Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 48-


Recommended Posts

stefy sarcina usoara ! SARA nu te mai gandi la sarcina, incearca sa-ti ocupi timpul si mintea cu alte lucruri si ... iesi copacel din butoi. cum vrei sa te gaseasca barza daca tu esti pitita in butoi ?!? --------------------------------------------- 2000 - extrauterina 2010 - sarcina oprita in evolutie 6s MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu cred ca m-am defectat. in sarcina nu am avut nici un simptom, nici greata, nici sani tensionati. nimic acum abia suport sutienul. de cateva zile am sanii sensibili si durerosi. insarcinata nu am cum sa fiu, sunt abia in z16. e drept ca atunci cand am fost la eco in z10 m-a trimis fuguta acasa ca sunt la ovulatie. din pacate cred ca am cam ratat-o. al meu sot pana sa se sincronizeze cu ovulatia mea ... cred ca a cam trecut. in z14 am mai facut o eco pt ca vroiam sa vad daca mai are rost sa ne stresam, sau gata, a trecut momentul [:I] Dr care mi-a facut-o (unul oarecare la care am nimerit) m-a intrebat daca sunt dupa stimulare. aveam mai multi foliculi si pe stanga si pe dreapta. pe stanga de max 1.4 cm, pe dr cei mai mari de 2.55 si 1.86 cm, endometru 8.8 pastile iau doar vitaminele, nimic naturist, doar luna trecuta am luat 21 de zile climen-ul dat de dr. ati mai patit asa ceva ? credeti ca a luat-o razna vreun hormon ? oare pot sa fac ceva sa ameliorez situatia ? [flo] --------------------------------------------- 2000 - extrauterina 2010 - sarcina oprita in evolutie 6s MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SARA_HS Eu incerc sa gandesc pozitiv si pentru mine, dar nu-mi prea iese. Prevad ca se lasa iar cu bocete si disperare la sfarsitul acestei luni
Sara incearca sa-ti mai dozezi TSH. Asa am fost si eu o perioada, numai in butoi eram de imi era frica sa nu ajung la nebuni. Am fost la medic si mi-a verificat inca odata analizele pt tiroida, care intotdeauna iesisera bine, si care acum imi erau peste limite. Dupa 1 luna jumate de tratament cu Euthyrox am ramas insarcinata. Insa imediat dupa ce am inceput tratamentul m-am schimbat total. Fara depresii, fara bocete.... o viata absolut normala. Multumesc tuturor fetelor pt urari. Sa dea Domnul sa am o sarcina usoara in continuare si un bb sanatos. [flo]
Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot Factor antinuclear pozitiv OATS girl FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit FIV 2+IMSI Germany, feb 2010 nereusit FET mai 2010 nereusit sarcina obtinuta natural [gravi] + 5
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nimic, stai linistita, ba din contra as zice ca stai f bine. Probabil in z10 dr l-a vazut pe cel mare de pe ovarul drept care o fi avut vreo 20mm si a presupus ca vine ovulatia. Dar poate la tine se sparge foliculul abia dupa 25mm si de aia inca era prezent la datorie pe ovar. Probabil inca mai ai timp sa prinzi luna asta. Ciudate durerile de sani asa devreme, eu am luni cand ma dor exact din ziua ovulatiei, cine stie, sunt multe cauze hormonale, nu cred ca e cazul sa te panichezi inca. dar pt linistea ta mai du-te la eco la dr albu peste vreo 2-3 zile ca sa ai certitudinea ca s-a spart folicului si nu exista riscul sa fie vreun chist care isi face de cap pe acolo [pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefy felicitari pentru sarcina si din partea mea. Iti zic sincer ca minuni ca cea care tocmai ne-ai impartasit-o tu sunt cele care ma fac sa nu renunt si sa merg mai departe. O sarcina usoara si sa te bucuri de fiecare zi, ca prea mult ai asteptat [pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki si Alla sper ca fiecare zi ce trece sa mai aline din golul ramas si sa fiti convinse ca intr-o zi intr-un fel sau altul se va umple [pup] Floricica eu sunt sigura ca veti fi bine pina la final, ai incredere si sa fii puternica si curajoasa asa cum te stim noi [pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit si ultimele analize de la Synevo. Am facut profil trombofilie II si gena PAI. Scrie ca am: Gena MTHFR, Mutatia C677T, genotip heterozigot Gena PAI, polimorfism 675 4G/5G - risc trombofilie In plus, mai scrie ca "pacientul este homozigot pentru deletia promotorului genei PAI 1(status 4G/4G tip mutant)". Inseamna ca am polimorfism 675 4G/5G sau 4G/4G? Sau pe amandoua? Acum, nu stiu ce sa fac? Sa merg sa fac analize si pentru sindromul antifosfolipidic si pentru factorul XIII sau alte chestii? Initial, hotarasem ca merg inainte cu analizele doar daca nu imi iese nimci la astea si daca am ceva pozitiv care necesita oricum Clexane, ma opresc. Cred ca imi va da Clexane si Medyn forte, dar acum ma tem sa nu imi dea doza prea mica de Clexane...in plus, sunt mai plinuta... Stiti cumva care dintre fete are diagnosticul asta? 2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, anticorpi lupus anticoagulant slab pozitiv, Gena MTHFR, Mutatia C677T, genotip heterozigot, Gena PAI, polimorfism 675 4G/5G - risc trombofilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor pentru primire, as vrea sa va intreb cat este normal sa sangerezi dupa un chiuretaj ? Maine am o saptamana de la chiuretaj si inca Mai sangerez, drept ii ca f putin V-am citit cateva capitole bune si stiu ca va pricepeti la Mai multe, eu am ramas cu ambele sarcini cu un endometru de 5,5 mm in ziua 14-15 ( subtire) , acuma Imi este frica ca o sa am probleme cu el, de obicei la ovulatie e de 4 mm. Stiti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danylini dureroase experiente... iti doresc sa gasesti problema si urmatoarea sarcina sa fie la termen si fara probleme floricico, nu uita: fetita voastra este o luptatoare si va iesi invingatoare! te asteptam cu drag! stefy13, crestere mare pt bebic! Sara, mai lasa depresia. incearca sa te motivezi si sa te mobilizezi, fara stres si fara depresii! adrianaady[pup] miki [flo] MeAlex, esti mutanta cu acte in regula... _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...