora,id="red"> multumesc, caci a ajuns coletul fix la timp [asia]). Am iesit si prin oras si-am admirat brad si artificii. Dragos era cu ochii maaaaaaaari, desi nu a dormit deloc azi.

 

Urez pe maine...

 

LA MULTI ANI! celor ce-si serbeaza onomastica cu ocazia Sf. Nicolae, multa sanatate si cat mai multe vise/uri implinite!
id="purple">

 

O seara placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot io! [:D] Sunt suparata pe vreme, pe alegeri (iar o iesit marinaru' presedinte [q])id="size1">, iar Dragos recupereaza la greu cu somnul de asta noapte (cand era fresh! [:D]) Ma gandesc fooooarte serios la emigrare [:-@], insa unde?, cu cine? (ca sotu' nu vrea) [q]

 

Azi:

 

Vei fi atras(a) de acele persoane extrem de dinamice si vesele, care iti vor imprima entuziasm si te vor impinge sa termini orice ai inceput. Concentreaza-ti intreaga atentie pe orice este obligatoriu a fi terminat acum, dar cauta sa anticipezi si ceea ce va urma. Daca-ti vei face treaba asa cum trebuie si vei fi de neclintit, vei ajunge ca, la finalul zilei, sa culegi roadele asteptate.id="red">

 

Lora,id="red"> a nins la Piatra? Ca in Brasov avem ceata si mazga! Pana si iarna este mai urata in acest an! [xx(]

 

Mercedes,id="red"> ce face Bia? A avut serbarea cu costumatia de Scufita Rosie (daca bine imi aimntesc)? [pup]

 

Ralucaid="red">, iarasi tacere! [audinti] Macar da si tu retete de ceva torturi faine (ccai vreau sa incerc anul acesta eu cu manutele mele).

 

Olimid="red">, gata, ai si plecat deja? [:D]

 

Liliacid="red">, cum a fost cu ghetele Andrei si botoseii lui bb Raducu? S-a descurcat Mosu? Nu le-a incurcat pachetele? [:D] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...