Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele si toamna mai mult decat superba (38)


Recommended Posts

HOROSCOP NOIEMBRIE 2009 GEMENI
IUBIRE SI CUPLU Pasionatul dar nesocotitul Marte se indreapta catre opozitia cu Jupiter, cel care iti organizeaza viata relationala. Ceva pare sa ia amploare, iar acest ceva poate fi o noua iubire sau un stres partenerial. In prima parte a lunii noiembrie 2009, obligatiile profesionale pot afecta viata intima, prin lipsa de timp si prin neajunsurile generate de suprasolicitare. Situatia se imbunatateste progresiv, dupa 15 noiembrie 2009. CARIERA SI BANI Profesia te solicita mult si trebuie sa faci fata unor mari solicitari, dar poti realiza lucruri deosebite. O oportunitate neasteptata in cariera poate aparea oricand, asa ca pregateste-te sa o receptezi pozitiv. Financiar, ceva nu merge tocmai rotund: exista unele piedici, restrictii sau intarzieri. Un relief aparte par sa capete drumurile, informatia sau studiile. In a doua jumatate a lunii noiembrie 2009, creste importanta contractelor, a colaborarilor si a muncii de echipa. FORMA FIZICA SI ECHILIBRU PSIHIC Cu o Luna Noua si o multime de tranzite prin casa sanatatii, probabil ca exista o preocupare mai accentuata pentru sanatate. Se poate sa nu fie vorba de boala, ci mai degraba de un interes pentru stil de viata, alimentatie, diete, suplimente sau igiena corporala. Este o perioada propice tratamentelor cosmetice. SFAT Condu prudent si ai grija de acte si documente! Atentie la ce scrii/semnezi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

IUBIRE Esti printre cei mai putin norocosi in iubire, poate fi chiar una din cele mai sumbre luni ale acestui an. Te simti singur, nu ai de ce te agata pentru a iesi din aceasta zona nefasta si, daca tot stai si analizezi situatia pe toate partile, nu faci decat sa agravezi si mai mult senzatiile negative. Esti dezamagit de partener, care a comis o greseala fata de tine si nu stie sa o repare prin afectiune, tandrete sau scuze. Vei avea cateva nopti nedormite la activ, si totul doar din cauza grijilor tale sentimentale, de parca ai cauta raspunsuri la intrebari existentiale complicate, dar cu un continut in general negativ: sa-l parasesti sau sa ramaneti impreuna la greu, ce sa schimbi in relatia voastra? Fii tare si nu te lasa coplesit de depresie! CARIERA Mult mai ofertanta este luna in privinta carierei. Aici vei avea parte de cele mai bune vesti, de cele mai utile contacte, de cele mai placute colaborari. Daca ti se face vreo propunere de asociere sau daca esti chemat la un interviu pentru un job nou, nu sta pe ganduri: profita, sansa este buna pentru tine. Poti intalni acum o persoana care va juca un rol, pozitiv in cariera ta, ori pentru ca de la el primesti exact informatia salvatoare pentru rezolvarea unui impas, ori iti vinde un pont de milioane prin care poti da alt curs evolutiei tale profesionale. Coopereaza, discuta, impartaseste idei, pentru ca din contactele stranse cu ceilalti se nasc acum surprizele bune! BANI Banii sunt, totusi, un punct sensibil, pentru ca nu s-ar putea spune ca o duci prea bine. Nici tu nu stii cum reusesti sa-ti achiti toate darile fara a lasa restante si datorii in urma, dar stresul legat de felul in care iti administrezi veniturile lasa urme printr-o continua stare de nervi si de oboseala. Va exista cel putin un moment critic in care, oricat te-ai chinui, nu vei gasi banii necesari pentru cine stie ce factura, dar nu dispera. Aman-o cateva zile, pentru ca mai tarziu vei reusi sa o achiti, poate sacrificand unele rezerve mai vechi... SANATATE Scapi de unele griji mai vechi, in privinta sanatatii, dar e posibil ca vindecarea sa vina dupa ce, o perioada mai lunga de timp, ai fost nevoit sa iei unele masuri mai drastice, necesare ameliorarii starii tale. De exemplu sa nu mai consumi deloc un anumit aliment sau sa inveti sa te mai relaxezi si sa lasi deoparte problemele, fara a te incarca inutil cu ele. Confortul fizic depinde foarte mult de rezolvarea problemelor care te macina... dar e un deziderat greu de atins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Horoscopul lunii noiembrie pentru zodia Gemeni Vei face mari schimbari in viata ta profesionala. Sunt mari sanse sa iti schimbi chiar jobul cu altceva mult mai pe placul tau. Daca intentionezi sa faci asta trebuie sa ai in minte ca acest lucru iti va tulbura putin viata. Totul merge spre bine oricum, asadar nu trebuie sa iti faci nicio grija in aceasta privinta. Ai tendinta sa actionezi si sa reactionezi automat, din reflex fara sa gandesti prea mult inainte. De multe ori acest lucru este bun insa in cazul tau nu iti va face foarte bine. Este momentul potrivit sa-ti petreci mai mult din timpul tau liber acasa, alaturi de cei dragi. Ai avut o perioada destul de tulbure dar acum ca lucrurile se aseaza cum vrei tu, acorda putina atentie si celor care au fost alaturi de tine. ________________________________________________________________ Cariera Acesta este aspectul care te intereseaza cel mai mult. Evident, nu e vorba de munca pe branci cat e ziua de lunga, avand in vedere ca de la natura esti impotriva efortului prelungit si ca este vorba de casa a 6 a, a Scorpionului. Asa ca vei gasi tu calea de a scoate un ban aproape cinstit din ceea ce faci! In dragoste incepe sa iti mearga de-a dreptul spectaculos in ultima parte a lunii. De pe 22 noiembrie tine-te bine ca cineva inarmat cu un inel de logodna te pandeste. Sau, daca inca nu exista un El dornic sa iti faca viata mai frumoasa, in aceasta perioada va aparea. Din senin, din piatra seaca, dar va aparea! Sanatatea este capitolul cu care te poti mandri. Nu e nicio problema mai toata luna, desi ai putea sa ai grija de copii in cazul in care ii ai. Saturn in casa a 5 a poate sa iti dea ceva batai de cap cu privire la sanatatea lor. Bani: foarte bine Sanatate: foarte bine Dragoste: foarte bine Caracteristicile lunii: Urmeaza o luna interesanta, plina de evenimente, iar cele care se vor simti cele mai avantajate sunt chiar femeile! Cu Venus in Leu avem toate sansele sa ne facem remarcate in orice mediu. Doar Mercur retrograd ar merita putina atentie, ne poate stresa pe zona comunicarii si putem produce mici erori de comunicare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Horoscop Gemeni Noiembrie 2009 Intelect: Intelectual situatia se prezinta destul de bine si va evolua din ce in ce mai bine. Sanatate: in perioada urmatoare puteti avea probleme cu organele genitale datorita tranzitelor Soarelui si Lilithului in Scorpion in casa a 6-a. Sunteti predispusi la disfunctionalitati ale organelor genitale. Prezenta lui Pluto in casa a 8-a va predispune accidentelor rutiere. Profesie: Va fi o luna linistita la nivel profesional. Bani: Financiar veti avea de facut fata multor cheltuieli, dar veti reusi sa va descurcati. Dragoste: in aceasta perioada Venus tranziteaza Balanta, iar din 8 noiembrie trece in Scorpion. in prima parte a intervalului veti avea o perioada delicata in relatia cu partenerul de viata. Va veti contrazice, veti fi nemultumiti si va veti ataca partenerul de viata fara motive intemeiate. in a doua parte a intervalului lucrurile vor fi mult mai pasnice si situatia se va imbunatati mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Multumim mult tuturor pentru urari! [pup][pup][pup][flo] Ce mai faceti? Eu sunt la serviciu, sper sa fie ok cu mana...oricum, o sa merg sa fac un RMN peste vreo 2 saptamani, sa vad care-i treaba cu coloana mea. Ralu, sa va fie de bine mutarea si sa fiti fericiti acolo. Black, ai dreptate, anul asta am sarbatorit in cerc restrans, doar cu cativa prieteni buni de-ai nostri si de-ai Iustinei. Va pup si va doresc o zi frumoasa! Lora, mami de Iustina [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170"]Ajutati-o pe Alina![/url]
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10"]concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135498"]Teledon pentru Dan[/url] www.inimacopiilor.ro [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138684"]Bazar pentru Sebi[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Raluca, sa va fie de bine mutarea! Acum esti in concediu sa aranjezi nitel sau doar ce apuci dupa serviciu? In orice situatie, mult spor! [pup]
Da' de unde concediu? Doar din mers fac ce mai apuc. Si-asa ajung destul de obosita. Mai las pentru weekend ce-i mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1
Multumesc, Lora. Acum te astept si pe tine sa te muti. Black, multumim pt horo. Unele mai bune, altele mai putin. Nu stiu ce sa mai cred. Mai bine nu mai recitesc [:D]
Exact cum fac eu....nu citesc nimic si-mi imaginez ca toate-s perfecte! [alcool][pk][pup] Maine ducem aragazul acolo ca vin astia sa monteze ceasul si cica trebuie sa fie dus....prin urmare, o sa ne grabim si cu mutarea, ca nu pot gati doar la friteoza si microunde, nu?! [alcool] Dar pana sambata tot nu reusim...sa dea Domnul sa reusim macar atunci! [:-@] Acum fac mancare macar sa raman cu ceva gatit in frigider. Un filmulet pentru voi: http://family.webshots.com/video/3098367860099413604kJEWeo Lora, mami de Iustina [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170"]Ajutati-o pe Alina![/url]
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10"]concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135498"]Teledon pentru Dan[/url] www.inimacopiilor.ro [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138684"]Bazar pentru Sebi[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele ma primiti si pe mine? si eu sunt gemanoaicaa dar acum am venit doar sa va salut sa multumesc lui lori ca a pus la semmnaturaa cazul ALINEI care este cumnata mea si trece printr-o grea incercare are nevoie de voi va asteptam la umanitare pe http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170&whichpage=1 SA O SALVAM PE ALINA CITITI NU IGNORATI SI DONATI DACA PUTETI MULTUMIM www.alinadonescuumanitar.blogspot.com SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami_antonia, te stiu de la Licurici! [:D] Ma rog ca Cel de Sus sa faca minuni in cazul Alinei, mai ales ca am citit povestea ei si in "Jurnalul National". Fara cuvinte! [q] Raluca, pai si eu ignor ce nu-mi place si aleg ce-mi place! Sunt insa atat de superstitioasa, incat nu fac nimic pana nu citesc vreo 2-3 horoscoape! [:D] Loraaaa, ce printesa-fluturas ai tu acolo! [olala][olala][olala] M-am uitat impreuna cu Dragos, care privea captivat cum se misca Iustina-cea-roza! Clar vreau si eu fetita! [:D] Era imbracata asa de ziua ei sau de Halloween? Lilic, toate bune cu bebe Radu si cu zana Andra? Sper ca apuci si sa dormi (am eu ce am cu somnul in perioada asta [:D])[pup] Doina, cate grade sunt la voi? Cred ca-i tare frig la campie, mult vant! Off, sper sa aveti insa o iarna blanda! [pup] Mercedes, de ce anume o duci pe Bia la logoped? Ii place, te-a mai prins cu santajul? [:D] Aida, [pup] lui bb Eric! Sunt sigura ca te tine ocupata! Tzuni, tuuuu pe unde esti? [:D] Azi: E bine sa fii cu bagare de seama astazi pentru ca sa nu ajungi in situatia ca sentimentele sa-ti stea in calea productivitatii. Daca iti vor zbura gandurile aiurea, risti sa ramai in urma. Poate ca ar fi mai bine sa te distantezi cumva de orice persoana cu care ai avut dificultati in a te apropia de ea. Cumparaturile sub impulsul momentului nu te vor face sa te simti mai bine si nici nu-ti vor imbunatati situatia financiara. si E posibil sa primesti o invitatie la cina foarte importanta. Cel mai bine ar fi sa o accepti pentru ca se va dovedi foarte fructuoasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...