Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 48-


Recommended Posts

Toate analizele le-am facut dupa ce am citit aici si am ales ce au facut cele mai multe dintre fete. PAI am ales ca asa mi-a venit mie…Profil trombofilie I inseamna : Proteina C, Proteina S, Antitrombina III, FVL, Mutatia protrombinica (factor II). Toate analizele facute pana acum sunt OK si mai astept pt MTHFR si PAI. Primele analize facute la Fundeni au fost cu cateva zile sa se opreasca sarcina in evolutie si nu erau probleme decat la ProC. Global (0.65 fata de cut off 0.8...acum este 0.4, e mai rau). Nu stiu ce mai poate inseamna ProC. Global prost, stiam ca inseamna o mutatie a FVL. 2 sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani, respectiv la 9 saptamani, anticorpi lupus anticoagulant, incercam sa obtinem un diagnostic corect [ruga] pentru [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

va pup fetelor qiao,naty....nu-i vorba ca nu cred in congelati....stiu ca sunt si reusite cu ei...pur si simplu nu cred ca voi reusi eu cu ei. si nu spun asta din pesimism sau dezamagire...o spun pentru ca pur si simplu asa simt...daca situatia imi va demonstra ca gresesc....voi veni cu draga inima sa recunosc in fata voastra ca m-am inselat[:D] ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 1 FET nereusit urmeaza FET 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am nevoie de un sfat sau o informatie. Daca ai trombofilie(Eu am gena mhtfr ambele mutatii hetero) trebuie neaparat tratament 3 luni inainte cu vitamine sau e ok si un pic mai devreme. Eu ar trebui sa ma apuc de [:D] facut bebe dar am inceput tratamentul cam de 2 saptamani cu Femibion, Aspenter si acifol si imi e teama sa nu fie prea putin. Voi ce stiti?[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a confirmat azi prin analiza BHCG ca bb chiar s-a oprit din evolutie , BHCG 8763 fata de joi 12152. Maine sunt programata pt chiuretaj cu anestezie generala. Alla [pup] surioara mea de suferinta, sper sa scapi usor maine. Misa[flo] decizia e a ta dc te reapuci de fumat ori ba, nu se stie dc voi mai fi vreodata gravi. Eu sper sa nu te reapuci si sa vii cu o veste buna aici, sa demonstrezi ca si doamnele la 40+ mai pot face copii. Azi ma intrebam cum a dus madam Iliescu sarcina la capat la 60+ iar eu ma chinui si nu reusesc cu toate tratam [bang] Adina[flo] dc vrei sa vezi dc esti ok fa-ti analiza homocisteina, dc e buna poti incepe proiectul bb. Floricica[flo] sper ca esti bine, ne-ai dat emotii f mari cu absenta ta.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki Misa[flo] decizia e a ta dc te reapuci de fumat ori ba, nu se stie dc voi mai fi vreodata gravi. Eu sper sa nu te reapuci si sa vii cu o veste buna aici, sa demonstrezi ca si doamnele la 40+ mai pot face copii.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Sper sa reusesc sa demonstez ceva,insa nu stiu cu ce am sa pot,ca endometrul asta al meu creste pina la 6 si apoi...pauza.In 6 zile s-a facut 6 si in 4 tot 6.Oricum stii ca nu ma reapuc de fumat,desi astazi imi venea sa bag 2 o data cind am aflat ca nu a mai crescut de loc endometrul.Dar m-am calmat si chiar ma pregatesc si pt o viata fara bb.Sanse am avut n'spe mii sa fac copil si natural pe deasupra,acum trag consecintele.Dar,atunci asa a fost si chiar nu cred ca am facut rau din punctul meu de vedere. Imi doresc din toata inima ca primavara sa-ti umple inima de flori si odata cu reinvierea naturii sa "reinvii" si tu si sa iti alegi calea cea mai fericita pt tine si sotul tau. [pup][flo] --------------------------------------------------------------------------------- gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki [flo] imi pare rau. chiar imi pare foarte rau! sincer si eu as prefera anestezia generala... da se pare ca nu am de ales [bang][bang] adica aveam... dar am rugat-o pe doctorita sa imi recomande, din experienta ei, care e varianta cea mai potrivita si mai merg si la servici maine [bang] _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...