Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele si toamna mai mult decat superba (38)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0 Iti vei scoate familia astazi in oras. Nu stim care este motivul, dar se pare ca va exista unul foarte bun.
Ooooo, daaa, azi am fost in gashca pe la medici: eu sa-mi scot atele si fraiericiu mic sa fie verificat de icter [:D], Andra cu gradi si sotul cu pazit usi si facut transferuri de bebe [:D] Moama, suntem familie numeroasa [pk] doinito Poate ca n-ar fi rau sa te gandesti la un biznis, ceva pe catering, mai ales ca iti si place [flo] Mercedes Eu deja mi-am facut provizii pentru Andra in caz de "uituci" Dar nu-i bai, pana acum mandra a poftit doar la banii de rodin [:D] ca ea strange sa-si ia motoscuter...si uite-asa, in caz de nevoie, ma imprumut la fii-mea. Ma bucur ca Bia a colaborat! Speram sa fie din ce in ce mai bine. Sa ne povestesti despre progresele ei. Black mi-am luat si eu de-alea de silicon si umblam noaptea prin spitl sa mi le sterilizeze cineva...dar stii cat a tras cu ele??? Fix de 2 ori!! Adica 2 guri [q] Plus ca l-am trimis pe frate-miu sa achizitioneze si el ma vedea un fel de alaptatoare comunala...asa ca mi-a luat de-alea mari [bang] Nu-i bai, 40 RON aruncati pe apa sambetei... Ralu Unde esti?? Perioada agitata la tine?? Te [pup] si speram sa iasa totul asa cum ti-ai propus! Lora Cum a iesit camera Iasminei pana la urma? Va pupilez pe toate! Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009) Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, scuze ca nu scriu, sunt acasa in concediu medical, ma doare mana de nu mai pooot!!! Am momente cand ma mai lasa, dar cum fac ceva, oricat de putin - spalat pe dinti de ex., iar ma ia...cica am discopatie cervicala nu's de care...ca ar fi 2 inele deplasate la coloana...si cica daca pana luni nu-mi trece sa fac RMN la Iasi...[bang] Si, normal, trebuie fizioterapie... Liliac, camera Iustinei are 2 pereti verzi, storuri portocalii, o cuvertura portocalie, rafturi colorate si cam atat, momentan..mobila dupe ce ne mutam, ca inca nu stim ce vrem. Va pup pe toate! Lora, mami de Iustina
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10"]concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135498"]Teledon pentru Dan[/url] www.inimacopiilor.ro [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138684"]Bazar pentru Sebi[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Black, ia sa tit spun eu: prea mult inseamna : vreo doua feluri de cirba, vreo 4 feluri de mancare, ceva "uscaturi" pregatite, plus salate orientale cu maioneze si vreo doua feluri de dulciuri de casa...[bang][bang][bang] Liliac, ar fi bine, dar la noi in oras totul e "mort", pregatirea necesara o am, am lucrat efectiv vreo 17 ani in alimentatie publica, de la bucatarie(cu calificare facuta ca la carte) pana la gestiune, vanzare si tot ceea ce tine de asa ceva.Am si un spatiu comercial, in care am avut un mic magazin cand stateam la bloc, proprietate...am incercat sa il vindem dar nu cumpara nimeni...si deci ...daca ar fi semnale de ceva investitii in oras...dar nu merge nimic [bang][bang][bang] Eu azi am calcat rufe si am facut cate ceva asa mai...caci inca a fost sarbatoare. Lora de la ce te doare mana? de la spondiloza cervicala? Va pup!!![pe toate!!![pup][pup][pup] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi: Unele lucruri nu-ti vor fi prea clare azi, in special daca au legatura stransa cu problemele tale personale sau emotionale. Nu te angaja in discutii lungi si superficiale despre ce mai trebuie sau nu de facut, doar pentru a mai trece timpul, ci asculta si discuta apoi tot ceea ce iti apare ca de neinteles. Este posibil ca actiunile tale de azi sa te puna in fata unor evenimente din care sa mai inveti niste lectii de viata. si La serviciu lucrurile sunt cam agitate. Vei fi martora la cateva situatii bizare astazi si nu vei sti prea multe detalii despre ce se intampla in jurul tau. Lora, sa inteleg ca este vorba de ceva serios cu mana! [q] Stiu ca momentan ti-e greu, insa mergi si fa RMN-ul pe unde ai posibilitatea (nasol ca nu-i inca asa ceva la voi in oras)! Mai bine excluzi ceva serios inainte de-a face efort mai departe! Si da, trebuie si fizioterapie, chiar la modul indelungat ca sa vezi ceva beneficii! Te [pup], chiar de asa ceva nu aveai tu nevoie! [flo] Doina, pt mine prea mult inseamna o ciorba, un fel doi si desert, sau spalat, sau strans prin casa, sau calcat, daca musai sa le fac pe toate in aceeasi zi. Diferenta simtitoare fata de cate ai povestit tu pe aici, nu? [:D] [pup] Liliac, zau daca stiam ca protectiile acelea sunt pe marimi![alcool] Ale mele erau ok, ti le trimit? Sunt folosite fix 3 minute! Si se sterilizeaza usor (adica eu le-am pus intr-un vas special pt asta cu apa la fiert si le-am lasat asa la punctul de fierbere cateva minute). Nu mi-am cumparat aparat de sterilizat, din moment ce alaptez nu am considerat necesar. Pup pe Radu mamii [pup] si pe surioara Andra cea cuminte! Cred ca este ceva prin aer, asta noapte nu m-a trezit deloc Dragos si imi pocnesc sanii! Sper sa-l prind repede la cotitura pe fometila!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doinito M-ai pierdut in hatisul felurilor de mancare. Uoooof, de-as avea si eu talente de-astea...dar n-am din pacate. Orice fac mai cu drag decat mancare [bang][bang] Lora se pare ca treaba este cat se poate de serioasa cu mana ta. Te rog eu, nu amana, orice-ar fi! Mai bine sa previi decat sa tratezi. Camera Iustinei, din ce ai descris pare fff interesanta. Sinoi am mers tot pe ideea de portocaliu, doar ca nu sta acolo mai deloc. Mie, cred ca o camera mi-ar fi de-ajuns, ca stam calare unii peste altii, in orice moment al zilei [;)] Black ce sa te chinui fetita cu astea de silicon?? Eu pe-ale mele le pun intr-o cutiuta (a lor probabil) si-o sa-i arat lu' ficioru'miu, cand mi-o cere bani de cheltuiala, pe ce i-am aruncat cand era bebe [;)] Si noi am dormit asta-noapte de la pe 1 pana dimineata la 9...cand imi explodau sanii [q] Si acum il astept la cotitura ca nu a rezolvat problema decat la unul, celalalt sta sa plesneasca...si ma doare ingrozitor de tare. Acum doarme ca valijoara si parca mi-e mila sa-l trezesc sa-l pun sa suga...ca dupa ce ieri ne-am frichinit si am urlat ca disperatul parca nu-mi vine sa cred ca ziua de azi a inceput cu...liniste, dar mai este pana diseara [;)] Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009) Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Liliac, ce probleme avem si noi! [pup] Se pare ca bb Dragos va sta mult si bine pe tztz! Ieri dupa ce s-a trezit, l-am scos cam 2 ore pe-afara si-apoi in casa. Tocmai venise si ta-su si ne-am pus sa mancam. Dragos se uita cu niste ochi maaari la noi, mai sa-mi stea in gat mancarea. Bineinteles, ca iute i-am pregatit ceva pt el si da-i sa manance. Nika! [bang] Scandal, urlete, a inghitit doar cateva lingurite in treij' de minute. I-am cantat, ne-am jucat cu el, l-am lasat sa-si bage manutele in mancare. Dupa asta, l-am luat la nani (dadea semne de somn) si, ca de obicei, la san (ca asa dormim). A supt cu atata pofta, mai-mai sa se innece, banuiesc ca ii era foame. Unde gresesc? [q] Incerc ca peste zi sa reduc cat pot de mult supturile, sa ramana doar dimineata si seara, insa nu merge! [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup][pup]Ce drag mi-e de voi cand povestit despre bebelusi!!!as vrea sa dau timpul inapoi sa mai fiu si eu tanara [bang][bang] Toate aceste amintiri de pe vremea cand ii aveam si eu pe copii mici ma coplesesc ...cate...odata...imim spunea nasa mea cam asa: Copii mici necazuri mici...copii mari necazuri mari...[bang][bang][bang]si mare adevar a spus...nu v-am spus? Catalin s-a impacat cu exa...stau impreuna dar el nu a adus nici o discutie despre acest lucru...[bang][bang][bang]stiu de la terte persoane[bang][bang]si mai nou...fata mea nu are acces nici in vizita la el....[bang][bang][bang]chiar nu stiu cum mai pot...[bang][bang] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, mare adevar ai grait! [asia] Din pacate, treaba noastra ca mama este sa le fim de ajutor copiilor atunci cand o cer, nu numai cand simtim noi, mai ales cand sunt mari (vorbeste mamica din mine! [:D]). Imi pare rau ca nici macar sora lui nu-l poate vizita, stiu ce inseamna vizita restrictionata. (eu sau mama nu avem voie deloc in vizita la sora mea, cumnatul si mama lui sunt impotriva. M-a durut initial, insa vazand ca nici sora nu face nimic in acest sens, am dedus ca-i mai bine asa! [alcool]. Acum ne vedem cam o data pe luna, la mama. Sau cand vine ea cu cumnatul la noi in vizita, ca nah! nu m-a lasat inima sa-i spun sa vina fara el, cum era poate normal. O prostie din pacate, faza asta cu rudele capoase!) Azi: O zi care pare a fi destul de aglomerata pentru tine, cel mai probabil fiind obligat(a) sa indeplinesti sarcini duble. Nu conteaza cum crezi tu ca este fiecare situatie cu care te vei confrunta, asteapta-te la mai bine. Ese posibila o crestere a veniturilor sau o incasare de numerar. Tine garda sus si nu te lasa pacalit(a) de nimeni, iar gandurile si ideile personale pastreaza-le cat mai ascunse. si Ar fi bine sa fii putin mai rabdatoare daca vrei sa iti iasa totul bine. Graba ta strica planurile altora si nu este cel mai bun lucru astazi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu?? [:D] Azi: Nu te increde in acea sau acele persoane care te tot bat la cap sa faci anumite lucruri in alt mod decat asa cum iti doresti sau care iti dau vreun ultimatum la care nu te astepti. O oportunitate de a pleca intr-o calatorie sau o vacanta este si ea aparenta, iar consecinta poate fi o suma de intalniri interesante. Este posibila si o schimbare a pozitiei in care te gasesti. si Reusitele pe plan profesional si sentimental te vor face sa treci mai usor peste necazurile financiare ale acestui moment. Relatia de cuplu se va imbunatati si se poate apropia de ceea ce-ti doresti. Este adevarat, ieri treceam in revista banutii (putini) si cheltuielile (muulte). Ne-am bagat in diverse asigurari de platit (pe cea a sotului, una de studii pt Dragos, masina) si acum s-au cam suprapus toate. Iar de sambata viitoare vine si soacra cu cumnatul la noi pt o saptamana (sa-si vada nepotul). Sper sa se bage nitel si la prajiturit ca le are! [pofta] Fetele, in rest toate bine, da? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, fetelor! Ce mai faceti? Liliac, Black, Aida, ce va fac bebeii? Ceva poze noi aveti? Ca eu tot astept... Sa stiti ca citesc ce scrieti, dar mi-e mai greu sa scriu, ca ma apuca brusc durerea de mana...inca nu mi-a trecut, sper sa-mi treaca pana luni, ca incep serviciul. Ralu, mi-ai luat-o inainte, nu? Bineeee....asta ins. ca tu dai prima de baut. La noi mai dureaza cel putin o saptamana cu mutatul. Doina, muuuulta rabdare si...treaba lor. Te cred ca iti este greu, dar nu poti face nimic. Te pup! [pup] Va doresc o zi cat mai buna! Lora, mami de Iustina
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10"]concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135498"]Teledon pentru Dan[/url] www.inimacopiilor.ro [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138684"]Bazar pentru Sebi[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...