Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 48-


Recommended Posts

Maria , daca imi permiti sa iti fac o recomandare , Dr.Avram Simona , o gasesti la medcenter. este super draguta , si iti raspunde la orice ora la telefon . eu m-am convins cu dr.Uscatescu. si in plus la medcenter poti face toate analizele pt trombofilie ,in afara de factorul XIII. Succes ! [gravi] 10 + ........ cu [am] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Danna&year=2011&month=8&day=17&babycount=1"]Bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maria, eu am mers la Synevo si am facut analizele in urma celor citite aici pe site. Am facut profilul trombofilie II (adica Proteina C, Proteina S, Antitrombina III, Factorul V Leyden, Mutatia protrombinica (Factorul II), MTHFR) si mutatia genei PAI. Eu am mutatiile care apar in semnatura. Inainte am mers la Fundeni, la dr. Uscatescu dar nu m-am lamurit acolo...a iesit prost doar o analiza, proc. global (0.4 fata de minimum 0.8), am luat aspenter si vitamine 6 saptamani, am repetat analizele si rezultatul e la fel...mi-a zis sa continui cu Aspenter si sa vin cand sunt gravida...atunci repetam analizele si imi da...tot Aspenter si cand va fi nevoie, trecem si pe Clexane...Mi-a fost frica sa procedez asa, nu mi s-a parut OK si iata ca aveam de ce sa ma tem. Sunt aproape sigura ca imi va da Clexane.... 2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, anticorpi lupus anticoagulant slab pozitiv, Gena MTHFR, Mutatia C677T, genotip heterozigot, Gena PAI, polimorfism 675 4G/5G - risc trombofilie [ruga] pentru [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dangabriela - felicitari! sa-ti traiasca feciorul si sa fie sanatos! miki...eu am intrerupt prgesteronul din 12 ian... e adevarat ca imi era progesteronul de 168 ng/ml la ultima testare din 16.12... nici urma de sangerare [alcool]. azi am avut dureri surde, nu foarte puternice, si rar magduta10, imi spui te rog la ce hematolog ai fost? _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria08 Eu am facut analizele astea la Synevo. Sa ma corecteze fetele daca mai trebuie ceva adaugat: Anticoagulant lupic Antitrombina III Proteina C Rezistenta la proteina C activata Proteina S Homocisteina Ac anticardiolipinici lgG Anticorpi anti-beta 2 glicoproteina lgG+lgM Timp de protrombina QUICK Mutatia factorului V Leiden Mutatia protrombinica (factor II) Mutatia factorului XIII (G102T) gena MTHFR (mutatia C677T;A1298C) Gena PAI
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alla sa nu fie luat ca si reclama ti-am raspuns PM. Maria si eu am facut prima data tot dupa sfatul fetelor de aici, profilul trombofilie II plus gena PAI si mutatia XIII.Si dupa cum observi am cateva la semnatura. Sincera si eu cu dr U nu prea am fost lamurita si eram purtata cu mailurile , dar noroc ca am dat de un hematolog de la mine si acuma m-am linistit. Ei bine intotdeauna ezsita ca la cienva sa ii placa de acel dr si la alta nu. Succees. Fetelor [pup] si va dores un we placut [flo]
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010) MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu-i vorba de reclama ori ba. vorbim de medici care ne pot ajuta, mi se pare normal sa putem vorbi pe topic, poate au si alte fete nevoie. si prerile pro / contra ne ajuta sa ne facem o idee despre ei _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele hai la un suc prospat, ceiut, ciocolata calda ... fie si o cafeluta [flo] --------------------------------------------- 2000 - extrauterina 2010 - sarcina oprita in evolutie 6s MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si o informatie calda: d-na dr e de gasit la fundeni pe 27, 28 si 31. apoi abia dupa 12 feb. --------------------------------------------- 2000 - extrauterina 2010 - sarcina oprita in evolutie 6s MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR HETEROZIGOTA MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA MUTATIA -844G IN GENA PAI- I HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...