Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 48-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Denisa [pup]sa mai bage cineva un vot sa nu ramanem cu 13 voturi si apoi deschide.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki eu am patit acelasi lucru dupa primul chiuretaj.Cam la 2 sapt.dupa,desi imi aduc aminte ca luasem si antibiotic.Am facut o echo(nu la ginecolog) si mi-a gasit putin lichid in fundul de sac Dougles.Stiu ca-mi schimbasem ginecologul si pana am obtinut o alta programare m-am tratat de capul meu[alcool].Flamexin stiu sigur ca am luat,antibiotic am consederat sa nu-i cazul[alcool].Si am evitat frigul. Acum cand ma gandesc,mare prostie am facut sa iau tratament de capul meu. [pup]
FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap Mami de [zana] Sandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misa[pup] salvarea noastra, ca sa votezi tb sa fii logata si dupa ce deschizi subiectul dai clik pe evalueaza, ne dai muuuulte stelute[:D] Multumim!! Letzi[pup] eu iau deja antib, mai am o zi si-l termin. Mai iau carpicon dat tot de dr 2 supoz/zi incepand cu a 3-a zi de la chiuretaj. Eu cred ca chisturile dor deoarece nu mai au progesteron si HCG si incep sa dea inapoi.... cred. Sper ca nu cresc.[bang]
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Misa[pup][flo] ne-ai scapat de cifra 13 Multumim tuturor fetelor care ne-au votat un buchet de flori pt voi
[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] magduta10 adina_28 mcrissa Lia73 antoemma anna_leah27 miki-miki raluk16 misa_21 adrianaady denisa220972 alla76 stefy13 p@ulici

Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va intreb si aici si daca va fi alt capitol o sa scriu si acolo. Stiti cumva daca la profilul antifosfolipidic trebuie intrerupt aspetnerul? Pe siteul Synevo scrie ca la naticaogulantul lupic se intrerupe heparina, dar dat fiind ca aspetnerul e antiplachetar , nu stiu cum sa fac?!
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010) MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 2x0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...