Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Proprietate in Austria


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

F bine. Cred ca 66 euroi este fara consum. Da undeva cu vedere...central...ski la ce distanta este?..poate o iei pe la periferie si vezi calea ferata de la geam? [:D] Cred ca ai sanse sa o dai cu 200-250 euro/saptamina...mai incaseaza si agentia un 80-100 sa zicem....ramii cu un 100 in buzunar/saptamina dupa inchiriere. Asta cind o inchiriezi. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocado, succes in tot ce aveti de gind. Noi am inchiriat acum citiva ani o casa in Florida la Disney de pe www.vrbo.com (vacation rentals by owner). Proprietarii erau din Chicago, nu i-am vazut deloc la fatza. Am platit totul prin certified cheque. La fatza locului a venit un tip care s-a ocupat de curatenia piscinei, si probabil a facut curat si dupa ce am plecat. Am primit pe mail instructiuni de ajuns, adresa, unde era "pusa" bine cheia de la casa (si unde am si lasat-o cind am plecat) si asta a fost tot. Aveam insa un nr de telefon local unde sa sunam in caz de urgenta. Ce ar trebui sa te intereseze mai mult este cum declari venitul obtinut de acolo in Romania. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu Ce ar trebui sa te intereseze mai mult este cum declari venitul obtinut de acolo in Romania. Born to shop, forced to work.
Uite ca la asta chiar nu m-am gindit!Cred ca ai dreptate ca ea va trebui s a plateasca si in Austria si in Romania! Rocada,du-te la un contabil care sa-tzi calculeze exact ce si cum ai de plata,intereseaza-te exact ce ai de platit in Austria si ce in Romania! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma interesez si de asta la sectia financiara.
Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui rocado Cred ca trebuie sa platesc impozite doar in Austria. Oricum in Ro este posibil orice![bang]
Atita timp cit in Romania exista impozit pe venituri din alte surse,din pacate va trebui s aplatesti pe ce-tzi ramine dupa ce achitzi impozitul in Austria! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...